پول نیوز

کد خبر: ۳۰۶۵۷۰
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
0
با اینکه چین در برابر تهدیدات آمریکا آرامش خود را حفظ کرده است اما در صورت لزوم دست به مبارزه خواهد زد!
پول نیوز - چین روز چهارشنبه اعلام کرد که در برابر تهدیدات آمریکا برای بالا بردن تعرفه های کالاهای چینی ایالات متحده آرام خواهد ماند و به این ترتیب توانایی خود در مقابله با چالش های مذاکرات تجاری به رخ می کشد.

آرامش چین در مواجهه با چالش‌های مذاکرات تجاری با آمریکا

به گزارش پول نیوز به نقل از رویترز؛ روزنامه مردمی چین در پاسخ به تهدیدات این هفته دونالد ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه‌ها و هدف قرار دادن صدها میلیارد دلار گفت که چین پیش از این نیز با تهدیدات مشابهی مواجه بوده‌است. این گزارش –که در روزنامه رسمی حزب کمونیست منتشر شده است- می‌گوید: «چین با اعتماد به نفس کامل با همه مشکلات و چالش‌های احتمالی در فرآیند مذاکرات اقتصادی و تجاری چین-ایالات‌متحده مواجه خواهد شد. به همین دلیل است که چین همیشه قادر به حفظ آرامش خود بوده‌است.»


در گزارشی جداگانه، خبرگزاری رسمی ژینهوا این رویکرد ایالات‌متحده را «تاسف‌بار» خواند و گفت که مشاوره «راه صحیح» برای حل چالش های تجاری است. ژینهوا تاکید کرده است: «به جز جنگ تجاری چین-آمریکا، چین همواره نسبت به جنگ بی‌میل بوده‌است، اما از آن نمی‌ترسد و در صورت لزوم مبارزه خواهد کرد.»


به گفته ی مقامات رسمی چین معاون نخست‌وزیر این کشور، لیو هی؛ در روز سه‌شنبه به مدت دو روز به واشنگتن سفر خواهد کرد. زیرا این کشور به دنبال کسب توافقی با آمریکا برای جلوگیری از تشدید تعرفه‌های وضع‌شده توسط ترامپ است.


مقامات ایالات متحده، چین را متهم کرده اند که از تعهداتی که طی ماه های مذاکرات به منظور پایان دادن به جنگ تجاری قبول کرده بود، عدول کرده است. در این راستا پکن بارها گفته‌است که تغییراتی ایجاد خواهد کرد تا اقتصاد خود را براساس جدول زمانی متناسب با خود تنظیم کند و این تنظیمات جدید در پاسخ به اختلافات تجاری نخواهد بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار