پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۰۷۴۸۱
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
0
پول‌نیوز - قطعه‌سازان براي خريد مواد اوليه چند برابر قبل پول پرداخت مي‌كنند.

مدير عامل يك شركت قطعه‌سازي تحريم‌هاي ناعادلانه و ظالمانه و افزايش شديد قيمت ارز در يك‌سال گذشته را عامل اصلي افزايش قيمت خودرو در بازار دانست و گفت: افزايش نرخ ارز و محدوديت معامله شركت‌هاي خارجي با ايران موجب بروز مشكلات عديده‌اي براي صنعت‌گران داخلي شده است.

پيروي با اشاره به افزايش فشار اقتصادي بر قطعه‌سازان گفت: پس از وضع تحريم‌هاي جديد عليه ايران و بروز نابساماني اقتصادي در كشور، تاجران كشورهاي خارجي نيز از اين شرايط سوء استفاده كرده و با ما همكاري گذشته را ندارند.

وي افزود: در گذشته مي‌توانستيم به‌صورت اعتباري ثبت سفارش خارجي مواد اوليه را انجام دهيم اما امروز طرف مقابل به‌صورت نقدي با ما وارد مذاكره فروش مي‌شود.

پيروي با اشاره به ضرورت تهيه 80 درصد از مواد اوليه مورد نياز توليد از خارج كشور گفت: براي توليد شلنگ فشار قوي و فشار ضعيف هيدروليك خودرو و همچنين شلنگ مخصوص ترمز و چراغ خطر انواع خودروها نظير پرايد، مي‌بايست از اروپا و كره مواد اوليه را وارد كنيم كه با توجه به تحريم‌ها، امكان معامله مستقيم با فروشندگان اصلي براي ما مقدور نيست.

وي افزود: با توجه به شرايط مذكور مي‌بايست از طريق واسطه‌ها با سه‌برابر قيمت نسبت‌به مدت مشابه مواد اوليه خود را خريداري كنيم كه اين امر خود موجب تحميل هزينه زيادي به قطعه‌ساز مي‌شود.

مديرعامل گروه صنعتي پيروي با ابراز خرسندي نسبت به افزايش توليد در خودروسازان به‌ويژه سايپا گفت: چرخه صنعت و اقتصاد كشور، نيازمند رشد توليد و حمايت دولتي است و قطعاً افزايش توليد در سايپا موجب خواهد شد كه رونق توليد و اقتصاد به خانواده بزرگ خودروسازي بازگردد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: