پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۰۷۴۸۹
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
0
آرامکوی عربستان از ماه جولای تا دسامبر ماهانه دومیلیون بشکه نفت خام اضافی به شرکت ایندین اویل فروخت.
پول‌نیوز - آرامکوی عربستان از ماه جولای تا دسامبر ماهانه دو میلیون بشکه نفت خام اضافی به شرکت ایندین اویل صادر می‌کند. دهلی‌نو به‌دنبال جبران بشکه‌های ازدست‌رفته نفت ایران است.

عربستان هر ماه 2 میلیون بشکه نفت اضافه به پالایشگاه هندی می‌فروشد

عربستان سعودی ماه گذشته با سخت‌تر شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران به خریداران هندی پیشنهاد داد برای جبران از دست رفتن نفت ایران، نفت اضافی را از عربستان بخرند. آمریکا در نوامبر تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد و در ابتدا به هند و هفت کشور دیگر معافیتی 6‌ماهه برای ادامه واردات نفت از ایران داد ولی این معافیت‌ها تمدید نشده‌اند.

شرکت ایندین اویل قراردادی برای خرید 5.6 میلیون تن نفت از آرامکوی عربستان در سال مالی 20ــ2019 بسته است که از اول آوریل آغاز شد و یک گزینه هم برای خرید 2 میلیون تن نفت اضافی دارد.

ای کی شرما، مدیر مالی شرکت ایندین اویل گفت: «ما به آنها گفتیم تا 6 ماه به‌صورت ماهانه دو میلیون بشکه نفت می‌خریم (در کل حدود 1.6 میلیون تن) که از جولای آغاز می‌شود و عربستان هم قبول کرده است».

 هند بزرگترین مشتری نفت ایران پس از چین است که روابط دیپلماتیک نزدیکی با ایران دارد و می‌خواهد از نزدیک با آمریکا هم کار کند.

در 2012 وقتی ایران تحت دور قبلی تحریم‌ها قرار داشت، عربستان و عراق سهم خود را در بازار آسیا افزایش دادند. از آن زمان، با ورود آمریکا و سایر تولیدکنندگان نفت خام، مسیر تجارت عوض شده است.

هند طی معافیت‌های 6ماهه‌ای که آمریکا داده بود، روزانه حدود 300 هزار بشکه نفت ایران را خریده است.

فقط پالایشگاه‌های دولتی هند حدود 60 درصد از 5 میلیون بشکه در روز ظرفیت پالایشی هند را در اختیار دارند. این پالایشگاه‌ها از نوامبر نفت خود را از ایران خریده‌اند. هند حدود 304500 بشکه نفت ایران را بین ژانویه تا آوریل 2019 وارد کرده است.

شرکت ایندین اویل که بزرگترین خریدار هندی نفت ایران در 19ــ2018 بود، هیچ قراردادی در سال  مالی جدید برای خرید نفت از ایران ندارد. ایندین اویل منابع نفتی خود را متنوع کرده است.

شرما گفت: «ما از عربستان سعودی درخواست نفت اضافی کردیم. ما قراردادهایی با ادنوک (شرکت ملی نفت ابوظبی)، کویت و مکزیک داریم در صورت لزوم از آنها هم تقاضای نفت می‌کنیم».

شرکت ایندین اویل قراردادهای سالیانه جداگانه‌ای با ایکویینر نروژ و سوناتراچ الجزیره برای خرید 4.6 میلیون تن نفت آمریکا در 2019 بسته است.

مدیر مالی شرکت ایندین اویل گفت: خرید از آمریکا پیامی برای بازار بود که ما در حال متنوع‌سازی منابع خود هستیم.

شرما اضافه کرد: «با از دست رفتن نفت ایران، عرضه نفت آمریکا به ما کمک می‌کند».
منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.