February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۰۶۳۵۲
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
0
پول‌نیوز - در آخرین روز از هفته زمین پاک نشست آموزشی "زمین پاک ، آب پاکیزه ، زندگی بهتر" به همت دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با حضور تعدادی از کارکنان دستگاه های اجرایی و گروهی از دانش آموزان دختر مقطع متوسطه شهر آشتیان در محل دانشگاه  آزاد این شهر برگزار شد.

به گزارش گروه انرژی پول‌نیوز، طراوتی مدیر دفتر روابط عموی شرکت در این نشست آموزشی اظهار داشت: زمين پاك و آب پاك لازم و ملزوم يكديگرند.بدون آب پاک نمي توان زمين پاك داشت و بدون زمين پاك نمي توان از آب پاك استفاده نمود.

برگزاری نشست آموزشی زمین پاک، آب پاکیزه، زندگی بهتر در شهر آشتیان

وی از زباله هاي سنگين و وسبک ، سوخت مصرفي ماشين آلات ، فاضلا ب هاو مواد شيميايي ازعوامل موثر بر آلودگی زمین نام برد و افزود: روندرو به رشد آلودگی‌های محیط زیست در جهان امروز و افزایش بحرانهای زیست محیطی موجود، مواد شیمیایی شامل پلاستیک ها ، پودرهای رختشویی و ...که از مواد شیمیایی ساخته شده و نهایتا از طریق محلهای دفن زباله ، زهکشیها و فاضلابها به آب و یا زمین راه پیدا می‌کنند، دریاچه‌های اسیدی شده ،دفع سنتی فاضلاب های خانگی و صنعتی وآلودگی آب های سطحی توسط بشر عواملی هستند که باعث آلودگی منابع آبی می شوند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با اشاره به اهداف زیست محیطی و اقتصادی اجرای طرح های فاضلاب، اجرای این طرح ها را  اقدامی اساسی در راستای جلوگیری از آلودگی منابع آب های زیر زمینی و سطحی عنوان کرد و افزود: با اجرای طرح های جمع آوری و تصفیه فاضلاب ها علاوه بر اینکه از آلودگی منابع آبهای زیرمینی در اثر نفوذ فاضلاب ها از طریق چاه های جذبی به این منابع جلوگیری می شود با پالایش و احیاء  منابع آلوده شده پس از گذشت مدت زمان لازم این منابع قابلیت بهره برداری مجدد را پیدا خواهند کرد.

وی در پایان اصول  بهره برداری درست از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری را تشریح نمود و تصریح کرد: رعایت این اصول از بروز حادثه برای افراد ، پس زدگی فاضلاب به منازل مشترکان و همچنین وارد آمدن خسارت به تاسیسات فاضلاب که جزء اموال عمومی هستند جلوگیری می نماید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: