پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۰۴۲۹۷
۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
0
پول‌نیوز -  مدیرعامل آبفا شهری مازندران از خسارت ۲۷۳ میلیارد تومانی سیل به تأسیسات آبرسانی این استان خبر داد.

مجید عبدالهی با بیان اینکه بارندگی و سیلاب‌های اخیر در مجموع ۲۷۳ میلیارد ریال به تأسیسات آبرسانی استان مازندران خسارت زد، گفت: آسیب به ۱۵.۳ کیلومتر خطوط انتقال آب، از مدار خارج شدن ۳ ایستگاه پمپاژ و ۲۱ الکتروپمپ و تخریب ۵.۶ کیلومتر شبکه توزیع بخشی از این آسیب‌ها بوده است.

وی افزود: مجتمع آبرسانی سیمرغ (سیمرغ، جویبار و بهنمیر)، بابل، بابلسر، سوادکوه (زیراب، پل سفید و آلاشت)، سوادکوه شمالی و ساری، مرزن آباد، بلده نور، بهشهر و خلیل شهر از جمله شهرهایی بودند که بیشترین آسیب را در این سیل متحمل شدند.

*میزان خسارت سیل به تأسیسات آبرسانی سیمرغ چه مقدار است؟

مدیرعامل آبفا شهری مازندران، میزان خسارت در مجتمع آبرسانی سیمرغ را ۵۹ میلیارد ریال، عنوان و تصریح کرد: به منظور تأمین آب شرب مشترکین شهرهای تحت پوشش این مجتمع از همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌ها از جمله آب و فاضلاب روستایی، هلال احمر و بکارگیری غواص برای تنظیم شیرآلات در تأسیسات غرقاب شده این مجتمع استفاده کردیم.

عبدالهی ضمن اشاره به فعالیت شبانه روزی اکیپ‌های فنی و تیم واکنش سریع در نصب و برقراری آب شرب مشترکین این مجتمع گفت: با تلاش بی وقفه طی ۲۴ ساعت، آب شرب مشترکین شهرهای سیمرغ، جویبار و بهنمیر و روستاهای مسیر را وصل شد.

وی از تخریب ایستگاه پمپاژ در جویبار با ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال خسارت خبر داد و اظهار کرد: برای تأمین آب شرب مشترکین این شهر تعمیرات اضطراری ایستگاه پمپاژ انجام شد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: مازندران ، سیل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار