پول نیوز

کد خبر: ۳۰۷۲۷۶
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
0
وزیر امور خارجه هند در مورد خرید نفت از ایران گفت این تصمیم پس از انتخابات کشورش و با در نظر گرفتن ملاحظات اقتصادی هند و امنیت انرژی و منافع اقتصادی این کشور گرفته می شود.
پول‌نیوز - هند به ایران اعلام کرده در مورد واردات نفت  از این کشور پس از پایان انتخابات در اواخر ماه جاری میلادی تصمیم‌گیری می‌کند و تاکید کرد که دهلی نو به پروژه بندر چابهار متعهد است.

هند پس از انتخابات در مورد واردات نفت ایران تصمیم‌گیری می‌کند

سوشما سواراج،  این سخنان را طی دیدار همتای ایرانی خود، محمد جواد ظریف از هند اظهار داشت. ظریف برای صحبت در مورد رویکرد ایران در برابر تحولات منطقه و بررسی همکاری‌های دوجانبه به هند سفر کرده بود.

 ایران در حال رایزنی با سایر کشورهای منطقه از جمله روسیه ، چین ، ترکمنستان و عراق در مورد اتفاقات چند روز اخیر است. این دیدار به هند فرصتی داد برای متعادل کردن روابطش با ایران و آمریکا.

طی این دیدار، ظریف تصمیمات قبلی در مورد صادرات مواد غنی شده و آب سنگین را یادآوری کرد و گفت یک مهلت 60 روزه به اتحادیه اروپا و سایر شرکای برجام داده تا تجارت نفت و کانال های بانکی را دوباره برقرار سازند.

 هند بر موضع خود در برابر برجام تاکید کرد و گفت تمایل دارد تمام شرکت‌کنندگان برجام متعهد به آن باقی بمانند و تمام مسائل را با صلح و از طریق گفتگو حل کنند.

 سواراج در مورد خرید نفت از ایران گفت این تصمیم پس از انتخابات و با در نظر گرفتن ملاحظات اقتصادی هند و امنیت انرژی و منافع اقتصادی این کشور گرفته می شود.

 هر دو طرف در مورد عملیاتی شدن قرارداد بندر چابهار رضایت داشتند. این دو کشور در مورد افغانستان هم گفتگو کردند و توافق کردند برای بهبود شرایط در افغانستان با هم همکاری کنند.

 آمریکا تحریم های سخت تری بر ایران وضع کرده و قول داده صادرات نفت این کشور را به صفر برساند.

 هند و چین،  بزرگترین مشتریان نفت ایران، خرید از این کشور را پس از لغو معافیت ها توسط آمریکا متوقف کردند.
منبع: تسنیم
برچسب ها: واردات نفت هند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار
نیازمندیها