پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 22 / يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۰۹۴۸۹
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
0
استفاده از حضور چهره های محبوب مردمی و به طور کلی سلبریتی ها با هدف تبلیغ یک محصول یا خدمات امر جدیدی در دنیا نیست. اما مدت هاست که از سفر چهره های سرشناس به یک مقصد خاص هم برای رونق گردشگری و به تعبیری دیگر تبلیغ مقاصد و یا مراکز خدمات گردشگری استفاده می شود.
پول‌نیوز - استفاده از حضور چهره های محبوب مردمی و به طور کلی سلبریتی ها با هدف تبلیغ یک محصول یا خدمات امر جدیدی در دنیا نیست. اما مدت هاست که از سفر چهره های سرشناس به یک مقصد خاص هم برای رونق گردشگری و به تعبیری دیگر تبلیغ مقاصد و یا مراکز خدمات گردشگری استفاده می شود. شنیدن تجربه سفر به یک مقصد گردشگری از زبان یک چهره سرشناس بین المللی می تواند هوادارنش را به تجربه این سفر ترغیب کند.

مسئولان گردشگری مصر هم به تازگی از «محمد صلاح»، ستاره مصری فوتبال جهان دعوت کرده اند تا با سفر به شهر «اقصر» به رونق بخشیدن گردشگری در آن کمک کند. ایندیپندنت اعلام کرده است که محمد عثمان، مدیر کمیته بازاریابی گردشگری مصر از «محمد صلاح» فوتبالیست مشهور مصری خواست با سفر به این منطقه همراه با خانواده اش ضمن مشاهده شکوه و عظمت کشورش به رونق گردشگری در این منطقه کمک کند، منطقه ای که یکی از مهمترین مناطق توریستی مصر به خاطر وجود قصرهای حکمرانان و فراعنه مصر باستان است.

مصر همچنان در تلاش است تا سهم خود را از گردشگری آفریقا دریافت کند و حضور چهره های فوتبالی چون «محمد صلاح» در جام ملت های آفریقا می تواند فرصت مهمی برای تبلیغ مقاصد گردشگری و بویژه گردشگری فرهنگی باشد. در سال 2018 در مجموع حدود 9 میلیون گردشگر از مصر که یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری جهان است، بازدید کردند و پیش بینی می شود که رکورد این رقم در سال 2019 شکسته شود و شمار گردشگران تا نیمه اول سال جاری به شش میلیون نفر برسد. این کشور در تلاش است تا بار دیگر به رکورد جذب 16 میلیون گردشگر در سال 2010 میلادی دست یابد.

صنعت گردشگری مصر که یکی از اصلی ترین منابع درآمد ارزی این کشور محسوب می شود، از سال 2011 با بروز ناآرامی هایی که به خلع قدرت از حسنی مبارک انجامید، وارد بحران شد و بهبود این صنعت حیاتی در مصر هر بار با بحرانی جدید به تعویق افتاد. ابتدا یک حمله تروریستی در معبدی در شهر «اقصر» که می توانست به قتل عام توریست ها منجر شود که توسط نیروهای پلیس دفع شد، اما پس از آن تروریست های داعش که در آن زمان شرق صحرای سینا را در دست داشتند، با بمب گذاری در یک هواپیمای روسی به مقصد مصر و کشتن 224 نفر، گردشگری مصر را بیش از پیش با بحرانی عمیق روبه رو کردند.

پس از این بمب گذاری تروریستی، روسیه تمام پروازهای خود را به مقصد مصر به حالت تعلیق درآورد و بریتانیا نیز پرواز خطوط هوایی را به مقصد شرم الشیخ متوقف کرد. کارشناسان معتقدند با ادامه روند رو به رشد جذب گردشگری و استقبال دوباره کشورهایی چون روسیه، رکورد سال 2010 بار دیگر شکسته می شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار