پول نیوز

کد خبر: ۳۰۷۵۶۳
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
0
پول‌نیوز -  مدیر نمایندگی ستاد دیه استان هرمزگان گفت: پنج زندانی جرائم غیرعمد در شهرستان قشم وجود دارد که آزادسازی آنان نیازمند 500 میلیون تومان اعتبار است.

احمد مرادی‌نژاد عصر امروز در آیین گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان قشم اظهار داشت: فعالیت ستاد دیه هرمزگان از سال 1381 آغاز و تا کنون موفق به آزادسازی بالغ بر دو هزار و 850 زندانی با بیش از 210 میلیارد تومان بدهی شده است.

وی با بیان اینکه شاکیان از بزرگترین حامیان ستاد دیه به‌شمار می‌روند، افزود: سال گذشته 235 زندانی در هرمزگان با بدهی 61 میلیارد و 500 میلیون تومان در حالی آزاد شده‌اند که حدود 80 درصد از بدهی‌ها توسط شاکیان مورد بخشش قرار گرفت.

مدیرعامل ستاد دیه استان هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر پنج زندانی از قشم بواسطه جرائم غیرعمد در بند هستند که برای رهاسازی آن‌ها به 500 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

مرادی‌نژاد خاطرنشان کرد: سال 96، پانزده زندانی جرائم غیرعمد با بدهی یک میلیارد و 600 میلیون تومان و سال گذشته نیز 10 زندانی با 500 میلیون تومان بدهی در شهرستان قشم آزاد شدند.

وی با بیان اینکه بدهی مالی و مهریه بیشترین علت گرفتار شدن زندانیان جرائم غیرعمد را تشکیل می‌دهد، ادامه داد: تمرکز فعالیت ستاد دیه بر اقدامات پیشگیری از وقوع جرم قرار دارد و در این راستا از تمام توان خود را به‌کار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم نیز گفت: برگزاری آیین گلریزان در ماه رمضان بواسطه آمادگی روحی آحاد جامعه اقدامی کارشناسی شده است و باید تلاش شود تا ادعیه این ماه با مشارکت در چنین کارهایی جلوه عملی داشته باشد.

وی با بیان اینکه زندانیان جرائم غیرعمد را نباید مجرم دانست، تصریح کرد: این افراد به دلیل جریمه‌های مالی و ناتوانی در پرداخت آن زندانی شده‌اند.

امام جمعه شهرستان قشم اضافه کرد: نقش آفرینی در آزادسازی این دسته از زندانیان یکی از بزرگترین توفیقات و مورد تاکید دین مبین اسلام است.

عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم هم کسب رضای خداوند را شرط سعادت و نجات انسان‌ها دانست و افزود: مشارکت در آزادسازی زندانیان مستحق آزادی، مصداقی از پیمودن راه سخت و دشواری است که انسان باید برای نجات خود از آن عبور کند.

وی اظهار داشت: فقدان مرد در خانه حتی به‌صورت مقطعی، زن را بیوه و فرزندان را یتیم می‌کند و همه باید به میزان توان خود برای رهاسازی این مردان از زندان ایفای نقش کنند.

در ادامه، علیرضا نصری فرماندار قشم بیان کرد: کمک به آزادسازی زندانیان در حقیقت نجات یک خانواده و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است که بواسطه زندانی شدن سرپرست متوجه خانواده‌ها می‌شود.

وی تقویت مشارکت‌های مردمی را نیازمند فرهنگ‌سازی دانست و ابراز داشت: نهادینه‌ شدن این فرهنگ به ارتقای نشاط، شادابی و سطح امیدواری در جامعه ختم می‌شود.

مسعود رحمانی رییس دادگستری قشم نیز خاطرنشان کرد: جامعه هدف آیین گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیدعمد در حقیقت حفظ بنیان خانواده‌ها، استحکام جامعه و حراست از سلامت روحی و جسمی آن است.

گفتنی است، ستاد دیه کشور تا کنون توانسته است 130 هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را به آغوش خانواده‌هایشان باز گرداند.

طی این نشست بالغ بر 90 میلیون تومان به آزادسازی زندانیان از سوی خیرین اهداء شد و فرآیند جمع‌آوری مشارکت‌ها تا اواخر ماه مبارک رمضان در قشم ادامه خواهد داشت.

افراد خیرخواه و خیرین جهت حمایت از آزادی این افراد می‌توانند مبلغ مورد نظر خود را از طریق سامانه تلفنی #7777076*780* و همچنین واریز وجه به شماره حساب‌های 0106110031007 و یا شماره کارت 6037991899936706 بانک ملی و شماره کارت 6280231495199753 بانک مسکن به نام ستاد مردمی دیه استان هرمزگان گامی در راستای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد بردارند.

گفتنی است، شهرستان قشم دارای یک بازداشتگاه است و تبدیل آن به زندان یکی از نیازهای این شهرستان به‌شمار می‌رود.
منبع: فارس
برچسب ها: قشم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار