کد خبر: ۳۰۳۲۴
۰۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۵
0
وي ادامه داد: «پاسخگويان در باره اين پرسش كه رنگ محله شما چيست؟ پاسخ‌هاي جالب توجهي ارائه ‌كرده‌اند، به گونه‌اي كه 31 درصد بي‌رنگ، 24 درصد شاد و 14 درصد همه رنگ را عنوان كردند».

ایسنا: سخنگوي شهرداري تهران اعلام كرد: «بر اساس يك پيمايش ميداني 44 درصد مردم تهران رنگ اين شهر را «دودي» و 20 درصد «سياه» مي‌انگارند».

سيد محمد هادي ايازي در مراسم گشايش همايش ملي «منظر شهري» با اشاره به اين كه طي يك نظر سنجي بيش از يك‌هزار و 500 نفر از شهروندان به سوالاتي در باره انگاره‌هاي خود از شهر تهران پاسخ گفتند، عنوان كرد: «هشت درصد اين پاسخگويان رنگ شهر تهران را «آبي» و شش درصد آن‌ها «سبز» مي‌دانند».

به گفته وي پاسخگويان درباره اين كه ترجيح مي‌دهند شهر تهران را چه رنگي‌ ببينند، تشريح كرد:« 39 درصد در پاسخ به اين سوال رنگ «آبي» را ذكر كردند و 29 درصد «سبز» و 14 درصد نيز رنگ «سفيد» را مورد اشاره قرار دادند».

شهروندان نمي‌دانند تهران قديم چه رنگي بوده

معاون فرهنگي ـ اجتماعي شهردار تهران ادامه داد: «23 درصد پاسخگويان در پاسخ به اين كه تهران در قديم چه رنگي بوده است؟ اظهار بي‌اطلاعي كردند و 21 درصد نيز به رنگ آبي ، 16 درصد به رنگ سفيد، 13 درصد به رنگ سبز و هفت درصد خاكستري را ذكر ‌كرده‌اند».

وي در ادامه خاطر نشان كرد:« 37 درصد پاسخگويان استفاده از رنگ‌هاي متنوع و شاد در سطح شهر را پيشنهاد ‌كرده‌اند، 11 درصد پيشنهاد نقاشي طبيعت بر روي ديوار، هشت درصد استفاده از رنگ متناسب با محيط و هفت درصد نظارت شهرداري و رنگ و نماي ساختمان‌ها را مطرح ‌كرده‌اند».

به گفته ايازي، 77 درصد از پاسخگويان تاثير رنگ در سطح شهر را بر روي شهروندان را شادي و 9 درصد افسردگي عنوان ‌كرده‌اند.

وي ادامه داد: «پاسخگويان در باره اين پرسش كه رنگ محله شما چيست؟ پاسخ‌هاي جالب توجهي ارائه ‌كرده‌اند، به گونه‌اي كه 31 درصد بي‌رنگ، 24 درصد شاد و 14 درصد همه رنگ را عنوان كردند».

سخنگوي شهرداري تهران با اشاره به اين كه انتقادات زيادي از سوي صاحبنظران در داخل و خارج از مجموعه شهرداري نسبت به رنگ آميزي جداول خيابان‌ها وجود داشته است، تصريح كرد: «با اين حال شهرداري تهران اين اقدام را با توجه به نظر سنجي‌هاي صورت گرفته در اين زمينه در دستور كار خود قرار داد و نتايج درخور توجهي نيز كسب كرد».

وي با اشاره به اين كه روانشناسان و مددكاران در جلسات ويژه‌اي كه در شهرداري برگزار مي‌شود، به مديران شهري توصيه مي‌كنند كه كاري را انجام دهند تا مردم تهران شاد باشند، يادآور شد: «بر همين اساس طي سال جاري تاكنون سه هزار و 500 سامانه «نشاط» در تهران برگزار شده و ده‌ها هزار نفر از برنامه‌هاي اين سامانه‌ها بهره‌مند شده‌اند».

معاون فرهنگي ـ اجتماعي شهردار تهران در ادامه با تاكيد بر اين كه وجود افسردگي در سطح تهران يك موضوع جدي است، بر ضرورت رفع اين مساله تاكيد و بيان كرد: «افسردگي به اعتقاد بسياري از صاحبنظران، مادر تمام آسيب‌هاي اجتماعي است».

وي در ادامه با اشاره به اقدامات شهرداري در زمينه توسعه فضاي سبز شهري خاطر نشان كرد: هفت دره رود اصلي تهران كه پيش از اين مركز آسيب‌هاي اجتماعي بوده است، هم اكنون به فضاهاي باز شهري تبديل شده است.

ايازي با اشاره به افزوده شدن يكصد هزار هكتار فضاي سبز در محدوده غرب تهران، اضافه كرد: «تاكنون 20 هكتار فضاي سبز در بزرگراه چمران ايجاد شده است».

نقاشي‌هاي ديواري تهران قابل نقد هستند

وي در ادامه ضمن اذعان به اين كه نقاشي‌هاي ديواري شهر تهران به لحاظ كيفي قابل نقد هستند، در عين حال ادامه داد: «با اين وجود ما در آغاز مسيري هستيم كه در آينده مي‌تواند به شكل بهتري ادامه يابد.»

به گفته سخنگوي شهرداري تهران موضوع هويت از دو منظر كالبدي و محتوايي و در ابعاد مختلف محلي، شهري، ملي، ديني و قومي مورد توجه شهرداري تهران بوده است.

معاون فرهنگي ـ اجتماعي شهردار تهران با اشاره به اين كه اراضي 540 هكتاري «عباس آباد» قرار است، بزرگترين پهنه فرهنگي در كشور شود، توضيح داد: «علاوه بر اين در محدوده جنوب غرب تهران قرار است، در فضايي به وسعت 180 هكتار، الگوي مينياتوري كشور ايران طراحي شود».

به گفته وي در حال حاضر ساخت 800 گلدسته براي مساجد شهر تهران در دستور كار شهرداري تهران قرار دارد و علاوه بر اين احياي 118 امامزاده و بقاع متبركه شهر نيز در دستور كار شهرداري قرار گرفته است.

ايازي با تاكيد بر ضرورت احياي هويت قومي، برگزاري هفته فرهنگي استان‌ها به همت شهرداري را از جمله برنامه‌هاي شهرداري تهران در اين راستا عنوان و اضافه كرد: «تا زماني كه به هويت قومي به درستي پرداخته نشود، امكان ارتقاي هويت ملي وجود ندارد».
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها