کد خبر: ۳۱۰۱۱
۲۲ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۱
0
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «سایه بر خورشید»، «روشنی صبحدم»، «ریسمان سبز»، «مقصد»، «فرمانده»، «بیداری»، «سفیر»، «زائر حسین»، «نجوا»، «مسافر ری»، «صنم»، «دیگر تنها نیستم»، «درمانگاه صحرایی»، «ژرفا»، «سالوادور»، «توکل»، «تفاخر»، «مومو»، «ستاره خضراء» و «حبیب» درایام سوگواری شهادت سرور و سالارشهیدان­ حضرت امام حسین (ع) ( چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 24، 25 و 26 آذر) از شبکه­‌های یک، دو، سه، چهار، تهران، قرآن و سیمای استان­ها پخش می­‌شود.


شبکه یک

به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم تلویزیونی «سایه بر خورشید» به کارگردانی محمد تقی انصاری و تهیه کنندگی حسین مرشد شیرازی چهارشنبه 24 آذرماه ساعت 30/ 15 از شبکه­ یک سیما روی آنتن می‌رود.

داستان به دوران پرالتهاب بيعت‌شكنان كوفيان مربوط مي‌شود. سه زن در لباس مردانه كه يكي ازآنان همسرحنظله ازياران امام‌حسين(ع) مي‌باشد، شبانه او را كه در خطر اعدام بدست مأموران عبيداله‌بن‌زياد بوده نجات مي‌دهند. حنظله به خانه عبدالرحمان پناه مي‌برد و همسر حنظله درخانه يكي ازكوفيان به نام هاضم مخفي مي‌شود. عبيداله دستور مي‌دهد كه حنظله و افرادي كه او را رهايي داده‌اند دستگير كنند. پسرهاضم كه ازمأموران عبيداله است خبر پنهان شدن همسرحنظله را گزارش مي‌دهد و او بدست مأموران كشته مي‌شود.

کاظم افزندنیا، حسین توشه و جعفردهقان به­عنوان بازیگران­ اصلی درفیلم تلویزیونی «سایه برخورشید» از تولیدات سال جاری شبکه الکوثربازی کرده­اند.

*********************

فیلم تلویزیونی «روشنی صبحدم» به کارگردانی کاظم بلوچی و تهیه کنندگی فتح اله حداد پنجشنبه 25 آذرماه ساعت 30/ 15 از شبکه یک سیما پخش می­‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: فردی تا شب قبل از واقعه عاشورا طرفدار یزید و از جاسوسان عمربن سعد بود. او وقتی از حقانیت امام حسین و یارانش آگاه می‌شود، همچون حر از سپاه اشقیا به سپاه اولیا می‌پیوندد.

رویارویی او در شب قبل از واقعه عاشورا، وی را به آزادگی و طرفداری از حق می‌رساند تا جایی که برای شهادت در سپاه امام حسین (ع) آماده می‌شود. بیداری و آگاهی او ضربه‌ای بر روحیه عمربن سعد نیز وارد می‌کند.

فیلم تلویزیونی «روشنی صبحدم» از تولیدات سال جاری گروه فیلم‌­های تلویزیونی شبکه یک سیما است.

***********************

فیلم تلویزیونی «ریسمان سبز» جمعه 26 آذرماه ساعت 30 /15 از شبکه یک سیما پخش ­می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: ماریا دختری مسیحی در حال نوشتن پایان‌نامه‌اش برای دانشگاه است که موضوع آن حماسه، دلیری و مقام شهید است. درحالی که او با کمک همکلاسی­اش «فاطمه» تحقیقات خود را کامل‌تر می‌­کند. به طور مرتب در رویاهای شبانه خود تصویری از یک زن با چادر و کودکی را که در آغوش دارد، می­‌بیند. وی درصدد برمی‌آید تا تعبیر خوابش را پیگیری کند. با پیدا کردن وصیتنامه جاسازی شده در جلد یکی از کتاب­های مرجع، تعبیر خواب، سرنوشت او تغییر می­‌یابد.

ساره بیات، امیرحسین رستمی، امیرحسین صدیق وآتش تقی پور در فیلم تلویزیونی «ریسمان سبز» به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی حسن توکل نیا محصول مرکزسیما فیلم بازی کرده‌اند.


شبکه دو

فیلم تلویزیونی «مقصد» چهارشنبه 24 آذرماه ساعت 45/ 17 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

این فیلم با روایتی از بایدها و نبایدهای زندگی، به قصه «نذری» می‌پردازد که به امتحانی بزرگ بدل می‌شود.

رامین راستاد، سحرقریشی، دکتر محمود عزیزی، گلاره عباسی و بهرام فرزام در فیلم تلویزیونی «مقصد» به کارگردانی اصغر نعیمی و تهیه کنندگی محسن شایانفربه ایفای نقش پرداختند.

**********************

فیلم تلویزیونی «فرمانده» به کارگردانی علی عطشانی و تهیه کنندگی سید محسن طباطبایی پور پنجشنبه 25 آذرماه ساعت 45 /17 ازشبکه دو سیما پخش می‌شود.

فیلم تلویزیونی «فرمانده» داستان یکی از فرماندهان دوران هشت سال دفاع مقدس می‌باشد که در شرایط فعلی روحیه و منش گذشته‌­اش را حفظ کرده و در برابر ناملایمات زندگی همچنان مقاومت می‌کند و رویارویی او با یکی از همرزمانش در ایام ماه محرم، آغازگر ماجراهایی جدید در مسیر زندگی اوست.

بیژن امکانیان، محمدرضا داوود نژاد، نسرین نکیسا، آزاده شمس، مسعود سلیمانی فرد و مهدی فقیه در فیلم تلویزیونی «فرمانده» بازی کرده‌اند.

***********************

فیلم سینمایی «بیداری» با بازی بدرالحایکی و ابرال التیتون جمعه 26 آذرماه ساعت 45/ 17 ازشبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.

فیلم سینمایی «بیداری» با بیان داستانی ازیک جوان عرب سعی دارد به حقانیت اسلام و قیام امام حسین(ع) بپردازد. این فیلم داستان پسرجوانی به نام ابراهیم است که اصالت عربی دارد اما در کشور آمریکا متولد شده و همین امر مسبب ماجراهایی در زندگی اوست، به گونه‌ای که مسیر زندگیش را تغییر می‌دهد.

فیلم سینمایی «بیداری» ساخته محمد سودیف پور، محصول کشوربحرین می‌باشد.


شبکه سه

فیلم سینمایی «سفیر» به کارگردانی فریبرز صالح چهارشنبه 24 آذرماه ساعت 30 /20 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی فرامرز قریبیان، عزت اله مقبلی، جلال پیشوائیان، کاظم افرند نیا، محمدتقی کهنمویی می­‌بینیم: قیس ابن مسهر، نماینده امام با نامه‌ای برای سلیمان خزاعی به طرف کوفه می‌رود. در راه به دست راهداران ابن زیاد، والی کوفه، دستگیر و به زندان می‌افتد. قیس پیش از دستگیری نامه را از بین می‌برد و در زندان، زندانیان را برضد زندانبانها می‌شوراند.

*******************

فیلم تلویزیونی «زائر حسین» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی محمد حسین حقیقی پنجشنبه 25 آذرساعت 30 /20 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

داستان درمورد مردی به نام فرهاد است که در زمان جنگ عکاس بوده است. او اکنون به فعالیت‌های اقتصادی روی آورده و با انجام زد و بندهایی، ثروت زیادی به دست آورده است. او در جریان یکی از واپسین پروژه‌های اقتصادی با پول‌های خود و سرمایه مردم، مقداری زمین در کربلا می‌خرد؛ اما طرف عراقی فرهاد، او را فریب می‌دهد و همین موضوع سبب می‌شود که فرهاد به طور قاچاقی وارد خاک عراق و کربلا شود.

علی دهکردی، محمدرضا داود نژاد، زهراسعیدی، محمدرضا افشار، آزاده شمس، یگانه بلوچی، محسن نوری، سیدجواد روشن، رسول محمدی، حمید عجمی و فاطمه رجبان در فیلم تلویزیونی «زائرحسین» محصول مرکزسیما فیلم بازی کرده‌اند.

از دیگر عوامل این فیلم می‌توان به: مدیربرنامه ریزی: هوشنگ قنواتی زاده، مدیرتولید: محمود خسروی، تصویربردار: حافظ احمدی، صدابردار: جعفرعلیان، طراح صحنه: هادی قمیشی، منشی صحنه: زهرا محبی، طراح گریم: عاطفه رضوی، تدوین: سینا گنجوی و محمد حسین حقیقی و موسیقی: وارطان ساهاکیان اشاره کرد.

**********************

فیلم سینمایی «نجوا» به کارگردانی حامد کلاهداری جمعه 26 آذرساعت 30 /10 ازشبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان اين فيلم با بازی کاوه سماک باشی، حسین خانی بیک و لیلا بوشهری می‌بینیم: ازخانه‌­ای صوت قرآن به گوش می­‌رسد ولی هرکس می‌­خواهد خانه را بفروشد، دچار دودلی می­‌شود و معامله را فسخ می­‌کند پس از پرس و جو فراوان مشخص می­‌شود خانه را قاری قرآن وقف کرده و خود او به دست وکیلش که قصد تصاحب منزل را دارد، کشته شده است و خانه براساس وقف نامه به آموزشگاه قرآن تبدیل می‌شود.

**********************
فیلم سینمایی «مسافر ری» به کارگردانی و نویسندگی داود میرباقری جمعه 26 آذرساعت 45/ 14 ازشبکه سه سیما پخش می­شود.

در قرن سوم هجري، مقارن با خلافت عباسي (دهمين خليفه) و امامت دهمين پيشواي شيعه امام هادي (ع) است. عبدالعظيم حسني يكي از شاگردانشان ومريدان امام هادي (ع) مغضوب دستگاه خليفه است. پس از تخريب بارگاه امام حسين (ع) در كربلا به دستور عمال خليفه، عبدالعظيم به توصيه امام هادي (ع)، به مهاجرتي طولاني به سمت ايران و شهرري مي‌زند. اين هجرت از نظر سياسي بسيار پراهميت است و عبدالعظيم طي اين مسافرت حامل پيام امام هادي (ع) به علويان ايراني است.

داریوش ارجمند، جمشید هاشم پور، محمد رضا شریفی نیا، ویشکا آسایش و پروانه معصومی درفیلم سینمایی «مسافر ری» بازی کرده‌اند.

************************

فیلم سینمایی «صنم» جمعه 26 آذرساعت 23 ازشبکه سه سیما پخش می‌شود.

درخلاصه داستان اين فيلم آمده: عیسی، نوجوانی که شاهد مرگ پدرش بوده، با مادرجوانش (صنم) پس از تدفین پدر، روستا را ترک می‌کند تا با زهرا، عمه عیسی زندگی کند. صنم درپی دادخواهی است و عیسی که گمان می‌کند کسی او را درک نمی‌کند، به جستجوی واقعیت زندگی پدرش است.

رویا نونهالی، فرح نعمتی، اسماعیل امینی، مریم خوانساری، گل محمد گل محمدی درفیلم سینمایی «صنم» به کارگردانی رفیع پیتز و تهیه کنندگی محمد مهدی دادگو بازی کرده‌اند.


شبکه چهار

فیلم تلویزیونی «دیگر تنها نیستم» به کارگردانی و نویسندگی محمد علي طالبي و تهیه کنندگی محمد خزايي چهارشنبه 24 آذرماه ساعت 30 /21 از شبکه چهارسیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی اكبر زنجان‌پور و معصومه حسینی، از تولیدات گروه فیلم و نمایش شبکه چهار سیما آمده: مرادی پیرمرد هفتاد ساله پس از سالها کار در یک رستوران به علت پیری و لرزش دست­هایش، بیکار می­‌شود. تک و تنها به خانه برمی­‌گردد و با تلفن دامادش متوجه می‌شود که دخترش در شهرستان در بیمارستانی بستری است. او مجبور می‌شود که تمام اندوخته‌اش را برای عمل دختر هزینه کند، سپس به هر دری می­‌زند که کار جدید پیدا کند اما موفق نمی‌شود. سرانجام با ماشین کهنه و قدیمی اش به مسافرکشی درشهر می‌پردازد.

**********************

فیلم سینمایی «درمانگاه صحرایی» به کارگردانی دانیس تانوویچ و با بازی کالین فارل و جیمی سوس­ پنجشنبه 25 آذرساعت 40 /15 از شبکه چهارسیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم می‌بینیم: مارک و دیوید دو عکاس جنگ، برای عکاسی به منطقه‌ای کوهستانی در کردستان عراق و ترکیه می‌روند، آنها که با شور و اشتیاق زیادی وارد منطقه شده‌اند. پس از مدتی با مشاهده صحنه‌های دلخراش جنگ دچارخستگی و یاس می‌شوند تا آنجایی که دیوید قصد بازگشت دارد. همسر او باردار است و درآستانه بدنیا آوردن فرزندشان می‌باشد.

فیلم سینمایی «درمانگاه صحرایی» محصول کشورهای ایرلند، اسپانیا، بلژیک و فرانسه درسال 2009 ساخته شده است.

***********************

فیلم تلویزیونی«ژرفا» به کارگردانی و نویسندگی حجت قاسم زاده اصل و تهیه کنندگی محمدرضا تخت­كشيان پنجشنبه 25 آذرماه ساعت 30/ 21 از شبکه چهارسیما پخش خواهد شد.

«ژرفا» داستانی بسیارساده دارد. امیرجوانی است متاهل. همسرش آموزگار است و خود راننده تاکسی است. زندگی ساده‌ای را می‌گذرانند. امیر صبح‌ها، راننده سرویس بچه‌ها به مدرسه است و بالطبع، باقی اوقات روز را هم در شهربه شغل خویش مشغول است. ماجراهای ژرفا در اصل ماجرای مسافرانی است که سوار ماشین امیر می‌شوند.

امين زندگاني، سيد مهرداد ضيايي­ و فرشته سرابندي در فیلم تلویزیونی «ژرفا» بازی کرده‌اند.

************************

فیلم سینمایی «سالوادور» جمعه 26 آذرماه ساعت 30 /20 در قالب برنامه «سینما 4» ازشبکه چهارسیما پخش می­‌شود.

دراین فیلم خواهید دید: جوانی به نام سالوادور در اسپانیای زمان ژنرال فرانکو وارد گروه­‌های سیاسی ضد فرانکو می‌شود و با همکاری دوستانش گروهی شبه نظامی تشکیل می‌دهد و به سرقت از بانک­‌ها برای تامین پول لازم جهت چاپ کتاب و شب­نامه و پیش ­برد مبارزه می­‌پردازد. پس از مدتی ازسوی پلیس تحت تعقیب قرار می‌گیرد و توسط یکی ازدوستان خود لو می‌رود و در هنگام دستگیرشدن یک پلیس را می‌کشد و خود نیز زخمی می‌شود.

دانیل بروهل، تریستن آنوا و لئوناردو اسبارالگیا درفیلم سینمایی «سالوادور» به کارگردانی مانوئل حاکرا محصول سال 2006 اسپانیا به ایفای نقش پرداختند.


شبکه تهران

فیلم تلویزیونی «توکل» به کارگردانی سیامک خواجه وند و تهیه کنندگی داریوش بابائیان ساعت 30/ 13 روز چهارشنبه 24 آذرماه از شبکه تهران پخش خواهد شد.

فیلم تلویزیونی«توکل» داستان فردی است که هرساله در روز تاسوعا نذر دارد. اوبا پس اندازی که برای این امر در نظر گرفته، به دلیل مشکلاتی که در طول داستان به وجود می­‌آید، گره از کار 7 نفر باز می‌کند و در آخر نیز نذر خود را ادا می‌کند.

فیلم تلویزیونی «توکل» با بازی مریم سلطانی، سید رضا حسینی، مهدی امینی خواه، بهروز خوش فطرت، فرح ارژنگ، شهرام آریا و مهدی دانایی ازتولیدات سال جاری شبکه تهران در ژانر درام و معناگرمی باشد.

*************************

فیلم تلویزیونی «تفاخر» پنجشنبه 25 آذرماه ساعت 30 /13 از شبکه تهران پخش می‌شود.

داستان فیلم درمورد آدم خیری است که به خاطربزرگ نمایی، کارخیرمی کند که در طول داستان پی به اشتباهات خود می‌برد و به نتیجه می‌رسد که باید برای خدا کارکند نه برای دیگران.

فیلم تلویزیونی «تفاخر» با بازی مریم سلطانی، محمد عمرانی، سید رضا حسینی، مهدی امینی خواه، بهروز خوش فطرت، فرح ارژنگ، شهرام آریا و مهدی دانایی و به کارگردانی سیامک خواجه وند و تهیه کنندگی داریوش بابائیان در ژانر درام و معناگرساخته شده است.

************************

فیلم سینمایی «مومو» به کارگردانی آتالای تاسدیکن جمعه 26 آذرماه ساعت 30/ 13 از شبکه تهران روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم با بازی الیف بلبل، محمد بلبل، متی دونمزر و مصطفی اوزونیلماز در مورد دختربچه و پسربچه‌ای به نام عایشه و احمد است که با هم خواهر و برادرند و مادرشان را از دست داده و پدرشان هم دوباره ازدواج کرده است. آنها با پدربزرگشان زندگی می‌کنند که او نیزمردی پیر و از کار افتاده است.

فیلم سینمایی «مومو» محصول سال 2009 کشور ترکیه در ژانر درام تولید شده است.


شبکه قرآن

شبکه قرآن و معارف سیما برای عصر روز پنجشنبه 25 آذر ساعت30  /14 فیلم تلویزیونی «ستاره خضراء» را پخش می‌کند.

در این فیلم خواهید دید: پدرآنتوان راهبی است که در صومعه‌­ای نزدیک شام به همراه دختر خوانده‌­اش ماریان زندگی می­کند. ماریان از بلندی سقوط می­‌کند و بینایی خود را از دست می‌دهد. نامزدش پی‌یر از او جدا می‌شود. ماریان مسیح را در خوابش می‌بیند که به او از خون خدا می‌گوید و خبراز ورود میهمانی مهم می‌دهد. کاروانی در بیابان در حرکت هستند. شبی از شب­ها که باران تندی می‌­بارد سوارانی ناشناس صندوقی را حمل می­کنند و برای رفع خستگی و فرار ازباران به صومعه پناه می‌آورند.

محمدصادقی، چنگیز وثوقی، سعید نیکپور، اکبرعبدی، احمد نجفی و لیلا موسوی درفیلم تلویزیونی «ستاره خضراء» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد رضا ورزی بازی کرده­اند.

************************

فیلم تلویزیونی «حبیب» به کارگردانی داریوش یاری و تهیه کنندگی بهروز مفید جمعه 26 آذر ماه ساعت 30 /13 از سیمای استان‌ها پخش می‌شود.

داستان فیلم تلویزیونی«حبیب» در مورد جوان فقیری به نام حبیب است که برای رسیدن به ثروت بیشتر به کار قاچاق روی می‌آورد. او دستگیر شده و به زندان می‌افتد و به اعدام محکوم می‌شود. در زندان حبیب پی می‌برد که قانونی وجود دارد که اگر موفق به حفظ قرآن شود، می‌تواند از طناب دار بگریزد. او شروع به یادگیری قرآن می‌کند.

حمید فرخ نژاد، آشا محرابی، توران مهرزاد، مهدی فقیه و امید روحانی درفیلم تلویزیونی «حبیب» محصول سال جاری مرکزسیما فیلم به ایفای نقش پرداختند.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: