کد خبر: ۳۱۰۲۵
۲۲ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۷
0
مديركل دفتر توسعه منابع انساني وزارت نيرو گفت: در يك دوره زماني مناسب و به تدريج نسبت به ساماندهي تمام نيروهاي شركتي فعال در وزارت نيرو اقدام مي شود.
پول‌نيوز - مديركل دفتر توسعه منابع انساني وزارت نيرو گفت: تنوع نيروي انساني و حجم فعاليت‌هاي اين وزارتخانه در مقايسه با ساير دستگاه‌هاي دولتي بيشتر است و با اين وجود، در يك دوره زماني مناسب و به تدريج نسبت به ساماندهي تمام نيروهاي شركتي فعال در وزارت نيرو اقدام مي شود.  
  
به گزارش پول‌نيوز،  فرخ زينال پور گفت: وزارت نيرو از سال 1385 و به دنبال مصوبه اسفندماه سال 1384 هيات وزيران در مورد تبديل وضعيت نيروهاي شركتي، ساماندهي اين نيروها را در دستور كار خود قرار داده و تاكنون حدود يكهزار و 300 نفر از نيروهاي شركتي در حوزه ستادي و شركت‌هاي زيرمجموعه دولتي ساماندهي شده اند.

وي اظهار داشت: با وجود آنكه شركت‌هاي غير دولتي مشمول قوانين و مقررات دولت نيستند، وزارت نيرو به منظور ايجاد وحدت رويه و هماهنگي با مصوبه‌هاي دولت، طي بخشنامه اي به شركت هاي غير دولتي نسبت به تبديل وضعيت بيش از سه هزار و 500 نفر از نيروهاي شركتي اين شركت ها نيز اقدام كرده است.

زينال پور ادامه داد: روند تبديل وضعيت اين نيروها در شركت هاي غير دولتي به دليل عدم وجود موانع و مشكلات در چارچوب اختيارات وزارتي همچنان ادامه دارد و اين امر بيانگر تمايل مسوولان وزارت نيرو به تعيين تكليف نيروهاي شركتي است.

زينال پور تصريح كرد: تبديل وضعيت برخي از نيروهاي فعال در شركت‌هاي دولتي با توجه به نوع فعاليت آنان منوط به تهيه تمهيدات و هماهنگي است كه در اين مورد نشست هايي با معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري برگزار شده و هماهنگي هايي نيز با مسوولان شركت ها صورت گرفته تا مقدمات و چگونگي تبديل وضعيت اين نيروها مشخص شود.
 
وي با اشاره به محدوديت هاي قانوني براي تبديل وضعيت برخي از نيروهاي فعال در شركت‌هاي غير دولتي، تصريح كرد: وزارت نيرو ساز و كارهايي را براي تبديل وضعيت اين نيروها طراحي كرده، ضمن آنكه اين وزارتخانه خود را موظف به رعايت معيارهاي مشخص شده در مصوبه ها و بخشنامه‌هاي دولتي مي داند.

مديركل دفتر توسعه منابع انساني وزارت نيرو گفت: وزارت نيرو همواره سرآمد استفاده از نيروهاي كارشناس و متخصص بوده و پيشگام در جذب نخبگان و الگوي ممتازي براي ساير دستگاه هاي دولتي بشمار مي رود. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته:
نظرات بینندگان
سيد علي اكبر آل عمران
10:42 - 1389/10/07
ما جمعي از پرسنل خدمات اداري سازمان آب و برق خوزستان هستيم هنوز در اين سازمان با شركتهاي خصوصي و پيمانكار جهت پرداخت حقوق و مزاياي قرارداد مي بندند. حتي عنوان قرارداد را نيز عوض كرده اند
ahmad
00:46 - 1389/12/12
ما جمعی از نیروهای شرکتی آبفای گیلان هستیم که دارای مدارک کاردانی و کارشناسی مرتبط بیش از هفت سال سابقه و دارای پست اداری و غیر حجمی می باشیم ولی آبفای گیلان با ما به صورت حجمی و تحت پوشش شرکتهای خدماتی اقدام نموده است خواهشمند است دستور اقدام لازم صادر فرمایید
علی
19:07 - 1390/03/03
تو شرکت توزیع برق قزوین که کسی تا به حال تبدیل وضعیت نشده.
1390/03/03
ر.و
09:31 - 1390/06/22
با سلام و خسته نباشيد ما كاركنان نيروگاه خوي هستيم كه شركت فروخته شده و خصوصي شده است و وقتي كه ما واجد شرايط دستورالعمل هستيم مسئولان و مديران بيان ميكنند شركت خصوصي شده و آن بخشنامه ها مال شركتهاي دولتي ميباشند آيا نيروي شركتي كه الان 8 يا 11 سال كار با زحمت كار ميكند بايد بلا تكليف بماند و اينقدر تو شركتها تبعيض غوغا ميكند خواهشمند يم نيروگاههاي كه به فروش رفته و خصوصي شده اند تكليف آنها را مشخص كنيد دولت آنها به امان خدا نسپارد به ما هم رحم كنيد
نامه سرگشاده اپراتورهای شرکتی پستهای برق کشور
15:20 - 1390/10/29
نامه سرگشاده جمعی از نیروهای متخصص وزارت نیرو در خصوص وضعیت عدم تبدیل وضعیت شغلی خود
*************************************
وضعیت نا بسامان نیروهای متخصص وزارت نیرو
***************************************
ما قسمتی از بخش عظیم اپراتورهای پستهای انتقال و فوق توزیع سراسر کشور هستم که قبلا به صورت شرکتی در کسوت بهره برداری از پست های انتقال و فوق توزیع مشغول خدمت بوده ایم ، اما در اجرای دستورات اکید ریاست محترم جمهوری از تاریخ ۱/۱۱/۱۳۸۹ تبدیل وضعیت گشته و مستقیماً با شرکتهای برق منطقه ای بصورت قرارداد کار معین به خدمت خود ادامه داده ایم .
اخیراً اعلام گردیده افرادی که قبل از سال ۱۳۸۷ سابقه کار شرکتی داشته اند قرارداد آنها در سال جاری بصورت کار معین تمدید خواهد شد و افرادی که بعد از سال ۱۳۸۷ سابقه کار شرکتی داشته اند باید از قرارداد کار معین خارج و بصورت تعاونی خصوصی اشتغال به کار داشته باشند ، البته بخشنامه صادر شده مغایر با فرمان رهبر معظم انقلاب در اصل ۴۴ قانون اساسی بوده که در آن خطوط اصلی انتقال برق را از خصوصی سازی منع نموده اند.
ضمنا طبق اصول زیر نیز شغل ما جزء مشاغل حاکمیتی می باشد:
۱. طبق اصل ۴۴ قانون اساسی( ج ۵) (خطوط انتقال نیرو از واگذاری به بخش خصوصی مستثنی شده اند)
۲. طبق دستور رئیس جمهور مبنی بر حذف شرکت های واسطه وانعقاد قرارداد مستقیم با دستگاه مربوطه
۳. طبق دستور العمل مشاغل تخصصی شغل ما جزء مشاغل تخصصی وزارت نیرو می باشد (ماده ۲ بند الف تفاهم نامه فی مابین وزارت نیرو و منابع انسانی ریاست جمهوری) واین در حالی است که معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی نهاد ریاست جمهوری بارها به این نکته اذعان داشته اند که همه افرادي كه به صورت شركتي در استخدام دولت هستند بايد تغيير وضعيت يابند و به قراردادي تبديل شوند. اين طرح در قانون برنامه و قانون بودجه هم مطرح شده و پيش‌بيني‌هاي لازم براي آن صورت گرفته است. وي يكي ديگر از طرح‌هاي دولت را ساماندهي نيروهاي حجمي ( کار ما غیر حجمی و تخصصی است طبق اصولی که از آن یاد شد) دستگاه‌هاي اجرايي ذكر كرد و افزود: اين افراد مي‌توانند در قالب‌هاي ديگري از جمله تعاوني‌هاي ماده ۲۲ به كار گرفته شوند.
بعد از پیگیریهای مکرر همکاران از طریق نمایندگان مجلس، هیت رییسه نامه ای خطاب به رییس جمهور می نویسند و خواستار تجدید نظر در این بخشنامه می شوند.
عین نامه مجلس برای آقای نامجو نیز ارسال شده که ایشان اعلام فرمودند اگر معاونت توسعه سرمایه انسانی اجازه دهند ما با اپراتورهای شبکه های انتقال و فوق توزیع بعد از۸۷ نیزتمدید قرارداد خواهیم کرد. با گذشت زمان و ترتیب اثر ندادن به خواست حقه ما طی روزهای بعد از ارسال نامه جمعی از کارمندان جهت دیدار با ریاست جمهوری در میدان شهدا خدمت ایشان میرسند.( اول دیماه ۹۰) در این دیدار دونفر از نماینده های اپراتورهای برق منطقه ای تهران به نمایندگی از سایرین در جلسه ای با حضور جناب آقای فروزنده معاونت منابع انسانی ریاست جمهورو آقای نامجو وزیر محترم نیرو وآقای قاسم پور افشار معاونت تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو و با حضور مدیر عامل برق تهران جناب آقای مهندس حسینی و همچنین جناب دکتر قنبری معاونت منابع انسانی برق تهران شرکت داشتند. که پس از این جلسه نتایج زیر حاصل شد.
۱. به گفته آقای فروزنده بامشاغل تخصصی وزارت نیرو که در تفاهم نامه مشخص شده اند می باید بصورت مستقیم قرارداد منعقد شود و برای ساماندهی مشاغل غیر تخصصی تعاونی تشکیل خواهد شد.
۲.طبق قانون(ماده ۱۰ و تبصر آن) با تمام اپراتورها تا پایان سال ۸۷ تمدید قرارداد خواهد شد.
۳. آقای فروزنده به وزیر محترم نیرو اجازه دادند تا برای اپراتورهایی که بعد ازسال ۸۷ یعنی از تاریخ ۱/۱/۸۸ وارد سیستم شده اند یک آزمون برگزار خواهد شد. و ازاین به بعد وزارت نیرو برای گرفتن نیرو برای مشاغل تخصصی خود باید از معاونت توسعه انسانی ریاست جمهوری مجوز اخذ نماید.
۴.دستورتشکیل تعاونی برای اپراتورهای شبکه های انتقال و فوق توزیع برق لغو گردید. ا ز آنجا که اپراتورهای بعد از ۸۷ با برگزاری آزمون مخالف بودندهمکاران پافشاری کردند و در نهایت یک نفر به نمایندگی از سایر همکاران خدمت آقای مجتبی ثمره هاشمی مشاور ارشد رئیس‌جمهور رسیدند و از ایشان خواستند تا مشکل عزیزان اپراتور بعد از ۸۷ را حل کند که ایشان طی نامه ای به آقای فروزنده دستور دادند تا با اپراتورهای تبدیل وضعیت شده سالهای ۸۸و ۸۹ نیز تمدید قرارداد شود. با گذشت بیش از چندین روز از این دیدار شاهد اجرای بخشنامه هایی به برق منطقه ای غرب و سایر برق منطقه ایها بودیم که مدیران را ملزم به ایجاد تعاونی برای این نیروها نموده است.
عاجزانه از شما استدعا داریم در این مورد پیگیری بفرمایید و هزاران نفر را از این تبعیض نجات دهید.
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: