پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 16 / دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۰۸۸۰۱
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
0
کاهش قیمت‌ها هم دلیل سیاسی و هم اقتصادی دارد. کاهش قیمت‌ها هم به دلیل کاهش تنش‌های سیاسی و هم اقدامات بانک مرکزی در تثبیت نرخ ارز است.
طلا به سرازیری قیمت افتاد
پول‌نیوز - بازار طلای کشور که تحت تاثیر بهای اونس جهانی طلا و قیمت دلار قرار داد، روزهای پر نوسانی را تجربه می کند؛ در معاملات روز دوشنبه بازار آزاد تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۵۳۵ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۵۳۵ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۱۰ هزار تومان داد و ستد شد.

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی روند صعودی داشته، قیمت‌ها در داخل روند کاهشی به خود گرفته است و طی چند روز اخیر شاهد کاهش قیمت ارز، طلا و سکه بودیم؛ به طوری که به گفته یک عضو اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران، امروز کاهش قیمت‌ها در بازار طی چند ماه اخیر در رکورد زده است و کاهش قیمت فعلا ادامه دارد.

محمد کشتی آرای گفت ؛ با اشاره به قیمت جهانی طلا، اظهار کرد: با اینکه قیمت جهانی طلا حدود شش دلار افزایش داشته اما این افزایش هیچ تأثیری در قیمت سکه و ارز در داخل کشور نداشته است. قیمت سکه و طلا در بازار داخل با توجه به کاهش نرخ ارز روند کاهشی به خود گرفته است؛ به طوری که سکه تمام بهار آزادی از روز گذشته تا امروز حدود ۸۰ هزار تومان کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه انواع دیگر سکه نیز کاهش قیمت پیدا کرده‌اند، توضیح داد: هر گرم طلای ۱۸ عیار از روز گذشته تا امروز حدود ۵,۰۰۰ تومان ارزان شده و به نظر می‌رسد روند کاهشی قیمت ادامه داشته باشد.

این عضو اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: هر مثقال طلا یک میلیون و ۸۷۲ هزار و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۱۱ هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

پشت پرده کاهش قیمت در بازار طلا

این کارشناس بازار طلا و سکه در ادامه در مورد علت کاهش قیمت‌ها اظهار کرد: کاهش قیمت‌ها هم دلیل سیاسی و هم دلیل اقتصادی دارد. به عبارت دیگر علت کاهش قیمت‌ها از یک طرف به دلیل کاهش تنش‌های سیاسی و از طرف دیگر به دلیل اقدامات بانک مرکزی در تثبیت نرخ ارز بوده است. این دو اتفاق باعث شده بازار به سمت و سوی ثبات قیمت و کاهش هیجانات قیمتی حرکت کند.

به گفته کشتی‌آرای، مشخص نیست روند کاهشی در بازار تا چه زمانی ادامه پیدا کند اما کاهش برخی از قیمت‌ها در چند ماه اخیر رکورد زده است.

به گزارش پول نیوز، قیمت اونس جهانی طلا طی چند روز  اخیر افزایش پرشتابی را تجربه کرده به طوری که از رقم هزار و ۲۷۶ دلار در اوایل هفته گذشته اکنون به هزار و ۳۱۵ دلار رسیده است.
برچسب ها: طلا ، سرازیری ، قیمت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار