پول نیوز

کد خبر: ۳۰۹۹۳۶
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
0
در بخش دستمزد نيروي كار، متوسط دستمزد كارگر ميوه چين مرد برابر ٥٣ هزار و ٤٠٧ تومان و دستمزد كارگر ميوه چين زن ٤٠ هزار و ٧٤٤تومان بوده که به ترتيب نسبت به سال قبل ٦,٨ و ٥.١ درصد افزايش داشته است. كمترين افزايش قيمت‌ها اينجا هم مربوط به نيروي كار و كارگر است.
پول‌نیوز - متوسط قيمت محصولات و هزينة خدمات کشاورزي سال 97 منتشر شد. مركز آمار ايران در گزارش اخير خود اعلام كرده است كه در سال 97، قيمت متوسط هر كيلو پنبه با افزايش ٨٩,٧ درصدي نسبت به سال ٩٦ برابر 5 هزار و 680 تومان رسيده است. ميوه‌هاي هسته‌دار و ميوه‌هاي دانه‌دار هم در سال 97، تورم قابل توجهي را تجربه كردند تا جايي كه سيب درختي 123 درصد گران‌تر از سال 96 معامله شده است.

سرسام گراني در ميوه و سبزيجات

هلو 57 درصد گران‌تر شد

بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده از مركز آمار ايران، در بخش ميوه‌هاي هسته‌دار، متوسط قيمت هر كيلو زردآلو در سال 97، 4 هزار و 420  تومان  و هر كيلو هلو 3 هزار و 171 تومان بوده كه نسبت به سال قبل ٥٣,٨ و ٥٧.٤ درصد افزايش قيمت را تجربه كرده است.

گندم ثابت ماند

در ميان گراني‌هاي بي‌سابقه، مي‌توان گفت كه قيمت گندم تقريبا به خاطر فشارهاي دولت ثابت مانده است. در سال ١٣٩٧، در بخش غلات، متوسط قيمت هر كيلو گرم گندم با رشد ١,٢ درصدي نسبت به سال قبل معادل هزار و 305 تومان رسيده است. همچنين متوسط قيمت جو با افزايش ٢٠.١ درصدي به هزار و 178 تومان و متوسط قيمت ذرت دانه اي با افزايش ١٨.٣ درصدي به هزار و 436 تومان رسيده است.

بازار حبوبات آرام ماند

در بخش حبوبات، متوسط قيمت هر كيلو نخود با ٢,٠ درصد افزايش نسبت به سال قبل به مبلغ 5 هزار و 365 تومان و قيمت عدس با ٠.٩ درصد كاهش به 4 هزار و 931 تومان رسيد. در بخش دانه هاي روغني، قيمت متوسط هر كيلو آفتابگردان روغني با ١٠,٠ درصد كاهش نسبت به سال ٩٦ به 3 هزار و 297 تومان رسيد.

هندوانه 184 درصد گران شد

در بخش محصولات جاليزي، قيمت متوسط هر كيلو هندوانه با افزايش ١٨٤,٦ درصدي به 886 تومان، قيمت خربزه با افزايش 119.1 درصدي به هزار و 445 تومان و قيمت خيار با افزايش 96.8 درصدي به 2 هزار و 69 تومان رسيد.

رشد قيمت سيب‌زميني و پياز

در بخش سبزيجات، متوسط قيمت هر كيلو سيب زميني معادل به ترتيب نسبت به سال قبل ٨٤,٠ و ١٥.٢ درصد رشد داشته است. همچنين، متوسط قيمت هر كيلو گوجه فرنگي ١٨٠.٩ درصد افزايش پيدا كرده است.

سيب ركورد زد

در بخش ميوه‌هاي دانه‌دار، متوسط قيمت هر كيلو سيب درختي ٣١٣٦ تومان بوده كه نسبت به سال 96 ١٢٣,٤ درصد افزايش داشته و متوسط قيمت انگور به ٢٨٤٣ تومان رسيد كه نسبت به سال قبل معادل ١٠٣.٩ درصد افزايش را تجربه كرده است.

در بخش مركبات، متوسط قيمت هر كيلو پرتقال با افزايش ٦١,١ درصد به١٤٤٤ تومان و قيمت نارنگي با رشد ٩٤.١ درصدي به ٢٠٤٧ تومان رسيد.   

گوشت گاو 75 درصد گران شد

در بخش دامداري سنتي، متوسط قيمت هر كيلو گوسفند و برة زنده ٢٣ هزار و ٤٧٦ و هر كيلو گاو پرواري زنده ٢٣ هزار و ٧١٥ بوده كه نسبت به سال ٩٦ به ترتيب معادل ٤٨,٠ و ٧٥.٠ درصد افزايش نشان مي دهد.

در سال ١٣٩٧، در بخش فراورده‌هاي دامي سنتي ، متوسط قيمت هر كيلو شير گوسفند برابر ٤٥٣٥ تومان و هر كيلو شير گاو ١٥٨٢ تومان بوده كه به ترتيب نسبت به سال قبل ٦,٦ و ٣٤.١ درصد افزايش داشته است.     

 گفتني است بر اساس اعلام مركز آمار ايران، در بخش دستمزد نيروي كار، متوسط دستمزد كارگر ميوه چين مرد برابر ٥٣ هزار و ٤٠٧ تومان و دستمزد كارگر ميوه چين زن ٤٠ هزار و ٧٤٤تومان بوده که به ترتيب نسبت به سال قبل ٦,٨ و ٥.١ درصد افزايش داشته است. كمترين افزايش قيمت‌ها اينجا هم مربوط به نيروي كار و كارگر است.
 


برچسب ها: میوه و سبزیجات
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
پرطرفدار
نیازمندیها