پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 22 / يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۰۹۶۱۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
0
پول‌نیوز - سرپرست استانداری گلستان طی ابلاغی به دستگاه های اجرایی، نهادها و موسسات وابسته، بانکهای دولتی و شهرداری های استان، تغییر ساعت کار اداری از روز شنبه ۲۵ خرداد تا ۳۱ مرداد ۹۸ در این خطه شمالی را اعلان کرد.

در این اعلان با امضای میر محمد غراوی سرپرست استانداری آمده است: با توجه به آغاز فصل گرما و رشد مصرف برق و به منظور جلوگیری از اعمال خاموشی و بحران‌های ناشی از آن به استناد بند یک مصوبه شورای اداری استان تغییر ساعات کار اداری دستگاه‌های اجرایی، نهادها و مؤسسات وابسته، بانک‌های دولتی و شهرداری‌ها بجز مراکز درمانی، امدادی و انتظامی اجرا می‌شود بر این اساس فعالیت کارکنان گلستان شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ و پنج شنبه ها ۶:۳۰ تا ۱۲:۳۰ است.

بر اساس این ابلاغیه؛ ادارات و سازمان‌ها مکلفند تنظیم درجه سیستم سرمایشی اتاق‌ها بر روی حداقل دمای ۲۵ درجه، خاموش نمودن سیستم‌های سرمایشی و روشنایی پس از پایان وقت اداری، استفاده حداکثری از نور طبیعی در طول روز، کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل و استفاده از مولدهای اضطراری برق در ماه‌های تیر و مرداد را از ساعت ۱۲ تا ۱۸ رعایت کنند.

بر اساس این ابلاغیه؛ مسوولیت حسن اجرای این مصوبه بر عهده مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان (حسب مورد) بوده و رعایت نکردن آن تخلف محسوب می‌شود.

سرپرست استانداری گلستان تاکید کرده که نمایندگان استانداری و شرکت توزیع نیروی برق استان در مدت اجرای طرح نسبت به بازرسی اقدام خواهند کرد.

امسال طرح تغییر ساعات کاری ادارات در گلستان به مدت ۶۸ روز با توجه به پیشنهاد شرکت توزیع نیروی برق گلستان اجرا می‌شود.

در گلستان واقع در شمال کشور با وسعت بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع و جای دادن یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت، در بخش جلگه‌ای دو گونه آب و هوا دیده می‌شود که بیش از دو سوم این جلگه آب و هوای خشک و نیمه خشک دارد و هر چه به سوی شمال و مرز ترکمنستان نزدیک می‌شویم بر خشکی آن افزوده می‌شود. یک سوم دیگر که مانند نواری سبز بین بخش کوهستانی در جنوب و بخش خشک و نیمه‌خشک در شمال جای گرفته‌است، آب و هوای معتدلی دارد.
منبع: ایرنا
برچسب ها: گلستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار