May 2021 12 / چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
پول‌نیوز - اگر اهل برگزاری صندوق‌های خانوادگی یا اداري خود هستيد مي‌توانيد با شرکت در «طرح اندوخته خانواده» بانک قرض‌الحسنه مهر ايران، موجودي صندوق خود را دو برابر کنيد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، این طرح شرایطی کاملاً مشابه با صندوق‌های رايج در ميان خانواده‌ها يا کارکنان ادارات و سازمان‌ها دارد و اعضاء با پرداخت سهم اندوخته ماهانه و تجميع مبالغ خرد علاوه بر پس‌انداز از تسهيلات قرض‌الحسنه بهره‌مند مي‌شوند. البته با اين تفاوت که در صندوق‌هاي خانوادگي صرفاً از پولي كه اعضاء به‌صورت ماهيانه پرداخت كرده‌اند، تسهيلات پرداخت مي‌شود اما در اين طرح و از طريق پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه حمايتي، ميزان دريافتي افراد صندوق را تا دو برابر افزايش مي‌دهد.

در طرح اندوخته خانواده مهر ایران مبلغ وام صندوق‌های خانوادگی را دو برابر کنید

سقف تسهيلات پرداختي از محل منابع بانك در اين طرح ۲۰ ميليون تومان خواهد بود.

طرح یکم اندوخته خانواده مهر ایران

در این طرح اعضای صندوق می‌توانند با درخواست متقاضیان و برحسب تعداد افراد خانواده در يکي از ۴ گروه تعيين‌شده، شرکت کنند. تعداد اعضاي گروه‌هاي تعيين‌شده در اين طرح ۵ نفره، ۱۰ نفره، ۱۵ نفره، ۲۰ نفره خواهد بود.

در اين طرح مبلغ سهم اندوخته در ابتداي دوره با نظر متقاضيان تعيين مي‌شود که بين ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ ميليون تومان متغير و در طول دوره ثابت خواهد بود. اين طرح براي صندوق‌هايي با هر تعداد افراد قابل‌اجراست و مدت‌زمان پرداخت سهم اندوخته توسط اعضا، ۱۰ مرحله به‌صورت مستمر و ماهيانه خواهد بود.

در طرح اندوخته خانواده مهر ایران مبلغ وام صندوق‌های خانوادگی را دو برابر کنید

شیوه پرداخت تسهیلات طرح یکم اندوخته خانواده

در این طرح پرداخت تسهیلات بانک مهر ایران از ماه سوم آغاز می‌شود. بنابراين پس از دريافت سهم اندوخته ماه سوم تمامي اعضا، و به‌صورت ماهيانه يعني ۱۰ فقره تسهيلات در ۱۰ ماه متوالي به اعضاي معرفي‌شده پرداخت مي‌شود. مبلغ تسهیلات پرداختی بانک در هرماه با تعداد اعضاء و مبلغ پرداختی ماهانه اعضاء متناسب خواهد بود که طبق فرمول زیر محاسبه مي‌شود:
 
۲ × مبلغ سهم اندوخته ماهیانه× تعداد اعضا = مبلغ تسهیلات پرداختی در هرماه
 

به‌طور مثال اگر حق عضویت ماهانه هر نفر ۵۰۰ هزار تومان باشد، هر یک از اعضا می‌توانند دو فقره وام ۵ میليون توماني (جمعاً ۱۰ ميليون تومان) در يکي از ماه‌هاي چهارم تا سيزدهم دريافت کنند.

 اقساط و سود تسهیلات طرح یکم اندوخته خانواده مهر ایران

حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات بانک ۲۲ ماه است که ۲ قسط مربوط به پرداخت کارمزد و ۲۰ قسط مربوط به بازپرداخت تسهیلات خواهد بود. در طرح اندوخته خانواده مهر ایران به هر یك از اعضا، حداكثر دو نوبت تسهيلات از محل اندوخته اعضا و منابع بانك پرداخت مي‌شود كه كارمزد تسهيلات پرداختي از محل سهم اندوخته اعضا، ۲ درصد و كارمزد تسهيلات پرداختي از منابع حمايتي بانك ۴ درصد محاسبه و از وام‌گيرنده طي دو قسط دريافت مي‌شود.
 

در صورت عدم برداشت مجموع مبالغ مربوط به سهم اندوخته دریافتی اعضا، امکان دریافت تسهیلات مجدد همانند شرايط قبلي امکان‌پذير است.

    در صورت عدم تمایل به ادامه همکاری در این طرح، هریک از اعضاء مي‌توانند پس از اتمام پرداخت سهم اندوخته تمامي اعضاء در طول ۱۰ ماه، با تسويه تسهيلات، سهم اندوخته خود را دريافت کنند.
    در صورت تمایل هریک از اعضاء، ادامه همکاری در طرح به‌صورت فردی مطابق شرايط قبلي امکان‌پذير خواهد بود.


طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران

در طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران کلیه صندوق‌های خانوادگی و نظاير آن با هر تعداد عضو که داشته باشند، مي‌توانند در طرح شرکت کنند و تا دو برابر ميزان سهم اندوخته تسهيلات بگيرند. صندوق‌هاي خانوادگي با هر تعدادي مي‌توانند به‌عنوان گروه در اين طرح شركت كنند و مبلغ حق عضويت در ابتداي هرماه حسب نظر اعضاي صندوق تعيين كه حداقل ۱۰۰ هزار تومان تعيين است. اولين حق عضويت انتخابي به‌عنوان سقف مبلغ در نظر گرفته مي‌شود كه قابل‌افزايش براي ماه‌هاي بعد نيست و حداكثر تا دهم هرماه بايد پرداخت شود. تعداد و مدت پرداخت حق عضويت تا پرداخت تسهيلات به‌تمامي اعضا به‌صورت مستمر و ماهيانه خواهد بود و مدت آن با توجه به تعداد اعضاء يا ميزان تسهيلات متغير است.

در طرح اندوخته خانواده مهر ایران مبلغ وام صندوق‌های خانوادگی را دو برابر کنید

 پرداخت تسهیلات طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران

در این طرح تسهیلات معرفی‌شدگان از سوی بانک پس از واريز حق عضويت تمامي اعضاء در هرماه و تا ۲ برابر مجموع آورده اعضاء در پايان هرماه پرداخت خواهد شد. سقف تسهیلات پرداختی به هر فرد در این طرح ۴۰ میليون تومان تعيين‌شده که ۲۰ ميليون تومان از محل اندوخته اعضا و ۲۰ ميليون تومان از منابع بانک خواهد بود. براي دريافت تسهيلات در طرح دوم اندوخته خانواده مهر ايران، معرفي يک ضامن معتبر از سوي اعضاي صندوق الزامي است.
 

اقساط و کارمزد تسهیلات طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران

حداکثر مهلت بازپرداخت اقساط تسهیلات این طرح ۳۶ ماه تعیین‌شده که ۳ قسط مربوط به کارمزد و ۳۳ قسط مربوط به اصل مبلغ تسهيلات دريافتي فرد متقاضي است. کارمزد تسهيلات پرداختي طرح دوم اندوخته خانواده مهر ايران براي تسهيلات دريافتي از محل سهم اندوخته اعضا ۲ درصد و كارمزد تسهيلات دريافتي از منابع بانك ۴% خواهد بود.
 

مبالغ واریزی حق عضویت پس از تسویه کامل تسهيلات دريافتي مدل دوم اندوخته خانواده مهر ايران در سررسيد قابل‌برداشت خواهد بود.

هر یک از اعضا در صورت تمایل به تسویه زودتر از موعد می‌توانند پس از بازپرداخت ۷۵% اقساط تسهيلات به‌صورت متوالي ماهيانه و پس از تسويه کامل مانده بدهي تسهيلات دريافتي، مبلغ حق عضويت واريزي خود را برداشت کنند يا از ساير تسهيلات مشابه مطابق سياست اعتباري بانک استفاده كنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: