پول نیوز

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل در گفت‌وگو با پول نیوز:
کد خبر: ۳۰۶۶۳۸
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
0
از همین تریبون به مردم می‌گویم که روند کاهش قیمت ادامه خواهد داشت. چرا که افزایش قیمت کنونی منطقی به جز سوداگری ندارد. بازار بدون دلیل 50 درصد رشد را نسبت به فروردین تجربه کرده است بدون اینکه معامله‌ای در کار باشد.
پول نیوز؛ مائده امینی -  در هفته گذشته، بازار خودرو بی‌دلیل و بی‌منطق طغیان کرد. قیمت خودرو آنقدر کاذب شده بود که با یک شوک ناگهانی، قیمت‌ها بین 5 تا 10 میلیون سقوط کردند. دلال‌هایی که دنبال سوداگری و سودهای یک شبه بودند شروع به قیمت سازی در سایت‌های اینترنتی فروش خودرو کردند و قیمت 206 تیپ 2 را، بدون آنکه قیمت ارز بالا رفته باشد، به 110 میلیون تومان رساندند. این در حالی است که بعد از ورود پلیس فتا به ماجرا و حذف پرچسب قیمت از آگهی‌ها، بازار کمی آرام گرفت. سعید موتمنی رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران در این باره به پول نیوز می‌گوید: در 20 روز گذشته عملا معامله‌‌ای انجام نمی‌شد و قیمت‌ها کاملا  کاذب بودند. سایت‌ها بدون هیچ نظارتی آگهی‌های غیر منطقی را پذیرش کردند و قیمت‌ها را به این حالت که می‌بینید رساندند.

روند کاهش قیمت خودرو ادامه دارد / 206 ارزان شد

او ادامه می‌دهد: قیمت‌ها در بازار خودرو، سلیقه‌ای شده بود. تا جایی که قیمت  206 تیپ 2 تا 110 میلیون تومان هم رسیده بود اما امروز قیمت این خودرو به 95 رسیده و کمتر از این هم خواهد شد.

موتمنی افزود: پراید 111 از 57 میلیون تومان هفته گذشته در کمتر از چند رو به 50 میلیون تومان رسیده ،‌یا ماشین‌های مونتاژ مثل 2008 از 470 میلیون تومان تا 380 سقوط کرده‌است. هایما تا 315 میلیون تومان پایین آمده و  من از همین تریبون به مردم می‌گویم که روند کاهش قیمت ادامه خواهد داشت. چرا که افزایش قیمت کنونی منطقی به جز سوداگری ندارد. بازار بدون دلیل 50 درصد رشد را نسبت به فروردین تجربه کرده است بدون اینکه معامله‌ای در کار باشد.

موتمنی با اشاره به اینکه یکی از عوامل افزایش قیمت کنونی  سیاست‌های غلطی مثل کاهش عرضه است، افزود: در چنین شرایطی حتی بیشتر کسانی که در فروش فوری ایران خودرو یا سایپا موفق به خرید می‌شدند ثبت نام می‌کردند،‌فردا حواله خود را با افزایش قیمت هنگفت در بازار می‌فروختند. 

به گفته موتمنی فاصله قیمت کارخانه با بازار باید نهایتا 10 درصد باشد.

فعال بازار خودرو گفت: قیمت‌ها اینطور نخواهد ماند. در حال حاضر سازمان صنعت هم در حال فشار آوردن به خودروسازان برای افزایش عرضه است.


برچسب ها: قیمت خودرو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
پرطرفدار