پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۰۶۷۱۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
0
 پول‌نیوز - مدیر عامل شرکت شهرک‌های خراسان شمالی گفت: ورود ایده‌های نو از عوامل بسیار تأثیر گذار بر تولید و بازار فروش فرش و گلیم است.

سیاوش وحدت در گفت و گویی افزود: تولید بر اساس سلیقه مشتریان یکی از عوامل تأثیرگذار ورود ایده به حوزه صنعت تولید فرش و گلیم در این استان است.

وی ادامه داد: در گذشته بافندگان فرش و گلیم، هر طرح و رنگی که تمایل داشتند بدون توجه به سلیقه‌های مشتریان در بافت فرش و گلیم به کار می‌بردند اما بعد از ورود خوشه فرش در این استان این موضوع فرق کرد و هم اکنون فرش خراسان شمالی بر طبق سلیقه مشتریان بافته می‌شود.

وحدت اظهار کرد: در ابتدای ورود خوشه، بافندگان فرش نیز هیچ تمایلی بر تغییر نقشه و رنگ‌های به کار برده شده در فرش نداشتند و عادت و تعصب بر ادامه انجام کار سنتی از علل تأثیرگذار بر این امر بوده اما هم اکنون این وضعیت فرق کرده است.

وی تاکید کرد: بافندگان گلیم نیز باید بر این موضوع توجه داشته باشند و از ایده‌های نو استفاده کرده و بر طبق سلیقه مشتری امر بافندگی را انجام دهند تا بتوانند بازارهای خود را حفظ کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از بازارهای مهم فرش ایران در کشور آلمان است که با حضور تعدادی از اعضای خوشه فرش خراسان شمالی در نمایشگاهی که مرتبط با این موضوع در آن کشور برگزار شد، حضور یافتند و در آنجا موفق شدند تا سلیقه مشتریان خود را پیدا و بر طبق سلیقه آنها فرش را ببافند.

وی گفت: به احتمال فراوان این نمایشگاه سال آینده در آلمان برگزار خواهد شد و بهترین فرصت برای فعالان در عرصه گلیم است اما با بالا رفتن قیمت دلار و افزایش هزینه‌های حضور در این نمایشگاه، بعید می دانم افراد زیادی بتوانند در آن نمایشگاه حضور یابند.
منبع: ایسنا
برچسب ها: خراسان شمالی ، آلمان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار