کد خبر: ۳۰۸۹۲
۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۱
0
در ادامه این برنامه، سجاد قادرزاده، پسر سکینه آشتیانی، می گوید که با محمد مصطفایی برای پذیرش وکالت مادرش تماس گرفت: "به مصطفایی زنگ زدم و او خواستار ۲ میلیون تومان شد. پول را به حساب بانکیش ریختم و او نیز شروع به کار کرد. او را هرگز ندیده ام. تنها تلفنی صحبت کرده ایم."
بخش فارسی سایت شبکه پرس تی وی وابسته به صداوسیما  گزارش داد:

زن ايراني که به زناي محصنه و همدستي در قتل محکوم است در جمع توليد کنندگان تلويزيوني، از جزئيات قتل همسرش و صحنه جنايت گفته است.

برخلاف هياهوي تبليغاتي رسانه‌هاي غربي مبني بر اين که سکينه محمدي آشتياني بعد از اعتراف به قتل، آزاد شده است، گروهي از توليد کنندگان شبکه پرس تي‌وي با هماهنگي مقامات قضايي ايران به خانه وي رفتند.

توليدکنندگان شبکه پرس تي‌وي با آشتياني در خانه‌اش همراه شدند تا بازگفته‌‌هاي وي را درباره صحنه جنايت و جزئيات قتل به تصوير کشند.

برنامه سازان شبکه پرس تي‌وي ايران با افراد مختلف که به نوعي با اين پرونده مرتبط بوده‌اند، گفت‌وگو کرده است و قصد دارد در برنامه "ايران تودي" به شرح موضوعات اصلي و حاشيه‌اي بازگفته‌هاي قتل بپردازد.

سجاد اصغر زاده پسر سکينه محمدي و وکيلش هوتن کيان از جمله افرادي هستند که با توليدکنندگان پرس تي‌وي در برنامه "ايران تودي" همراه خواهند بود.

روز پنج‌شنبه (18 آذر) برخي از رسانه‌هاي غربي مدعي شدند که سکينه آشتياني از زندان آزاد شده است.

ايران انگيزه‌هاي سياسي را پشت تلاش‌هاي تبليغاتي غرب درباره روند قانوني محاکمه محمدي آشتياني مي‌داند و معتقد است که اين هياهوي تبليغاتي بخشي از فعاليت غرب براي زير سؤال بردن نظام جمهوري اسلامي است.

آشتياني به هم‌دستي با عيسي طاهري در قتل ابراهيم اصغرزاده، همسرش، متهم و محکوم شده است. وي همچنين پيش از قتل با طاهري ارتباط نامشروع داشته است.

برنامه "ايران تودي" پرس تي‌وي با موضوع پرونده آشتياني قرار است ساعت 20 و 35 دقيقه به وقت گرينويچ روز جمعه، دهم دسامبر 2010 ميلادي (19 آذر) پخش شود.

اين برنامه هم‌چنين روز شنبه، يازدهم دسامبر (20 آذر) ساعت 1 و 35 دقيقه، 6 و 35 دقيقه و 14 و 35 دقيقه به وقت گرينويچ در چند نوبت مجددا پخش خواهد شد.

بی بی سی نیز درباره گفته های سکینه محمدی در برنامه ای در شبکه پرس تی وی وابسته به صداوسیما نوشت :

سکینه محمدی آشتیانی در یک برنامه شبکه تلویزیونی پرس تی وی که نیمه شب جمعه به وقت تهران پخش شد، به روابط نامشروع جنسی و قتل شوهرش ابراهیم قادرزاده 'اعتراف' کرده است.

خانم آشتیانی در برنامه انگلیسی زبان "تودی ایران" در حالی که بر روی یک صندلی در اتاقی که گفته می شود در منزلش است نشسته، درباره روابط خود با عیسی طاهری که متهم به قتل شوهرش است صحبت می کند.

این در حالیست که روز پنجشنبه و بدنبال انتشار برخی اخبار و تصاویر، رسانه های خارجی اعلام کردند که خانم آشتیانی و پسر او آزاد شده اند.

اما سایت پرس تی وی این اخبار را تکذیب و اعلام کرد تصاویری که از این دو در منزلشان منتشر شده مربوط به یک برنامه تلویزیونی است که آنها در آن "صحنه جنایت" را بازسازی می کنند.

در برنامه جمعه شب، سکینه آشتیانی بر خلاف سه برنامه تلویزیونی قبلی که با چادر ظاهر می شد و به زبان ترکی حرف می زد، این بار با روسری بود و به زبان فارسی نحوه آشنایی خود را با عیسی طاهری توضیح داد.

وی گفت: "یک روز که در منزل بودم، تلفن زنگ زد. گوشی را برداشتم و فردی که آنسوی خط بود حرفهایی زد که من مجبور شدم تلفن را قطع کنم. من او را نمی شناختم. دوباره زنگ زد. وقتی که برای سومین بار زنگ زد، به من گفت که باید چیزی را به من بگوید و التماس کرد که قطع نکنم. ... او گفت که یکی از بستگان من است. ... ما قرار گذاشتیم که همدیگر را در پارک ببینیم."

خانم آشتیانی در ادامه این برنامه می گوید عیسی طاهری به او گفته که می خواهد با او "دوست" شود و با وجود آنکه هر دوی آنها متاهل بوده اند با یکدیگر ارتباط نامشروع برقرار کرده اند.

او سپس می گوید که عیسی طاهری پنج سال پیش تصمیم به قتل شوهر او گرفت: "یک روز او به من زنگ زد و گفت که بچه هایم را به خانه مادرم در تبریز بفرستم. وقتی پرسیدم چرا، گفت که فردای آن روز می خواهد شوهرم را بکشد. پرسیدم با چی، گفت که با برق. پرسیدم چطور، گفت که آمپولی به او بزنم که او را بیهوش کند تا (عیسی طاهری) بیاید و او را با شوک الکتریکی بکشد."

سکینه آشتیانی در این برنامه تلویزیونی "صحنه جنایت" را در منزل خود بازسازی می کند و می گوید بعد از آنکه شوهرش را بیهوش کرد، عیسی طاهری وارد خانه شده و سیم برق را به مچ و کمر او می بندد.

به گفته خانم آشتیانی، عیسی طاهری شش بار تلاش کرد شوهر او را با برق بکشد، اما وی همچنان تکان می خورد تا سرانجام بار هفتم او کشته شد.

سکینه آشتیانی می گوید پس از این واقعه، او بدلیل "عذاب وجدان" خود را به پلیس معرفی کرد.

اما گوینده شبکه پرس تی وی به اسنادی اشاره می کند که پلیس "منحصرا" در اختیار این برنامه تلویزیونی گذاشته که نشان می دهد که خانم آشتیانی پس از آنکه توسط پلیس احضار شده به دست داشتن در قتل شوهرش اعتراف کرده و عیسی طاهری را نیز به عنوان همدست معرفی کرده است.

این شبکه می گوید که خانم آشتیانی همچنین اعتراف به روسپی گری کرده است.

به گفته پرس تی وی، دیوانعالی کشور در سال ۲۰۰۶، خانم آشتیانی را محکوم به سنگسار کرده اما این حکم جنبه "نمادین" داشته زیرا در حال حاضر مطابق بخشنامه ای، اجرای سنگسار در ایران ممنوع است.

در ادامه این برنامه، سجاد قادرزاده، پسر سکینه آشتیانی، می گوید که با محمد مصطفایی برای پذیرش وکالت مادرش تماس گرفت: "به مصطفایی زنگ زدم و او خواستار ۲ میلیون تومان شد. پول را به حساب بانکیش ریختم و او نیز شروع به کار کرد. او را هرگز ندیده ام. تنها تلفنی صحبت کرده ایم."

به گفته پرس تی وی، اما مصطفایی از ایران گریخت و به نروژ پناهنده شد.

این شبکه بخش هایی از مصاحبه آقای مصطفایی با تلویزیون بی بی سی را نشان داد که او می گوید برای پرونده خانم آشتیانی و بطور کلی دفاع از حقوق بشر هرگز پولی دریافت نمی کند.

پس از آن هوتن کیان، وکیل کنونی خانم آشتیانی، صحبت می کند و می گوید که به دلیل تبلیغات منفی کشورهای خارجی که در آن گفته شده مجازات همه افرادی که مرتکب زنا شوند اعدام است، وکالت این پرونده را بر عهده گرفته است.

سکینه محمدی آشتیانی، ۴۳ ساله، در سال ۲۰۰۶ به اتهام مشارکت در قتل همسرش و ارتکاب زنای محصنه در تبریز محاکمه و به سنگسار محکوم شد.

چندی پیش جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و سرپرست هیات ایرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، از مجازات سنگسار دفاع کرد، اما گفت که خانم آشتیانی ممکن است اعدام نشود.

تصاویری از فیلم پخش شده توسط شبکه پرس تی ویارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: