پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۰۴۲۹
۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۹
0
ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری، صنایع دستی و آثار تاریخی شهر جهانی میبد که به نمایندگی از استان یزد و به همت مهندس نقوی شهردار میبد در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان حضور به عمل رسانده بود، معرفی شد.
پول‌نیوز - کیوان قمری، بازدیدکنندگان یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، با حضور در غرفه میبد با زیلو و سفال این شهر تاریخی آشنا شدند.

در این نمایشگاه که به صورت بین‌المللی و در فضایی به وسعت ۹ هزار و ۵۰۰ مترمربع و با ۳۶۰غرفه از ۲۸ خرداد تا ۳۱ خرداد در محل دائمی نمایشگاه‌های استان اصفهان برگزار شد، ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان‌های مختلف کشور و برخی نقاط جهان مورد توجه عموم واقع شد. فعالان میراث فرهنگی، آژانس های مسافرتی، مجتمع های گردشگری و تفریحی و تولیدکنندگان صنایع دستی از سی استان کشور و بیست هیئت تجاری از بیست کشور دنیا در این نمایشگاه شرکت کردند.

عصر روز پنجشنبه ۳۰ خرداد، همایشی تحت عنوان "شهر جهانی میبد مهمان نصف جهان" در سالن همایش‌های نمایشگاه اصفهان برگزار شد و با استقبال خوب مراجعه کنندگان، برخی مسئولان و چهره‌های فرهنگی و اجتماعی شهرهای میبد و اصفهان مواجه شد. 

 مهندس نقوی شهردار میبد، محمد حسن ملک مدنی شهردار اسبق اصفهان، دکتر عیدی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و استاد پویا (میبد شناس) سخنرانان این همایش بودند. در این میان هنرمند نوجوانی میبدی، اشعاری را با لهجه شیرین میبدی و یزدی قرائت کرد و اسباب آشنایی حضار را با دو لهجه دلنشین یزدی و میبدی فراهم نمود. همچنین گروه هنری هنرمند باسابقه میبدی استاد صادقی با اجرای دلنشین خود فضای صمیمانه و متفاوتی را رقم زدند. در ادامه از برخی چهره های فرهنگی و مسئولانی که سال ها در جهت رشد و پویایی شهر میبد تلاش کرده بودند، تقدیر به عمل آمد.

شهر جهانی میبد در نصف جهان رونمایی شد + عکس

در انتهای همایش، هدایایی از طرف شهردار میبد به رسم یادبود و اشاعه هنر و صنایع دستی شهر جهانی میبد، به تمامی حاضرین در سالن اهدا شد.

شهر جهانی میبد در نصف جهان رونمایی شد + عکس


شهر جهانی میبد در نصف جهان رونمایی شد + عکس


شهر جهانی میبد در نصف جهان رونمایی شد + عکس


شهر جهانی میبد در نصف جهان رونمایی شد + عکس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: