پول نیوز

در پی افزایش قیمت نفت در بازار های جهانی؛
کد خبر: ۳۰۷۱۴۳
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
0
قیمت نفت در حالی افزایش می یابد که همچنان دفتر تنش های تجاری بین چین و آمریکا باز است...
پول نیوز - روز سه شنبه قیمت نفت جهانی در حالی  بالاتر رفت که دستاورد های جنگ تجاری بین ایالات‌متحده و چین بررسی شده بود. 

افزایش قیمت نفت، فارغ ز غوغای جهان!

به گزارش پول نیوز به نقل از رویترز؛ معاملات آتی نفت خام برنت در روزهای گذشته به میزان 70.27 دلار در هر بشکه در ساعت 01:04 به وقت گرینویچ و به میزان 6 سنت، یا 0.1 درصد، از آخرین قیمت آن بوده است.

قیمت نفت خام غرب تگزاس  61.17 دلار به ازای هر بشکه بوده است که به ترتیب 12 سنت و یا 0.2٪ از پیش بینی های قبلی خود بوده است.

تحلیلگران می‌گفتند که جنگ تجاری آمریکا - چین بازار را تحت الشعاع قرار می دهد، ولی اصول بازار حمایت های کمی را با خود به همراه داشته است. آلفونسو اسپپراس، تحلیلگر بازار ارشد، گفت: «یک جنگ تجاری تمام عیار، پیامدهای پایداری برای رشد جهانی داشته و به طور جدی محدود به افزایش تقاضای انرژی می شود. اختلال، بازار را متعادل کرده است، اما تقاضای پایین تر و افزایش تولید ایالات متحده می تواند به سرعت باعث عقب نشینی شود.»

چین هشدار های ترامپ مبنی بر بالا بردن تعرفه های آمریکا بر کالا های چینی از جمله سبزیجات یخ زده و گاز طبیعی مایع را به چالش کشید.

پس از اینکه عربستان‌سعودی در روز دوشنبه گفت که دو تانکر نفتی خود را در حمله ی ساحل فجیره در امارات‌متحده‌عربی از دست داده است  و این حمله را تلاشی برای تضعیف امنیت منابع خام در میان تنش بین ایالات‌متحده و ایران توصیف کرد.

وزارت انرژی ایالات متحده روز دوشنبه گفت که مطمئن است که نفت جهانی، بازار را به خوبی تامین می کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار