پول نیوز

کد خبر: ۳۰۹۸۵۶
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
0
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در زابل به ۲۱ متر بر ثانیه معادل ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید.

محمود دیانتی روز یکشنبه اظهار داشت: همانطور که انتظار می رفت از دیروز وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان شدت گرفت و بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل دید افقی را کاهش داد.

وی افزود: وزش باد شدید دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۸ هزار متر کاهش داد و غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۲۳۹ میکروگرم بر مترمکعب که حدود ۲ برابر حد مجاز است، افزایش داد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در شبانه روز گذشته علاوه بر زابل از شهرهای زهک، مهرستان، زاهدان، خاش و سراوان نیز وزش باد متوسط تا شدید گزارش شده است.

وی با بیان اینکه هم اینک دید افقی در زاهدان به سبب وزش باد به ۸ کیلومتر کاهش یافته است، ادامه داد: در چابهار نیز به واسطه افزایش رطوبت نسبی و تشکیل مه رقیق، دید افقی پنج هزار متر است.

دیانتی اظهار داشت: بر اساس خروجی مدل های جوی انتظار می رود وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در شهرهای شمال استان تا آخر هفته جریان داشته باشد.

وی افزود: وزش این بادها ضمن کاهش دید افقی و کیفیت هوا، در برخی نقاط سبب تشکیل توده های گردوغبار شده که به عرض های جنوبی تر منتقل می شوند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: زابل وزش باد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار