May 2021 19 / چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۳۰۶۲۰
۱۴ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۶
0
رئیس جمهور گفت: وقتی جوان ورزشکار روی سکو می‌ایستد، فقط یک ورزشکار نیست، نماد حرکت یک ملت و نمونه‌ای از جوانان افتخارآفرین و نشاندهنده حرکت رو به رشد یک ملت است.
واحد مرکزی خبر، آقای احمدی‌نژاد در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزش ایران اسلامی در بازیهای آسیایی گوانگجو افزود: ورزشکار یک نماد، پرچم و عَلَمی است که برافراشته می‌شود تا غرور و اقتدار یک ملت را به نمایش گذارد.

وی خطاب به مسئولان ورزش کشور گفت: هر امکانی که لازم است، از مربی و کسب تجربه از پیشکسوتان و دیگر تجربیات جهانی گرفته تا امکانات ورزشگاهی، فراهم کنید؛ به لطف خدا با همت همکاران در دولت این قدمها را حتما برخواهیم داشت.

رئیس جمهور با اشاره به مصاحبه‌ای از محمد علی آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک که در آن گفته است "برای کسب 30 طلا در دوره آینده بازیها برنامه ریزی کرده ایم"، ادامه داد: از این مصاحبه، هم خوشحال شدم هم مقداری احساس کردم شاید در ارزیابیها، قدر و توانمندی جوانان ایران زمین آن طور که باید و شاید، برآورد نشده است.

آقای احمدی‌نژاد گفت: اینها را از روی حساب می گویم؛ ورزشکار نیستم، اما ورزشکاران را خیلی دوست دارم؛ حساب کرده‌ام که اگر از الان برنامه ریزی کنیم و امکانات فراهم آوریم، هدف چهار سال بعد، دومی آسیا خواهد بود.

وی رسیدن به این هدف را مستلزم آن دانست که "همتها را جزم کنیم، دستها را به هم دهیم و افق نگاه را بالا ببریم" و المپیک را "پله تمرینی مهمی" خواند که ورزشکاران ایرانی در آنجا نیز خواهند درخشید.

رئیس جمهور رسیدن به دومی آسیا را سخت ندانست و افزود: به دو دلیل این جایگاه را می‌توانیم کسب کنیم؛ دلیل اول، سابقه تاریخی ملت ایران است.

وی افزود: زمانی که خیلی از این کشورها نبودند، ایران بود؛ خیلی از کشورها تمدن، علم، فرهنگ، اقتدار و توانمندی را نمی شناختند، اما اینها برای ملت ایران شناخته شده بود.

رئیس جمهور اضافه کرد: بسیاری از سنتها و ورزشها از ایران به دنیا صادر شده و در خون و فرهنگ و باورهای ماست؛ این طور نیست که قهرمانی بچه ها همه‌اش حاصل امکانات و تجهیزات باشد.

آقای احمدی‌نژاد تصریح کرد: شاهد بودیم که غیرت، خودباوری و احساس اعتماد به نفس عامل اصلی پیروزی بود.

وی گفت: اگر از الان دست به دست هم دهیم، این هدف قابل تحقق است و فرمول آن را به سعید لو گفته‌ام.

رئیس جمهور افزود: جوانان ما به این باور دارند، جوانان را باور کنیم و به آنها امکانات دهیم، قطعا می درخشند.

آقای احمدی‌نژاد با بیان این باور که تیم ملی بسکتبال کشور می بایست به جای سومی، به مقام اول می‌رسید و یکی از بانوان رزمی‌کار حقش کسب مدال طلا بود، گفت: دومی آسیا قابل دسترسی است.

وی خطاب به سعیدلو و علی آبادی پرسید: چرا حدود 300 ورزشکار به این مسابقات اعزام کردیم؟ مگر چه کم داریم؟ دفعه بعد باید بیشترین شرکت کننده از طرف جمهوری اسلامی ایران و جوانان عزیز ایران باشند.

رئیس جمهور همچنین از مسئولان ورزش کشور خواست: بچه‌هایی که به تایید پیشکسوتان، سرپرستان و بزرگ‌ترهای ورزش در داوریها حقشان ضایع شده است، حقشان را بدهید.

وی افزود: خواهش دوم درباره دختران عزیز وزرشکار است؛ دختران ما در شرایط نابرابر مسابقه دادند و برای حفظ شأن و اصالت زن و نشان دادن فرهنگ و تمدن ما با شرایط خاصی وارد مسابقات شدند.

احمدی نژاد اضافه کرد: آنها (دختران ورزشکار ایرانی) با کسانی که راحت بودند و مشکلی نداشتند، فرق می کنند؛ برای همین جوایزی را که در این دوره می‌خواهید به دختران مدال آور بدهید، همه را یک رتبه بالاتر حساب کنید و جایزه را بر آن مبنا اهدا کنید.

وی همچنین خطاب به دختران ورزشکار گفت: الان غیر از دو، سه رشته که شرایط مناسبی ندارد و باید در مراکز مدیریت ورزش پیگیری شود تا دختران بتوانند متناسب با شأن خود در آن شرکت کنند، از الان برنامه بگذارید تا دور بعد با حداکثر تعداد ممکن مدالها را درو کنید.

احمدی نژاد با بیان اینکه ورزشکاران ایران در مجموع سه رقیب اصلی در آسیا دارند که در همه رشته‌ها حضور دارند، افزود: باید از هم اکنون برای غلبه بر آنها برنامه‌ریزی و امکانات را بسیج کنیم.

رئیس جمهور پیش‌بینی کرد: ملت عزیز ایران خواهد دید که جوانان پرافتخار، همه قله های بزرگ جهان را فتح خواهند کرد.

وی افزود: احمدی نژاد به عنوان خادم ملت ایران به همه جوانان این سرزمین و به همت، درایت، غیرت‌، پاکی، شجاعت و افتخارآفرینیهایشان اعتماد دارد.

رئیس جمهور خطاب به جوانان گفت: دست به دست هم بدهیم، قله های افتخار در انتظار ماست، فردای پرافتخار را بسازیم.

به سرعت می توانیم به بالاترین قله ها برسیم

رئیس جمهور گفت: حق این است که مجموعه جامعه ورزشی ما و همه دست اندرکاران همه و همه دست به دست هم دادند و افتخار بزرگی را نصیب ملت ایران کردند.

احمدی نژاد به افتخار آفرینی ورزشکاران ایرانی در این بازی ها اشاره کرد وافزود: من صمیمانه از همه شما تشکر می کنم ، از تک تک ورزشکاران چه کسانی که مدال آوردند و چه کسانی که نیاوردند. همه آنها از نظر ما قهرمان هستند.

وی گفت: بازی ها را تا جایی که می رسیدم می دیدم ، خیلی از صحنه ها را دیدم هنرآفرینی و افتخار آفرینی های شما را دیدم .

رئیس جمهور افزود: دیدم افرادی را که وقتی به قله قهرمانی می رسیدید یا حتی بچه هایی که نمی رسیدند همه وجودشان را با غیرت ، همت و شجاعت به میدان می آوردند و تلاش می کردند.

آقای احمدی نژاد ادامه داد : من اشک ها را می دیدم که در چشم ها حلقه می زد از شادمانی و غرور و افتخار و از احساس همبستگی و عزت ایرانی بودن .

رئیس جمهور در ادامه گفت: ما یک پله بلندی را بالا آمدیم ، یعنی شماها بالا آمدید ، خوب برای اینده چه باید کرد ؟ این نقطه نهایی و مطلوب ورزش ایران است ؟ حتما این طور نیست .

وی افزود: گام بلندی به سمت قله های بلند برداشته شد اما تا رسیدن به قله هنوز فاصله است .

آقای احمدی نژاد گفت : باور من این است که ورزشکاران ایرانی می توانند و ما می توانیم به سرعت به بالاترین قله ها برسیم .

وی افزود: باید میان شما و ما تقسیم کار شود و آنچه برعهده دولت است باید همه امکانات فراهم شود .

رئیس جمهور گفت: از آقای سعیدلو ، آقای علی آبادی و دست اندرکاران ورزش می خواهم بهترین امکانات باید برای جوانان ورزشکار ایرانی در سراسر این سرزمین مقدس فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه ما این کار را با افتخار انجام می دهیم ، افزود: جوانان بالاترین سرمایه ها ، موتور حرکت و نقطه امید و نشاط ملت هستند.

امروز ورزش کاری اجتماعی و فرهنگی است

رئیس جمهور گفت: امروز ورزش کاری فردی نیست بلکه کاری اجتماعی و کاملا فرهنگی است.

آقای احمدی نژاد افزود: امروز ورزش همگانی نشانه نشاط و بالندگی یک ملت، و ورزش قهرمانی نشانه توانمندی و امید و اقتدار ملت است.

وی با اشاره به اینکه ورزش فقط حرکات جسمی و فردی نیست، گفت: ورزش هم هنر، هوشمندی، اقتدار و خودباوری است و هم حرکت به سمت قله های بلند.

رئیس جمهور افزود: خدا را شاکریم که امروز جامعه ورزشی ایران زمین پر نشاط و پر امید، بالنده و افتخارآفرین است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: