پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۰۹۴۲۹
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
0
پول‌نیوز - مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش وپرورش اعلام کرد: برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد، هیچ آزمون ورودی وجود ندارد.

محمد رضا رزاقی روز سه شنبه اظهار داشت: ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد تنها طبق شرایطی که برای مدارس شاهد در نظر گرفته شده است انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام مدارس شاهد از ۴ خرداد برای ورودی پایه اول ابتدایی آغاز شده است، یادآور شد: دانش آموزان پایه هفتم از اول تا ۱۶ تیرماه و پایه دهم نیز از پنجم تا ۲۱ تیرماه ۹۸ با مراجعه به سایت سجا می توانند در مدارس شاهد ثبت‌نام کنند.

وی بیان داشت: با توجه به ظرفیت مدارس شاهد، اولویت اول با فرزندان شاهد، جانبازان و ایثارگران است.

وی خاطرنشان کرد: جامعه ایثارگری، دانش‌آموزانی که به لحاظ فرهنگی، علمی و هنری و ورزشی دارای توانمندی هستند و یا فرزندان خیران مدرسه ساز از اولویت های بعدی امتیاز در مدارس شاهد است.

وی یادآورشد: امسال به‌طور خاص تمام مراحل ثبت‌نام بر عهده استان است و آنها نیز با توجه به سقف ورودی مدارس و کلاس‌ها ثبت‌نام می‌کنند.

وی اضافه کرد: کلاس‌ها ی مدارس شاهد نباید بیش از ۳۰ نفر دانش‌آموز داشته باشند، اما در موارد خاص می‌توانند ۱ یا ۲ نفر به این آمار اضافه کنند.

رزاقی با بیان اینکه در مدارس شاهد کشور ۳۸۰ هزار دانش آموز تحصیل می کند، تصریح کرد: ۲۰۷ هزار دانش‌آموز معادل ۶۰ درصد از جامعه شاهد و ایثارگری و ۴۰ درصد مابقی نیز غیر ایثارگر هستند. وی ادامه داد: یکی از مواردی که در طول سال های اخیربه صورت جدی در مدارس شاهد دنبال می کنیم به بخش مهارت آموزشی مربوط می شود.

وی تاکید کرد: متقاضیان ورود به مدارس شاهد برای ثبت‌نام تنها از طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir اقدام کنند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: مدارس شاهد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار