پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

پول‌نیوز - روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک کشاورزی صبح روز پنج شنبه 22 فروردین با سفر به استان مازندران از تعدادی از طرح‌های کشاورزی استان که با مشارکت بانک کشاورزی به بهره برداری رسیده‌اند، بازدید کرد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در این بازدید که مهندس محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و دکتر علی کمندی مدیر شعب بانک کشاورزی استان مازندران نیز حضور داشتند، از واحد پرورش و كشت هيدروپونيك گل رز شاه زید، گلخانه هیدرو پونیک رویش طبرستان و مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس بازدید به عمل آمد.

بازدید مدیرعامل بانک کشاورزی از طرح های مشارکتی این بانک در مازندران

بر اساس این گزارش، واحد پرورش و كشت هيدروپونيك (بدون خاك)  گل رز شاه زید در 30 كيلومتري جاده هراز در مجتمعی به  مساحت ۱۲هزار متر مربع  احداث شده است. در این واحد پرورش گل که با تسهیلات ۴۲ میلیارد ریالی بانک کشاورزی به بهره برداری رسیده است از كشت هيدروپونيك و فناوری آبياری بسته برای صرفه جويي در مصرف آب ، كود و حفظ محيط زيست؛ فناوری نور مصنوعي؛ ساختار ذخيره انرژی و پرده سایه خودکار؛ فناوری تزریق گاز CO2؛ فناوری بسته بندی و حمل مدرن گل و ساز وکار كنترل و مبارزه با آفات و بيماريها به روش بيولوژيك استفاده شده است.

گلخانه هیدرو پونیک رویش طبرستان نیز به مساحت  ۱۵۰۰۰ متر مربع و با ظرفیت تولید ۵۰۰.۰۰۰ شاخه گل بریده آنتوریوم با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی به بهره برداری رسیده است و هم اکنون محصولات این واحد گلخانه به کشورهای روسیه، حوزه خلیج فارس و دریای خزر صادر می شود.

شایان ذکر است مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس به عنوان بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی کشور، با مشارکت بانک کشاورزی در شهرستان جویبار استان مازندران در حال احداث است.

مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس، با هدف اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی و ایجاد و معرفی برند ایرانی برای محصولات کشاورزی در بازارهای جهانی، در زمینی به مساحت 31 هکتار و با داشتن 78 هزار متر مربع سالن های مجهز برای آماده سازی و بسته بندی، رنگ آوری، آزمایشگاه، واحد IQF، نمایشگاه و سایر خدمات پنجره واحد تجاری و به ظرفیت سالانه 330  هزار تن انواع محصولات کشاورزی در حال احداث است.

این مرکز در فاز اول با امکان تهیه و آماده سازی 130 هزار تن کالا و ارسال به صورت انبوه، مستمر و تحت پوشش یک برند،  ظرفیت نگهداری و ذخیره سازی 90 هزار تن انواع میوه، سبزی، گوشت، مرغ و سایر محصولات کشاورزی را داراست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار