پول نیوز

افزایش قیمت نفت پس از تنش های خاورمیانه؛
کد خبر: ۳۰۹۸۹۹
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
0
پس از حملات روز پنجشنبه به دو نفتکش در تنگه ی هرمز؛ قیمت نفت ناگهان جهشی 4.5 درصدی را تجربه کرد.
قیمت نفت در روز دوشنبه افزایش یافت، وزیر امور خارجه آمریکا، مایک پومپئو، گفت واشنگتن تمام اقدامات لازم برای تضمین امنیت ناوگان در خاورمیانه را پس از  حملات هفته گذشته به تانکر ها؛ انجام خواهد داد.


اقتصاد جهانی، مثل موم در دستان قیمت نفت است!

به گزارش پول نیوز به نقل از رویترز؛ معاملات نفت برنت، 27 سنت معادل 0.4٪  و 62.28 دلار به ازای هر بشکه افزایش قیمت یافت. همچنین این منبع انرژی تجدید ناپذیر، در روز جمعه 1.1٪  افزایش قیمت داشت.

قیمت نفت وست تگزاس ایالات متحده نیز 0.4٪، و 52.69 دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت. این روند از روز پنج شنبه پس از حمله به نفتکش ها در تنگه ی هرمز به ناگهان جهشی 4.5 درصدی را تجربه کرده است.

این دومین بار بود که در طول یک ماه نفتکش ها در مهم ترین منطقه ی تامین نفت مورد حمله قرار گرفتند. واشنگتن ایران را مسئول حملات روز پنجشنبه دانست و تهران این اتهام را سریعاً رد کرد. پومپئو در مصاحبه ای با فاکس نیوز روز یکشنبه گفت: «ما جنگ را نمی خواهیم.»  تنش بین ایران و ایالات متحده با خروج آمریکا از برجام در سال گذشته افزایش یافت. آمریکا علت این اقدام کاهش اهداف هسته ای تهران بیان کرد و تحریم های متعددی بر ایران تحمیل کرد. همچنین ایران بارها و بارها هشدار داده است که اگر نتواند به دلیل تحریم های ایالات متحده نفتش را به فروش برساند، تنگه هرمز را مسدود می کند.


در ادامه وزیر انرژی عربستان، خالد الفلیح درباره ی این تغییر قیمت ها در ماه های اخیر ابراز نگرانی کرده و گفته است که احتمالا اوپک در هفته اول ماه جولای جلسه ای خواهد داشت و امیدوار است این کارگروه به توافقی برای گسترش دادن محدودیت های تولید و خروجی های نفتی برسد.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت به علاوه روسیه و سایر تولید کنندگان –اوپک- از آغاز ژانویه، قراردادی برای کاهش تولید ۱.۲ میلیون بشکه در روز داشته است. این پیمان در ماه جاری به پایان می‌رسد و این گروه در هفته‌های آینده برای تصمیم‌گیری درباره حرکت بعدی خود، تشکیل جلسه خواهند داد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار
نیازمندیها