پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۰۳۹۰
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
0
بر اساس گزارش مرکز آمار از جزئیات سهم بخش‌های مختلف اقتصادی از تولید ناخالص داخلی،جایگاه معدن در اقتصاد ارتقاء یافته است.
افزایش سهم معدن از اقتصاد به 1.4 درصد در سال 97پول‌نیوز - بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران سهم معادن از تولید ناخالص داخلی از ۱.۳ درصد سال ۹۶ به ۱.۴ درصد در پایان سال ۹۷ رسیده است. این امر حکایت از رشد ۷ درصدی محصول ناخالص بخش معادن دارد. ارزش (مقدماتی) تولیدات این حوزه به ۹۶ هزار میلیارد و ۶۸۰ رسید.

در این گزارش که سال ۱۳۹۰ به عنوان سال پایه در نظر گرفته است حوزه استخراج نفت و گاز از سهم ۲۱.۶ درصدی به ۱۹.۶ درصد کاهش یافته است. علاوه بر این سهم حوزه صنعت نیز از ۱۲.۳ درصدی سال ۹۶ به ۱۲.۱ درصد در پایان سال گذشته رسیده است.

طبق این گزارش گروه صنایع و معادن که متشکل از نفت و گاز، سایر معادن، صنعت، تامین آب و برق و ساختمان است شاهد کاهش سهم در تولید ناخالص داخلی از ۴۵.۱ به ۴۲.۹ درصد بوده است.

یکی از نکات قابل توجه این گزارش رشد محصول ناخالص داخلی بدون نفت از ۷۸.۱۴ به ۸۰.۴ درصد است. ارزش تولید ناخالص داخلی در سال گذشته بیش از ۵.۷ میلیون میلیارد ریال اعلام شده است.
برچسب ها: مرکز آمار ، بخش معدن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: