پول نیوز

در پی افزایش تعرفه بندی آمریکا بر کالاهای چینی و بالا گرفتن دعوا بین چین و آمریکا؛
کد خبر: ۳۰۷۰۹۵
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
0
در حالی که ترامپ تعرفه های کالا های چینی را افزایش داده است؛ چین از مقاومت در برابر فشار های خارجی دم می زند.
پول نیوز - وزارت خارجه چین روز دوشنبه گفت که این کشور هرگز به فشار خارجی تسلیم نخواهد شد، واشنگتن نیز تهدید خود را برای اعمال تعرفه ها بر تمام کالاهای وارداتی چین در مذاکرات تجاری افزایش داد.

آتش جنگ تجاری بین چین و آمریکا شعله می کشد!

به گزارش پول نیوز به نقل از رویترز؛ تنش های جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان در روز جمعه افزایش یافت. آمریکا تعرفه‌های گزافی معادل 200 میلیارد دلار یا 154 میلیارد پوند بر کالاهای چینی اعمال کرد. پس از این دونالد ترامپ علت این اقدام را عدم وفاداری پکن بر تعهدات خود در معامله ی بین دو کشور خواند.

ترامپ به نماینده تجارت خارجی خود، رابرت لایتایزر، دستور داده‌است تا تعرفه‌های گمرکی را بر روی تمام واردات باقیمانده از چین را اعمال کند؛ حرکتی که در حدود 300 میلیارد دلار ارزش کالاهای دیگر را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

پکن قول داده‌است که به آخرین تعرفه‌های آمریکا واکنش نشان دهد، اما هنوز جزئیاتی را اعلام نکرده است. پیش از مذاکرات هفته گذشته، چین می‌خواست تعهدات خود را از پیش‌نویس توافقنامه ای که قوانین چین برای تصویب سیاست‌های جدید در مورد مسائل مربوط به حفاظت از مالکیت معنوی برای انتقال تکنولوژی اجباری تغییر کند، حذف کند . این حرکت منجر به  ایجاد یک شکست بزرگ در مذاکرات برای حل اختلاف تجاری شد.

ترامپ از این زمان به بعد از افزایش تعرفه ها دفاع کرد و گفت که هیچ عجله ای برای به پایان رساندن معاملات بدون رسیدن به خواسته های آمریکا ندارد. 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار