پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

پول‌نیوز - بیش از 126 هزار مستمری بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان قرار دارند.

ماهانه حدود 700 نفر به جرگه مستمری بگیران تامین اجتماعی گیلان افزوده می شود

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اعلام این خبر افزود : در حال حاضر تعداد 85 هزار و 757 نفر بازنشسته ، 6 هزار و 830 نفر ازکارافتاده و 33 هزار و 495نفر بازمانده ، جامعه 126 هزار و 82نفری مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان را تشکیل می دهند.

وی همچنین با اشاره به رشد 7 درصدی مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال 97 اظهار داشت : تعهدات بلندمدت در قالب انواع مستمری ها بزرگترین گروه تعهدات این سازمان را شامل می شود .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه در سال گذشته بطور متوسط ماهانه 195 میلیارد تومان مستمری پرداخت شده است، اذعان داشت : با اعمال افزایش میزان مستمری ها در سال جدید ، رقمی در حدود 240 میلیارد تومان در ماه بابت پرداخت مستمری ها نیازاست .

حق پرست رشد روز افزون میزان مستمری بگیران ( فراتر از روند طبیعی و محاسباتی ) در مقایسه با بیمه شدگان را منجر به افت نسبت پشتیبانی دانست و خاطر نشان ساخت : سازمان تامین اجتماعی بعنوان یک مجموعه عمومی غیر دولتی فاقد بودجه دولتی ، از محل منابع ناشی از حق بیمه ها اداره می شود که انجام تکالیف قانونی در ارائه لیست و پرداخت حق بیمه واقعی و بموقع از سوی کارفرمایان در اجرای مطلوب تعهدات بسیار ضروری است.
برچسب ها: تامین اجتماعی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار