پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۰۵۸۰۰
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
0
از مجموع ٢٦٢هزار تن واردات کاغذ که با ارز دولتی صورت گرفته فقط ٢٣هزار تن با تایید معاونت های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع و باقی آن به تفکیک وارد کننده به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شده تا اقدامات قانونی صورت گیرد .
جدول واردات 5 نوع کاغذ از ابتدای سال 97 تا به امروز منتشر شد
پول‌نیوز - جدول واردات ٥ نوع کاغذ از ابتدای سال ٩٧ تاکنون در اطلاعیه ای از سوی دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شد.

بر اساس این جدول  کاغذهای وارداتی به منظور چاپ کتب درسی که برای وزارت آموزش و پرورش وارد می شود در این جدول لحاظ نشده است.

همچنین از مجموع ٢٦٢هزار تن واردات کاغذ که با ارز دولتی صورت گرفته فقط ٢٣هزار تن با تایید معاونت های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع  و باقی آن به تفکیک وارد کننده به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شده تا اقدامات قانونی صورت گیرد .

این اطلاعیه می افزاید: به واردکنندگان کاغذ اعلام شده است چنانچه مصرف کنندگان و میزان مصرف را به تایید معاونت های ذیربط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا کارگروه ساماندهی کاغذ برسانند مراتب به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام می شود تا مشکلی برای آنان  به وجود نیاید .

 این اطلاعیه می افزاید کارگروه ساماندهی کاغذ متشکل از کلیه دستگاه های مسئول در امر واردات و توزیع پنج گونه کاغذ (روزنامه ای، تحریر، تحریر رول، بالکی و( LWC  براساس مصوبه ۱۳۹۷/۵/۱۶ ستاد تنظیم بازار تشکیل شده است.

همچنین به اطلاع کلیه مصرف کنندگان می رساند کاغذهایی که با ارز دولتی وارد شده  یا در فرایند واردات هستند همچنان براساس قیمت گذاری قبلی و با حواله های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع می شود تا اختلالی در مصرف مورد نیاز ناشران و مطبوعات ایجاد نشود .

یادآور می شود از  دی ماه سال گذشته و در راستای شفافیت ، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی و دفتر کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جدول حواله های صادره خود را به تفکیک مصرف کننده ، تناژ و قیمت مصوب و سایر اطلاعات لازم به صورت مستمر منتشر  می کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار