پول نیوز

پول‌نیوز - وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجی، گزارش منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد در باره قتل خاشقچی را که در آن به دست داشتن ولی‌عهد سعودی در این قتل تاکید شده، متناقض خواند.

«عادل الجبیر»، وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجی گزارش سازمان ملل در مورد قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار سعودی را «متناقض» و فاقد صحت دانست.

الجبیر چهارشنبه (۲۹ خرداد) در حساب توییتری خود در واکنش به این گزارش نوشت: «چیز جدیدی نیست.. گزارشگر شورای حقوق بشر [سازمان ملل] در گزارش غیرالزام‌آور خود آنچه را که در رسانه‌ها منتشر شده، تکرار می‌کند».

او گفت که گزارش سازمان ملل دارای «تناقض‌های آشکار» و « ادعاهای بی‌اساسی» است و به اعتبار آن لطمه می‌زند.

وزیر خارجه سابق عربستان سعودی همچنین در مورد محاکمه عاملان قتل خاشقچی مدعی شد که نمایندگانی از سفارت‌خانه‌های پنج کشور عضو دائم شورای امنیت به همراه ترکیه و سازمان‌های حقوق‌بشری سعودی در جلسات محاکمه آن‌ها حضور دارند.

الجبیر مدعی شد که رهبران سعودی دستورهایی در خصوص انجام تحقیقات در پرونده قتل خاشقچی صادر کرده‌اند که این دستورات منجر به بازداشت شماری از افراد متهم در این پرونده شده و تحقیقات همچنان درحال اجرا است.

او بار دیگر تاکید کرد که مقامات قضایی سعودی حق اظهار نظر در پرونده قتل جمال خاشقچی دارند و این کار را با «استقلال کامل» انجام می‌دهند.
منبع: فارس
برچسب ها: عربستان خاشقچی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار