پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

پایگاه خبری تحلیلی یوگارمنت میزان سازندگی کار در خانه را بررسی کرد؛
کد خبر: ۳۰۹۴۳۷
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
0
سیاست های شرکت های بزرگ در جهان به سمت تشویق کارمندان به کار از خانه سوق پیدا کرده است.
روزانه شرکت های بیشتری می پذیرند که کارمندانشان در خانه ی خودشان برایشان کار کنند و یا اصطلاحاً به دور کاری مشغول شوند ولی آیا کار کردن در خانه نتیجه ی مشابهی با کار کردن در اداره به همراه می آورد؟

دوکاری آری یا نه؟

به گزارش پول نیوز به نقل از پایگاه خبری یوگاورمنت براساس تحقیقات تازه ای؛ یک پنجم مدیران منابع مدیران منابع انسانی برابر 20درصد آن ها معتقدند که کارکنان در خانه با استاندارد کمی بالاتر از آنچه در دفتر کار می‌کنند، فعالیت دارند و 7 درصد و بیشتر بر این باورند که آن‌ها با استاندارد بسیار بالاتری کار می‌کنند. البته کارکنان کمتر نسبت به این عمل خوشبین هستند و تنها 15 درصد از آن ها معتقدند که دورکاری استاندارد بالاتری تولید می کند.


با این حال، با این حال، تقریبا نیمی از هر دو گروه یعنی 49٪ از تصمیم گیرندگان منابع انسانی و 45٪ از کارکنان فکر می کنند که این نوع کار کردن، هیچ تاثیری در خروجی ندارد. در واقع تنها 27 درصد از تصمیم گیرندگان منابع انسانی فکر می کنند که کارکنانی که از خانه کار می کنند، استاندارد کار بالاتری از دفتر را ارائه می دهند. یک پنجم از هر دو گروه حدود20٪ فکر می کنند که استاندارد کار تولید شده 3٪ پایین تر از استانداردهای تعیین شده برای کار در خانه نسبت به دفتر  است. 


45 درصد کارمندان شرکت‌هایی که با سیاست‌های خانگی کار می‌کنند نیز فکر می‌کنند که محل کارشان بر کیفیت خروجی آن‌ها تاثیر نمی‌گذارد ، و کم‌تر از یک چهارم ( 22 درصد ) فکر می‌کنند که کار کردن از خانه بهره‌وری آن‌ها را بهبود می‌بخشد .
70درصد کسب و کارها، کار کردن از خانه را تشویق می‌کنند در حالی که فقط 27درصد آن را مضر می دانند .

دوکاری آری یا نه؟

صنایعی که کار کردن در این شرایط منعطف را نمی پذیرند عبارتند از پرستاری ( 55درصد ) ، و امور مالی و حسابداری در حدود 34درصد. جای تعجب نیست که کسب و کارهایی که کارمندان بیشتر از 250نفر دارند دورکاری بیش از کسب و کارهای کوچک‌تر با 50کارمند یا کم‌تر  پشتیبانی می‌کنند. با این حال، هنگامی که این سوال پرسیده شد، بیش از نیمی از کارمندان( 51% )  می‌گویند که به کار کردن تحت سیاست‌های خانگی تشویق می‌شوند و یک سوم( 32% )  آن‌ها اینگونه فعالیت را دلسرد کننده می دانند.


برچسب ها: اشتغال ، دورکاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار