پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۰۵۴۲۶
۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
0
وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای نخستین بار در کشور پرورش ماهی«آرتمیا» به صورت پایلوت در آران و بیدگل اجرایی می‌شود.
پول‌نیوز - محمود حجتی ظهر پنج شنبه در بازدید از طرح پرورش ماهی خاویار در آران و بیدگل اظهار داشت: منطقه آران و بیدگل پتانسیل بالایی در پرورش ماهی «آرتمیا» دارد و در نظر داریم طرح پرورش ماهی «آرتمیا» به صورت پایلوت در این شهرستان اجرا شود و در این زمینه آب و زمین در اختیار بهره برداران قرار بگیرد.

پرورش ماهی «آرتمیا» به صورت پایلوت در آران و بیدگل اجرایی می‌شود

وی با اشاره به پرورش ماهی خاویار در کویر مرنجاب ابراز داشت: پرورش ماهی در مجموعه آزادپور در شرایط سخت کویری جای تقدیر و تشکر از این برادران سخت‌کوش دارد که این روند باید با ارائه تسهیلات لازم در دیگر شهرهای کشور گسترش یابد.

وزیر جهاد کشاورزی ابراز داشت: انواع نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور با ارز دولتی تأمین شده است و نهاده‌ها تا بندر امام خمینی (ره) آورده شده و هیچ محدودیتی در زمینه تأمین این نهاده‌ها نداریم.

وی تصریح کرد: حواله‌های توزیع نهاده‌ها در اختیار سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها قرار دارد و اتحادیه‌ها کشاورزی و دامی باید به سازمان جهاد استان مراجعه کنند.

حجتی با اشاره به وجود واسطه‌ها و سوءاستفاده در توزیع نهاده‌ها و لزوم قطع ریشه آنها بیان داشت: البته در این میان کوتاهی‌هایی نیز انجام می‌شود که باید مستندات آنها به اطلاع سازمان‌های بازرسی برسد.

وی با انتقاد از سکوت بهره برداران در عدم معرفی واسطه‌ها افزود: واسطه‌ها به علت رودربایستی‌ها و سکوت ما اجازه ظهور و بروز پیدا می‌کنند؛ البته در شرایط جدید با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نقش واسطه‌ها تا حدودی محدود شده است.

وزیر جهاد کشاورزی به مشکلات کمبود آب در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: بحث کاهش سه هزار ساعتی آب در بخش کشاورزی استان اصفهان در حال اجراست که تصمیمی منطقه‌ای است و نیاز به بررسی در استان اصفهان نیز دارد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.