April 2020 08 / چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۰۹۱۷۱
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
0
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با افزایش ۲ هزار و ۹۲۰ واحد به رقم ۲۲۹ هزار و ۸۰۸ واحد رسید.
پول‌نیوز - براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه ۱۹ خرداد ۹۸ با افزایش ۲ هزار و ۹۲۰ واحد به رقم ۲۲۹ هزار و ۸۰۸ واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار به ۸۷۲ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز شاخص کل با معیار هم‌وزن ۱۵۳۴ واحد رشد کرده و به رقم ۵۵ هزار و ۹۷۶واحد رسید.

امروز معامله‌گران بورس اوراق بیش از ۴ میلیارد برگه بهادار سهام و حق تقدم در قالب ۲۹۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۴۷۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی با رشد ۸۲۹ واحد به رقم ۶۵ هزار و ۲۷۵ واحد رسید.

همچنین شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۱۰۵۵ واحد افزایش یافته و به رقم ۳۸ هزار و ۴۹۶ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز با رشد ۳ هزار و ۹۳۵ واحد به رقم ۲۶۰ هزار و ۸۲۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس ۲ هزار و ۱۳۴ واحد رشد کرده و به رقم ۱۷۰ هزار و ۶۳۴ واحد رسید.

شاخص بازار دوم بورس با افزایش ۵ هزار و ۸۹۳ واحد به رقم ۴۵۱ هزار و ۲۰۸ واحد رسید.

امروز نمادهای فولاد، وبملت، رمپنا، کچاد، حکشتی، خودرو در تقویت شاخص بورس مؤثر بودند و نماد بفجر در کاهش شاخص بورس مؤثر بوده است.

امروز نمادهای پربیننده در بورس اوراق بهادار در گروه شرکت‌های بانک، خودرویی، قطعات خودرو بوده‌اند.

نمادهای پربیننده شامل وتجارت مربوط به بانک تجارت با قیمت هر سهم ۴۳۹ ریال، خساپا مربوط به سایپا با قیمت هر سهم ۱۷۰۵ ریال، وبملت مربوط به بانک ملت با قیمت ۳ هزار و ۹۱۸ ریال، خلنت مربوط به لنت ترمز ایران با قیمت ۴۸ هزار و ۲۱۵ ریال، خودرو مربوط به ایران خودرو هر سهم ۴ هزار و ۹۲۳ ریال، های وب مربوط به داده گستر عصر نوین ۶ هزار و ۷۴۶ ریال، خپارس مربوط به پارس خودرو، وبصادر مربوط به بانک صادرات از نمادهای پربیننده بورسی بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل ۳۱ واحد افزایش یافته و به رقم ۲ هزار و ۹۲۷ واحد رسید.

ارزش روز بازار اول ودوم فرابورس به ۱۶۴ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از ۱.۳ میلیارد سهام و حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۷۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۷۵۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای مؤثر در تقویت شاخص فرابورس مربوط به دماوند، دکپسول، ذوب، حخزر، سمگا، کرمان بوده‌اند و نماد مارون مربوط به پتروشیمی مارون بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

امروز نمادهای پربیننده فرابورس مربوط به ذوب‌آهن اصفهان، ریل‌پرداز سیر، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، توسعه و عمران استان کرمان، صنایع کاغذ پارس، پتروشیمی زاگرس و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان بوده‌اند.

امروز با پیام ناظر بازار، نمادهای پکرمان مربوط به گروه صنعتی بارز، فروس مربوط به فروسیلیس ایران، کسعدی مربوط به کاشی سرامیک سعدی، وآذر مربوط به سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، خگسترح مربوط به حق تقدم گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو با پیام ناظر متوقف شدند.

همچنین با پیام ناظر بازار نماد کرازی، شیشه دارویی رازی، بکاب مربوط به صنایع جوشکاب یزد، تکنو مربوط به مهندسی تکنوکار، دکوثر مربوط به داروسازی کوثر، تنوین مربوط به تأمین سرمایه نوین، همراه مربوط به ارتباطات سیار ایران نیز با پیام ناظر بازگشایی شدند.

نماد شپاکسا مربوط به شرکت پاکسان متوقف شد و نماد کنور مربوط به توسعه معدنی و صنعتی صبانور، کچاد مربوط به معدنی و صنعتی چادرملو، قثابت مربوط به تولیدی و صنعتی ثابت ایران نیز بازگشایی شدند.

نماد سبهان مربوط به سیمان بهبهان، نماد فلوله مربوط به لوله و ماشین‌سازی ایران، نماد کپارس مربوط به حق تقدم شرکت کاشی پارس نیز بازگشایی شدند.

جهش 2920 واحدی شاخص بورس تهران
منبع: فارس
برچسب ها: شاخص بورس ، بورس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.