پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 19 / پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۰۴۱۷۹
۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
0
در معاملات امروز شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد نسبتا بدون تغییر در مقایسه با روز قبل در سطح ۹۶.۸۲۳ واحد باقی ماند.
نرخ یورو و دلار تغییری نکرد پول‌نیوز -  در معاملات امروز جمعه، دلار و یورو نسبتا با ثبات باقی ماندند.

 پس از آن که بانک های مرکزی امریکا و اروپا در اظهاراتی جداگانه اعلام کردند در کوتاه مدت به دنبال حفظ نرخ بهره در سطح فعلی هستند، اررزهای مهم جهانی نظیر پوند، یورو و دلار نسبتا بدون تغییر در مقایسه با روز قبل معامله شدند و بازار ارز ثبات و آرامشی نسبی را تجربه کرد.

اکنون توجه معامله گران بیشتر معطوف به توافق انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر تمدید تاریخ خروج انگلیس از این اتحادیه است تا مسیر حرکت بعدی یورو و پوند مشخص شود. ترزا می، نخست وزیر انگلیس و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در نهایت موفق شدند تا در نهایت رهبران اروپایی را برای ایجاد یک بازه زمانی شش ماهه برگزیت متقاعد کنند.

در معاملات امروز شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد نسبتا بدون تغییر در مقایسه با روز قبل در سطح ۹۶.۸۲۳ واحد باقی ماند.

ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا گفته است هنوز نسبت به اینده اقتصادی منطقه یورو چندان خوش بین نیست چرا که با وجود افزایش ریسک های بر سر راه منطقه یورو، چشم انداز منطقه تیره تر شده است. مهم ترین ریسک ها از نظر رئیس بانک مرکزی اروپا ریسک های ژئوپلتیکی، سیاست های حمایت گرایانه افراطی برخی کشورها و نوسانات بازارهای نوظهور عنوان شده است.

یورو نیز رویه ای نسبتا با ثبات از خود در پیش گرفت تا هر یورو در بازارهای ارزی جهانی به ازای ۱.۲۶۴۸ دلار، ۷۷.۷۷۲۵ روپیه هند، ۱.۵۷۷۴ دلار استرالیا، ۱.۵۰۸۲ دلار کانادا، ۱.۵۲۶۱ دلار سنگاپور، ۱.۱۳۱۱ فرانک سوئیس، ۴.۶۴۵۱ رینگت مالزی، ۱۲۵.۳۸۶۷ ین ژاپن و ۷.۵۶۹۷ یوان چین مبادله شود.

هم چنین تابلوهای صرافی عدد ۱.۱۶۱۰ یورو را به ازای هر پوند انگلیس نشان دادند.
منبع: ایسنا
برچسب ها: یورو ، دلار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار