پول نیوز

بر اساس اعلام سازمان خصوصي سازي كشور؛
کد خبر: ۳۰۶۸۵۹
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
0
در مجموع حداقل سود برای هر مشمول 90 هزار تومان و حداكثر آن 175 هزار تومان برآورد شده است.
پول‌نیوز - آخرين گروه مشمولان، سود سهام عدالت خود را درياف مي‌كنند. به گزارش خبرنگار پول نيوز از امروز روند پرداخت سود 90 تا 175 هزار تومانی گروه پنجم سهام عدالت آغاز شده و شاغلان دستگاه‌های اداری و خانواده‌هایشان، بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و بازنشستگان لشکری از امروز سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 96 را دریافت می‌کنند.


آخرين سود سهام‌هاي عدالت واريز مي‌شود


سیدجعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در اين باره گفته است: تاکنون سود سهام عدالت چهار گروه شامل مشمولان تخفیف‌دار مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی، گروه‌ روستایی و عشایری، گروه کارگران فصلی و ساختمانی، سایر اقشار یعنی همه گروه‌ها مانند جانبازان، خبرنگاران، طلاب، زنان سرپرست خانوار و خدام مساجد پرداخت شده است و از امروز، شنبه، نوبت مشمولان گروه پنجم است.

تعداد مشمولان سهام عدالت در گروه پنجم حدود 11 میلیون نفر است كه از طریق 35 بانک و مؤسسه مالی و اعتباری سود خود را به تدریج دریافت خواهند کرد.

گفتني است مشمولانی که به صورت کامل مالک سهم عدالت شده‌اند یا طبق قانون از سهام عدالت برخوردار شده‌اند، یعنی تا سقف یک میلیون تومان ارزش سهام عدالت را پر کرده‌اند، در این مرحله 175 هزار تومان به ازای هر سهم سود عملکرد سال 96 دریافت می‌کنند و بقیه مشمولان به همین نسبت مثلا کسی که مالک 500 هزار تومان سهام عدالت است نصف این رقم دریافت می‌کنند یا کسی که مالک 600 هزار تومان سهام عدالت است 60 درصد این رقم دریافت خواهد کرد و در مجموع حداقل سود برای هر مشمول 90 هزار تومان و حداكثر آن 175 هزار تومان برآورد شده است.

اين در حالي است كه هنوز تعدادي از صاحبان سهم با وجود فراخوان‌هاي بسيار، شماره شباي خود را در سامانه ثبت نكرده‌اند و به اين واسطه نه سود سال 95 نه سود سال 96 را دريافت نكرده‌اند. اين افراد هنوز مي‌توانند نسبت به ثبت شماره شبای خود در سامانه خصوصی‌سازی اقدام كنند و اگر بانک شماره شباي آن‌ها را تائید کند، تمام سود این دو سال به حساب آنها واریز می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار