پول نیوز

کاهش قیمت نفت جهانی در پی گمانه زنی های رکود بازار سهام ایالات متحده آمریکا؛
کد خبر: ۳۰۶۶۶۴
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
0
بازار عرضه ی جهانی نفت پس از تحریم های آمریکا علیه اعضای اوپک به خصوص ایران و ونزوئلا به شدت کوچک شده است.
پول نیوز - در بحبوحه نگرانی‌ها درباره ی افزایش تنش های جنگ تجاری بین ایالات‌متحده و چین، قیمت‌های نفت، روز پنج شنبه با وجود افزایش ناگهانی ذخایر نفت خام، 1% کاهش یافت .

قلدری آمریکا، اقتصاد جهانی را متضرر کرد!

به گزارش پول نیوز به نقل از رویترز؛ قیمت نفت خام برنت در حدود 69.72 دلار به ازای هر بشکه در ساعت 02:51 به وقت گرینویچ ، 65 سنت و یا 0.9 درصد از آخرین میزان خود، کاهش یافت. پیش‌ از این قیمت نفت خام برنت بیش از ۱ درصد سقوط کرده بود. همچنین نفت خام وست تگزاس ایالات متحده آمریکا 61.52 دلار به ازای هر بشکه نفت خام، 60 سنت یا 1 درصد کاهش یافته است. 

جنگ بین این دو ابر قدرت بر چشم انداز اقتصادی تاثیر شگرفی دارد کما اینکه با شدیدتر شدن تنش بین چین و ایالات متحده در هفته جاری، قیمت نفت دچار نوسان های پی در پی شد. در این راستا رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، روز چهارشنبه گفت که چین در مذاکرات تجاری با واشنگتن از تعهدات خود عدول کرده است و اگر توافق حاصل نشود، قطعا با تعرفه های شدیدتر مواجه خواهد شد. تعرفه‌های شدیدتر بر کالا های چینی از روز جمعه در حالی اجرا خواهند شد که نخست وزیر چین از واشنگتن از روز پنجشنبه به مدت دور روز دیدار خواهد کرد.

بخشی از نوسانات قیمتی نفت به دلیل کوچک شدن بازار عرضه ی جهانی در پی کاهش تولید سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه است. این بازار پس از تحریم های آمریکا علیه اعضای اوپک به خصوص ایران و ونزوئلا به شدت کوچک شده است.

نفت برنت و نفت وست تگزاس در سال جاری تاکنون بیش از 30 درصد افزایش‌یافته اند.

داده‌های گمرکی در روز چهارشنبه نشان داد که تقاضای آسیا همچنان به قوت خود پابرجاست. در ماه گذشته، واردات نفت خام چین نیز در ماه آوریل به رکورد 10.6 میلیون بشکه در روز رسید. چین بزرگترین وارد کننده نفت در جهان است. کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام ایالات متحده، قیمت نفت را کاهش داد. وزارت اطلاعات انرژی، روز چهارشنبه اعلام کرد ذخایر نفت خام ایالات متحده به میزان ۴ میلیون بشکه در هفته تا روز ۳ ماه مه روند کاهشی داشت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار