پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 19 / پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۰۵۳۵۳
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
0
رئیس سازمان شیلات کشور از پرداخت وام و کمک بلاعوض ۵ تا ۵۰ میلیونی به ازی هر هکتار، برای احیای مزارع پرورش ماهی در مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.
پول‌نیوز - ​نبی اله خون میرزایی ظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در ستاد وزارت خانه و مدیریت بحران کشور برای جبران خسارات سیل در بخش شیلات تصمیماتی گرفته شده است، اظهار داشت: برای هر هکتار مزرعه گرمابی خسارت دیده ۵ میلیون کمک بلاعوض و ۵ میلیون تأمین سرمایه در گردش در قالب تسهیلات با بهره صفر که همان کارمزد ۴ درصد است، تعلق می‌گیرد.

پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض 5 تا 50 میلیونی در بخش شیلات

وی تصریح کرد: در مورد مزارع پرورش ماهی سردآبی که در لرستان عمدتاً مزارع سردآبی هستند، به ازای هر تن تولید ۸ میلیون خسارت بلاعوض و برای هر هکتار ۵۰ میلیون تسهیلات با بهره صفر پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان شیلات کشور خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم این رقم را اصلاح کنیم، یا رقم ۵۰ تومان را افزایش دهیم یا بر اساس تناژ تولید تسهیلات پرداخت شود.

خون میرزایی با تاکید بر اینکه پرداخت این مبالغ از جانب وزیر کشور و وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شده و در دستور کار قرار گرفته است، افزود: سیل ۴۴۳ میلیارد تومان خسارت در حوزه شیلات داشته است و ۴۰ هزار تن ماهیان سردآبی از بین رفته‌اند.

وی با بیان اینکه تولیدات ۵ هزار هکتار از مزارع گرمابی از بین رفته است، تصریح کرد: در لرستان تعهد دیگری داده‌ایم که بچه ماهی مورد نیاز مزارعی که احیا می‌شوند را تأمین کنیم؛ استاندار هم پذیرفتند غذای ماهیان را برای شروع کار تأمین کنند تا با آرامش خاطر کار تولیدات شیلات شروع شود.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار