April 2021 19 / دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
کد خبر: ۳۰۹۰۹
۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۲
0
وي در بخش ديگر سخنانش به آلودگي هواي كلانشهر تهران اشاره كرد و گفت : پاشيدن آب در آسمان شبيه يك شوخي بود تا يك اقدام و اين امر مشكلي را برطرف نكرد.

شهردار تهران با اشاره به اينكه بايد حدود 120 ميليارد تومان يارانه‌ براي بليت مترو و اتوبوس تا پايان سال پرداخت شود، گفت: تا امروز حدود 3 ميليارد تومان پرداخت شده كه بسيار كم است.

به گزارش فارس، محمدباقر قاليباف امروز در مراسم افتتاح ايستگاه متروي چهارراه وليعصر به توسعه حمل و نقل عمومي اشاره كرد و گفت: شهرهايي مي‌توانند پايداري خود را حفظ كنند و در واقع تحمل ظرفيت را داشته باشند كه زيرساخت‌هاي آنها شهر آماده باشد.

قاليباف اضافه كرد: در دنيا شهرهايي توانسته‌اند كه مشكلات زيست محيطي خود را حل كنند كه تأسيسات زيرزميني خود را به خوبي توسعه دهند.

به اعتقاد شهردار تهران، اگر در زيرزمين كارهاي تأسيساتي كامل نشود به همان ميزان ناپايداري روي زمين ايجاد مي‌شود.

* در حوزه حمل و نقل عمومي در حالت اضطرار هستيم
-------------------------------------------------------------

وي به آلودگي هواي كلان‌شهر تهران اشاره كرد و گفت: بايد حمل و نقل عمومي توسعه پيدا كند؛ ايجاد اقدامات سلبي و كوتا‌ه‌مدت خوب است ولي بايد قبل از آن اقدامات ايجابي و دراز مدت براي شهر انجام داد.

شهردار تهران با بيان اينكه حمل و نقل عمومي يكي از زيرساخت‌هاي مهم در سطح شهر تهران است، گفت: تا زماني كه به مرز 218 كيلومتر مترو در تهران نرسيم در حوزه حمل و نقل عمومي در حالت اضطرار هستيم.

قاليباف با بيان اينكه از سال 85 تا سال 89، 60 كيلومتر تونل ايجاد كرده‌ايم، گفت: 47 تا 48 كيلومتر آن به بهره‌برداري رسيده و الباقي آن آماده بهره‌برداري است؛ به طور متوسط سالانه 15 كيلومتر مترو در تهران احداث كرده‌ايم.

وي تصريح كرد: اين ظرفيت قابل گسترش است و مي‌توانيم سالانه 30 كيلومتر مترو در تهران بسازيم.

* بايد در زير شهر يك حيات جدي وجود داشته باشد
----------------------------------------------------------

به گفته قاليباف، در صورتي كه مترو بر اساس طرح جامع حمل و نقل عمومي توسعه پيدا كند؛ در آن زمان هنگامي كه آلودگي ايجاد شود مي‌توانيم از مردم بخواهيم در جاهاي كه مترو وجود دارد از خودرو استفاده نكنند. ديگر جريمه و تعطيلي نمي‌خواهد فقط بايد اطلاع‌رساني كنيم.

به اعتقاد شهردار تهران، بايد در زير شهر يك حيات جدي وجود داشته باشد تا در روي شهر مردم با آسايش و آرامش زندگي كنند اين از سياست‌هاي قطعي شهرداري تهران است.

وي با تأكيد بر اين موضوع كه در كوتاه مدت اتوبوس‌راني را توسعه مي‌دهيم، گفت: روزي كه تصميم به توسعه بي‌.آر.تي با 3 هزار صفحه كار كارشناسي گرفتيم؛ خيلي از افراد به بنده انتقاد كردند كه بعدا شما در اين مسير خطوط مترو را راه‌اندازي مي‌كنيد و خطوط بي‌آرتي بلااستفاده مي‌ماند؛ بنده گفتم اگر قرار است در مسير شرق و غرب مترو احداث كنيم حدود 3 سال طول مي‌كشد و حتي براي اين مدت نيز احداث خطوط بي‌آرتي توجيه اقتصادي دارد اما امروز مي‌بينيم كه خط 4 مترو نيز راه‌اندازي شده اما از حجم اتوبوس‌هاي بي.‌آر.تي كم نشده است.

* سوار شدن به اتوبوس زماني اقتصادي است كه مردم آويزان باشند؟
------------------------------------------------------------------------------

به گفته شهردار تهران، اگر اتوبوس حركت كند و به تعداد صندلي‌هاي موجود آن فقط افراد نشسته باشند برخي‌ها مي‌گويند استقبال نشده است؛ مگر بناست كه مردم را به طور فشرده در اتوبوس‌ها جا دهيم بايد به‌گونه‌اي رفتار كرد كه پيرمردان و جانبازان هم بتوانند از اتوبوس استفاده كنند.

وي گفت: برخي فكر مي‌كنند اگر مسافرين فشرده سوار اتوبوس نشوند اقتصادي نيست؛ يعني اقتصادي زماني است كه همه آويزان باشند؟ بايد اين موضوع را دقت كنيم و مشكلات را برطرف كنيم.

قاليباف ادامه داد: مثلاً اگر كسي مي‌خواهد به مهماني برود و براي رسيدن به مقصد از اتوبوس استفاده كند، نبايد به‌گونه‌اي باشد كه دو مرتبه تصميم بگيرد لباس‌هاي خود را دوباره عوض كند.

شهردار تهران تأكيد كرد: بايد حمل و نقل عمومي توسعه پيدا كند و مشكلات موجود را بايد برطرف كنيم.

* قاليباف شهادت داد كه وزارت كشور در حد توان به شهرداري كمك كرده است
--------------------------------------------------------------------------------------

قاليباف در ادامه سخنانش افزود: شهادت مي‌دهم كه دوستان در وزارت كشور هر كاري از دستشان برآمده انجام داده‌اند؛ به هر حال آنها نيز مشكلاتي دارند و به حد توان خود كمك كرده‌اند.

قاليباف با بيان اينكه گله‌مندي نمي‌كنم و بر اين باور هستم كه بايد مشكلات را در شهر حل و فصل كنيم، گفت: مردم مي‌خواهند كه مديران همدل، مهربان و ... باشند و مشكلات را در شهر برطرف كنند.

* وظيفه ماست كه به جامعه آرامش تزريق كنيم نه تنش
------------------------------------------------------------------

به گفته شهردار تهران، شايد در حوزه كارشناسي جدل‌هايي ايجاد شود كه آنها نيز جزو صواب است؛ وظيفه ما اين است كه به جامعه آرامش تزريق كنيم نه تنش.

قاليباف به بحث مسائل فرهنگي و هنري اشاره كرد و گفت: روزي كه مي‌خواستيم ايستگاه مترو چهارراه وليعصر را بسازيم برخي اضطراب داشتند كه ساخت اين ايستگاه باعث مشكلاتي براي مجموعه فرهنگي تئاتر شهر مي‌شود.

وي ادامه داد: بارها گفتم و اطمينان دادم كه حتما در شهرداري تهران اينگونه نيست بلكه به طور جد به حوزه فرهنگي توجه مي‌كنيم. به هر حال ايستگاه آماده بهره‌برداري شد و قطعاً ظرفيت تئاتر شهر را نيز بالا مي‌برد.

قاليباف به مسجدي كه در كنار مجموعه تئاتر شهر ساخته مي‌شود اشاره كرد و گفت: اين سازه نيز مشكلي براي تئاتر شهر ايجاد نمي‌كند.

به گفته قاليباف، توسعه فضاهاي كالبدي مخصوصاً براي هنر در سطح شهر تهران در دستور كار قرار دارد.

* تاخير 5/2 ساله در اجراي پروژه نينوا
--------------------------------------------

شهردار تهران به ساخت مجموعه نينوا در جنوب شهر اشاره كرد و گفت: حدود 300 هزار متر مربع بناي هنري در اين مكان ساخته مي‌شود.

شهردار تهران اضافه كرد: 2.5 سال قبل كلنگ احداث اين مجموعه به زمين زده شد ولي به دليل احداث پل جواديه كار با تأخير انجام شد.

* بهره‌برداري از سالن مراسم‌هاي آئيني ظرف چند ماه آينده
--------------------------------------------------------------------

قاليباف به ساخت سالن مراسم‌هاي آئيني اشاره كرد و گفت: اين سالن ظرف چند ماه آينده آماده بهره‌برداري مي‌شود و بيش از هزار و 500 متر بنا با ويژگي‌هاي منحصر به فرد ساخته شده است.

وي به ساخت ايستگاه ميدان انقلاب و بهره‌برداري از آن اشاره كرد و گفت: روزي كه اين ايستگاه را افتتاح كردم به نكته‌اي اشاره شد كه مترو يك سازه اجتماعي است و فقط يك ساختمان نيست.

شهردار تهران ادامه داد: روزانه چندين ميليون نفر در روز حداقل يك ساعت وقت خود را در مترو سپري مي‌كنند. اگر به انسان‌هايي كه از اين سازه استفاده مي‌كنند توجه كنيم بايد كارهاي هنري و فرهنگي در مترو انجام دهيم.

* خواسته من تحقق نيافت
-------------------------------

وي به روزنامه‌اي كه در آينده قرار است در مترو بين شهروندان توزيع شود اشاره كرد و گفت: همچنين خانه فرهنگ نيز در ايستگاه‌هاي مترو راه‌اندازي مي‌شود.

به گفته شهردار تهران مترو يكي از مهمترين سازه‌هاي اجتماعي است كه بايد از لحاظ فرهنگي نيز توسعه يابد.

قاليباف ادامه داد: من اعلام كردم كه اين سازه اجتماعي بايد از لحاظ فرهنگي توسعه يابد اما توقع بنده اجرايي نشد.

* 56 درصد اعتبارات شهرداري در حوزه حمل و نقل عمومي هزينه مي‌شود
-------------------------------------------------------------------------------------------

قاليباف همچنين در جمع خبرنگاران حضور يافت و گفت: توسعه مترو يكي از مهمترين دغدغه‌هاي حمل و نقل شهري است.

وي با بيان اينكه 56 درصد اعتبارات در شهرداري تهران در حوزه حمل و نقل عمومي صرف مي‌شود، گفت: از سال 85 تا 89، 60 كيلومتر مترو در تهران ساخته شده است.

* آب‌پاشي آسمان تهران براي كاهش آلودگي هوا شبيه يك شوخي است
-----------------------------------------------------------------------------------

وي در بخش ديگر سخنانش به آلودگي هواي كلانشهر تهران اشاره كرد و گفت : پاشيدن آب در آسمان شبيه يك شوخي بود تا يك اقدام و اين امر مشكلي را برطرف نكرد.

شهردار تهران ادامه داد: اما تعطيلي كارخانجات اقدام خوبي براي رفع آلودگي هوا بود.

وي به خريد 400 واگن اشاره كرد و گفت: در سال 86 كارخانه‌‌اي با مشاركت خارجي‌ها در زمينه توليد واگن مترو احداث كرديم و در حال حاضر در اين كارخانه واگن توليد مي‌شود.

قاليباف با تأكيد بر اين موضوع كه طبق قرارداد ال‌سي‌ها باز شده است، گفت: لوكومتيو‌ها در آينده‌ نزديك وارد خطوط مترو مي‌شود.


* از 120 ميليارد تومان يارانه مترو و اتوبوس فقط 3 ميليارد تومان پرداخت شد
-----------------------------------------------------------------------------------

قاليباف با بيان اينكه بايد حدود 120 ميليارد تومان يارانه‌ براي بليت مترو و اتوبوس تا پايان سال پرداخت شود، گفت: تا امروز حدود 3 ميليارد تومان پرداخت شده است و بسيار كم است. ولي مسئولان وزارت كشور قول داده‌اند 20 ميليارد تومان يارانه تا پايان سال پرداخت كنند ولي تاكنون اين امر رخ نداده است.

* از 400 ميليارد تومان بودجه 160 ميليارد تومان پرداخت شد
-------------------------------------------------------------------

وي به بودجه حدود 400 ميليارد توماني مترو اشاره كرد و گفت: حدود 160 ميليارد تومان آن تاكنون پرداخت شده است.

شهردار تهران به طرح استفاده يك ميليارد دلاري متروي تهران از حساب صندوق ذخيره ارزي اشاره كرد و گفت: اين امر نيز تاكنون مشخص نشده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: