پول نیوز

کد خبر: ۳۰۴۹۸۰
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۳
0
پول‌نیوز - رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمنان با بزرگ‌نمایی مشکلات دنبال ناامید کردن ملت ایران هستند گفت: سیل برای مردم خوبمان زحمت ایجاد کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه مدیریت بحران استان خوزستان اظهارداشت: اعتقاد به آینده روشن جهان در همه ادیان آسمانی بر آن تاکید شده و مساله منجی جهان مورد تاکید همه ادیان است و در اسلام و مذهب تشیع واضح تر، روشن تر و با عمق بیشتر و ریشه دار تبیین شده است.

وی با اشاره به این‌که قرآن مجید می توانست بگوید که ان الارض یرثها عبادی الصالحون، بیان کرد: امید به آینده بسیار با اهمیت است و به اعتقاد من نا امیدی و خستگی و قرآن می‌گوید مردان خدا نه سست می‌شوند و نه احساس ضعف و ناتوانی می‌کنند. صابران کسانی هستند که خسته نمی شوند و آینده را کاملا روشن می بینند.

رئیس جمهور گفت: هرکس که بذر یأس می پاشد برخلاف منطق اسلام و همه ادیان الهی است. کاملا به آینده کشور امیدواریم و حتی به آینده عدالت جهان به طور کامل امیدواریم و با این روشنایی آینده و تصمیم قاطع باید مسیر خود را ادامه داد.

وی افزود: دشمنان این سرزمین، انقلاب، نظام و مردم همیشه دنبال بذر یأس بودند برای اینکه مردم را خسته کنند. ایران الگو برای کشورهای منطقه نباشد و از اینکه ایران به صورت یک سد در برابر آنها ایستاده بسیار عصبانی هستند و همه تصیماتشان برمبنای عصبانیت و عدم محاسبه درست نسبت به این منطقه و این ملت است.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: یکی از چیزهایی که در تحلیل های غربی دیده می شود، خشکسالی ایران را از پای در می آورد و ایران جای زندگی نیست و مردم ایران بدانند کشور ایران کشوری است که با خشکسالی از پا در می آورد.

وی افزود: غرب می‌گفت کشور ایران با غبار نمکی از بین می رود و می گفتند که قابل احیا نیست بنابراین منطقه شمال غرب ایران کلا باید جمع کنند و بروند. بقیه کشور را هم می‌گفتند که خشکسالی، گرد و غبار مردم را از پا در می آورد و یأس و بذر ناامیدی در ذهن مردم ایجاد کرده بودند.

رئیس جمهور گفت: خداوند در بهار و فروردین امسال با دست پر قدرت خود ضربه اساسی براین تفکر زد. اینقدر این تفکر شدید بود و مردم را تحت فشار قرار داده بود که خود من روزها و ساعت ها فکر می‌کردم که برای آینده ایران چکار باید بکنیم. یک ضربه اساسی برایجاد یأس و نا امیدی استکبار جهانی و صهیونیست بود.

وی افزود: خسارت سیل بسیار عظیم و زیاد است، خداوند هم رحمت را نازل کرده و در کنار آن زحمت را برای عده ای از بندگان خوب را ایجاد کرده.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به بازدید هوایی از لرستان، ایلام و خوزستان گفت : در سیل اخیر سه حادثه من را تحت تأثیر قرار داد. اولین آق قلا بود که برای من بسیار نگران کننده بود. بعدا حادثه پل دختر بود که در شب بارندگی شدید با استاندار لرستان در تماس تلفنی بودیم. خیلی شب سختی بر من گذشت تا فردا که مقداری بارندگی رد شد و هلکوپترها توانستند به پلدختر رسیدند و بسیار خوشحال شدیم که جان مردم ایران در سلامت بود.
منبع: تسنیم
برچسب ها: اهواز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار