پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 22 / يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۰۹۶۱۱
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
0
پول‌نیوز - از پس ۱۰ روز مقاومت جدی پراید در برابر کاهش قیمت بالاخره سد روانی قیمت این خودرو شکست و پراید ۱۱۱ به ۴۹ میلیون تومان رسید.

پراید که همپای دیگر خودرو‌ها در بازار روندی افزایشی را طی کرده بود، امروز بالاخره از پس مقاومتی جدی از مرز ۵۰ میلیون تومان پایین آمد. این خودرو که تا مرز ۵۸ میلیون تومان پیشروی کرده بود، با رکود شدید بازار روبرو بود و خرید و فروشی در این محدوده قیمتی صورت نمی‌گرفت.

پراید ۱۱۱ در رنگی جز سفید به ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. بر این اساس سایپا ۱۳۱ نیز امروز به نرخ ۴۴ میلیون تومان معامله شده است. سایپا ۱۳۲ نیز امروز به قیمت ۴۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. سایپا ۱۵۱ نیز امروز بالاخره از مرز ۴۴ میلیون پایین‌تر آمد و در محدوده قیمتی ۴۳ میلیون و هفتصد هزار تومان فروخته شد.

فعالان بازار معتقدند ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو به هیچ روی تحت تاثیر اقدامات خودروسازان نیست چرا که بررسی‌ها نشان می‌دهد خودروسازان هنوز به تعهدات خود در این حوزه پایبند نیستند و تاخیر در تحویل خودرو‌ها همچنان بازار را با تغییراتی قیمتی روبرو می‌کند. فاصله قیمت پراید ۱۱۱ در بازار با قیمت پراید تحویل کارخانه حالا به کمتر از ۱۰ میلیون تومان رسیده است. نرخ تحویل کارخانه این خودرو ۳۹ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان است.

نرخ تحویل کارخانه سایپا ۱۳۱ نیز به کمتر از هفت میلیون تومان رسید. این خودرو در بازار ۳۷ میلیون و ۳۸۱ هزار تومان قیمت خورد. سایپا ۱۳۲ در حال حاضر به قیمت ۳۸ میلیون و ۲۸۱ هزار تومان از سوی کارخانه تحویل خریداران می‌شود.
برچسب ها: پراید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار