پول نیوز

کد خبر: ۳۰۴۵۷۵
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
0
پول‌نیوز - ارتفاع درخت موز آبی به ۶ متر می رسد، نرم تر از موزهای زرد است و ۱۵ تا ۲۴ ماه پس از کاشت، گل می دهد و پس از ۱۱۵ تا ۱۵۰ روز نیز میوه هایش قابل چیدن هستند و می توان به شکل های مختلف از آن استفاده کرد؛ مثلا می توان تازه آن را مصرف کرد و یا با شیر، ماست و یا آبمیوه های دیگر آن را خورد.

بلو جاوا، موز آبی با طعم بستنی وانیلی (+عکس)

آیا تاکنون موز آبی رنگ با بوی منحصر به فرد وانیل را تصوّر کرده اید؟! در حال حاضر این نوع عجیب از میوه موز وجود دارد و یکی از خوش طعم ترین انواع موز به شمار می رود و نام های مختلفی روی آن گذاشته اند از جمله: بلو جاوا، موز بستنی و یا موز هاوایی.

این میوه در جنوب شرقی آسیا، در هاوایی و بسیاری از مناطق ایالات متحده آمریکا می روید. این نوع کمتر دیده شده از موز، وقتی کال و نرسیده است، پوستی آبی رنگ دارد و برخلاف بسیاری از میوه های استوایی در سرمای شدید تحمل بالایی دارد و بوی متمایزی همچون بوی وانیل از آن به مشام می رسد. به آن موز هاوایی نیز می گویند چرا که جزایر هاوایی به کاشت این نوع از موز شهرت دارد.

بلو جاوا، موز آبی با طعم بستنی وانیلی (+عکس)

ارتفاع درخت موز آبی به ۶ متر می رسد، نرم تر از موزهای زرد است و ۱۵ تا ۲۴ ماه پس از کاشت، گل می دهد و پس از ۱۱۵ تا ۱۵۰ روز نیز میوه هایش قابل چیدن هستند و می توان به شکل های مختلف از آن استفاده کرد؛ مثلا می توان تازه آن را مصرف کرد و یا با شیر، ماست و یا آبمیوه های دیگر آن را خورد. از آنجایی که این میوه مزه ی وانیل شیرین دارد، بیشتر در صنعت تولید بستنی از آن استفاده می شود.

بلو جاوا، موز آبی با طعم بستنی وانیلی (+عکس)

موز آبی مقادیر زیادی فیبر دارد. آنتی اکسیدان های موجود در آن باعث تقویت سیستم بدنی می شود و سرشار از ویتامین B6 و C و موادی همچون پتاسیم، منیزیم و پروتئین است.

بلو جاوا، موز آبی با طعم بستنی وانیلی (+عکس)
منبع: تابناک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار
نیازمندیها