کد خبر: ۳۰۱۴۷
۰۳ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۰
۲۲
تغيير شماره حساب اعلامي براي دريافت يارانه‌هاي نقدي از سوي متقاضيان در فرجه زماني 45 روز تعيين شده امكان‌پذير است.
پول‌نيوز - سخنگوي كارگروه طرح تحولات اقتصادي حق تغيير شماره حساب اعلامي براي دريافت يارانه‌هاي نقدي از سوي متقاضيان در فرجه زماني 45 روز تعيين شده را مسلم و امكان پذير دانست.

به گزارش پول‌نيوز، محمدرضا فرزين گفت: خانوارها در فرصت اعلام شده مي‌توانند در مواردي چون بدسرپرستي، ازدواج، طلاق و ... نيز به سادگي با مراجعه به سايت سازمان هدفمندي يارانه‌ها نسبت به جايگزيني سرپرست اعلام شده در مرحله اول جمع آوري اطلاعات اقدام كنند.
معاون اقتصادي وزير اقتصاد با يادآوري اينكه پرداخت يارانه‌ها به افراد متقاضي در مرحله اول هيچ سقفي ندارد و خانوارها با هر تعداد افراد تحت پوشش، مي‌توانند يارانه دريافت كنند، افزود: البته مواردي وجود دارد كه مثلاً براي يك خانوار پنج نفره، يارانه نفرات كمتري واريز شده است كه اين يا به علت تولد جديد در خانواده و عدم اعلام آن از سوي سازمان ثبت احوال و يا به علت برخي خطاهاي نرم افزاري بوده است. اين خانوارها نيز مي‌توانند در مهلت اعلام شده مراجعه و با اصلاح اطلاعات خود مطمئن باشند كه يارانه افراد از قلم افتاده را دريافت خواهند كرد.
فرزين افزود: همچنين امكان باز كردن حساب ويژه‌اي در بانك‌ها براي مردم فراهم خواهد شد كه هر فرد مي‌تواند يارانه‌هاي دريافتي را تبديل به يك حساب ويژه با نرخ سود مناسب بكند و از اين رهگذر پس‌انداز ملي افزايش يابد.

سخنگوي كارگروه طرح تحولات اقتصادي راهكار ديگر مطرح شده در بسته مديريت يارانه‌هاي پرداختي را تشويق كارخانجات به فروش قسطي محصولات بادوام خود به مردم اعلام كرد كه اين طرح با همكاري وزارت صنايع در حال پيگيري است.

وي گفت: مشكلي كه عامه مردم پيش از اين براي خريد قسطي كالا داشتند، اصرار فروشندگان به دريافت چك كارمندي معتبر داراي گردش مالي بود. اين در حالي است كه با واريز يارانه نقدي به حساب افراد، همه داراي يك حساب معتبر با گردش مالي مناسب خواهند بود و توليدكنندگان مي‌توانند به راحتي اقدام به فروش قسطي محصولات خود كنند.
 
معاون وزير اقتصاد ادامه داد: از آنجا كه منابع اختصاص داده شده به قانون هدفمندسازي يارانه‌ا، بيشتر به دهك‌اي يك تا پنج جامعه پرداخت مي‌ود، به طور قطع به افزايش قدرت خريد آنها مي‌انجامد.
وي با بيان اينكه يكي از مراحل مهم قانون هدفمندسازي يارانه‌ها، با واريز يارانه خانوارهاي متقاضي در تهران به پايان رسيده، اظهار داشت: مرحله بعدي اجرايي شدن بسته‌هاي سياستي است.
فرزين افزود: در حال حاضر بسته صنعت در حال اجرايي شدن است، به اين معنا كه هفت هزار واحد مورد نظر از ميان 70 هزار واحد توليدكننده كه بايد براي حمايت از آنها اقدام شود، شناسايي شده و در حال ثبت نام از آنها هستيم. منابع لازم هم در اختيار وزارت اقتصاد به منظور حمايت از اين صنعتگران قرار گرفته است.
سخنگوي كارگروه طرح تحولات اقتصادي با بيان آنكه بسته سياستي حمل و نقل نيز نهايي شده و اعتبارات مربوط به آن توسط بانك‌ها در حال پرداخت است، گفت: در اين ارتباط منابع لازم به منظور جايگزيني و خروج خودرو‌هاي فرسوده در اختيار وزارت كشور قرار گرفته است.
وي افزود: بسته مربوط به شهرداري‌ها و دهداري‌ها نيز نهايي شده و حدود 500 ميليارد تومان اعتبار به منظور حمايت از شهرداري‌ها در اختيار وزارت كشور قرار گرفته است.
فرزين توضيح داد: براساس مطالعات دقيق صورت گرفته، ميزان افزايش هزينه‌هاي ناشي از هدفمندي نرخ انرژي براي شهرداري‌ها محاسبه شده است. مثلاً اينكه هزينه اداره گورستان‌ها، آتش نشاني‌ها، فضاي سبز، برق مصرفي معابر و ميزان افزايش قيمت گازوئيل مورد استفاده شهرداري ها و بعد از اجراي طرح چقدر خواهد بود؟ مورد محاسبه قرار گرفته و توسط وزارت كشور به آنها پرداخت خواهد شد.
وي افزود: نرخ حمل و نقل عمومي كه توسط شهرداري‌ها مديريت مي شوند تا پايان سال افزايش نمي‌يابد و مابه‌التفاوت آن به شهرداري‌ها پرداخت مي‌شود.
سخنگوي كارگروه طرح تحولات اقتصادي ادامه داد: بسته پولي نيز نهايي شده است و در سال آينده نرخ سود تسهيلات بانكي و سود سپرده‌ها تغيير نمي‌كند و ممكن است سود اعتبارات پرداختي ارزانتر هم بشود.
وي توضيح داد: اگر تا به حال توليدكننده سود 14 درصدي بابت دريافت اعتبار به بانك‌ها مي‌پرداخت، بعد از اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها، يك توليدكننده براي وام‌هايي كه به منظور اصلاح خط توليد كارخانه براي كاهش مصرف انرژي دريافت مي‌كند، چهار درصد سود به بانك پرداخت خواهد كرد كه اين موضوع با اختصاص اعتبارات لازم كاملاً عملياتي و قابل اجراست.
فرزين در ارتباط با بسته كشاورزي نيز گفت: 13 درصد مصرف گازوئيل كشور در بخش كشاورزي است كه اين رقم افزايش نخواهد داشت.
اين مقام اقتصادي اضافه كرد: مرغداري‌ها و دامداري‌ها نيز همچنان از گازوئيل با نرخ معادل مصارف كشاورزي بهره خواهند برد.
فرزين در ادامه از اختصاص 200 ميليارد تومان به وزارت صنايع به منظور كمك به بهينه‌سازي و جايگزيني كمباين و تراكتورهاي كم مصرف براي كشاورزان خبر داد و گفت: با اجراي بسته كشاورزي تحولي مهم و بزرگ در عرصه كشاورزي كشور روي خواهد داد و تمام هدف ما هم اين است كه حتماً بتوانيم ذخيره دامي و توليد كشور را با اجراي بسته سياستي مزبور افزايش دهيم.
معاون وزير اقتصاد با بيان اينكه دو تا سه درصد برق مصرفي كشور نيز توسط بخش كشاورزي به ويژه براي چاه‌هاي آب استفاده مي‌شود، گفت: براي جلوگيري از افزايش هزينه كشاورزان، قيمت برق تعيين شده براي چاه‌هاي كشاورزي بسيار پائين تر از قيمت برق خانگي و صنعتي خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲۲
نظرات بینندگان
بهجت منش
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1390/05/27
درمورد تغییر شماره حساب بانک برای یارانه ها به هر کجا میروم نمیشود فقط جمله آقای فرزین است که میگوید شما میتوانید شماره حساب خود را عوض کنید ما که نتوانستیم تغییر دهیم شما رابخدا پله به پله بگویید از کجا باید شروع نمود.
الهه
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1390/07/10
به خدا خسته شدیم همش دنبال 40 هزار تومان پول نا چیز این همه این سایت و اون سایتو بگیریم کلی هزینه کنیم تا آخرش 40 تومان بهمون بدید؟ خوب حداقل یه راه درستی برامون بذارید نه اینکه paga رو تو هم بپیچونین
فقط نوشتین تغییر حساب
....
کو پس؟
سردرگم
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1390/08/19
این تغییر حساب اصلا امکان پذیر نیست تورو خدا روی اصول حرف بزنید ما را به دنبال نخود سیاه میفرستید؟؟؟؟؟؟ این ادرس کجاست که من هرچه اینترنت را زیرو رو میکنم پیدا نمیکنم؟؟؟ پدرم فوت شده و میخواهم شماره حساب مادرم را جایگزین کنم ولی دستم به هیچ جا بند نیست.... تورو خدا این گوشهای شنوایتان کجاست؟این دولت خدمتگذر.دولت الکترونیک اصلا پاسخگو نیست..... توروخدا رسیدگی کنید
رحمان
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1390/09/28
سلام متاسفانه برخلاف اظهارات آقای فرزین بانک ملی شعبه فیروزان نهاوند اقدام به مسدود نمودن حساب یارانه ای خانوارهای دارای بدهی معوقه مینمایدوامکان تغییر شماره حساب هم وجود ندارد.بانک هم مثل همیشه اصلا گوشش بدهکار حرفهای فرزین و امثال او نیست
حسین عبدی زاده
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1390/10/04
من تاریخ اعتبار کارت عابرم که بانک رفاه بوده تمام شده بود که بانک کارت را گرفت و گفتند که این کارت را از رده خارج می کنیم و کارت دیگری با شماره حساب دیگر می دهیم . می خواستم ببینم برای تغییر شماره حسابم چکار باید بکنم؟
روح اله
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1390/10/18
اتفاقاً تو شهرستان مهران بعلت بدهي در بانک ملي شعبه مرکزي بعلت بدهي اقدام به مسدود نمودن حساب يارانه ها نموده است کسي هست يه جوابي به مردم بده
کمالی
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1390/11/15
lخیلی وقت دنبال تغییر بانک دریافت یارانه ام هستمی ولی موفق نمی شوم راهنمایی بفرمائید
سباخراساني
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1390/11/26
درمورد تغییر شماره حساب بانک برای یارانه ها به هر کجا میروم نمیشود فقط جمله آقای فرزین است که میگوید شما میتوانید شماره حساب خود را عوض کنید ما که نتوانستیم تغییر دهیم شما رابخدا پله به پله بگویید از کجا باید شروع نمود
بسيب
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1390/12/24
شماره حساب يارانه را عوض کردم چه مدت زمان ميبرد تا يارانه به حساب واريز شودبا يارانه قبلي
مبارک
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1391/04/30
می خواهم شمارۀ حساب یارانه خود را تغیر دهم لطفا راهنمایی کنید
sanaz
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1391/11/15
سلام بانك ملي شعبه قزلحصار كرج اقدام به مسدود كردن حساب سرپرست خانوار كرده و امكان تغيير شماره حساب هم وجود نداره تورخدا رسيدگي كنيد
مصطفی مدرسی
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1391/12/06
می خواهم شمارۀ حساب یارانه خود را تغیر دهم لطفا راهنمایی کنید
شيرين
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1392/03/05
چرا ادرس سايت تغيير شماره حساب نذاشتين ...اين حرفا كه خودم ميدونستم .والا
حمید
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1394/03/24
بانک ملی یارانه ما را بخاطر ضمانت مسدود کرده تکلیف چیه با این وضعه قبضا
احمدعلی
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1394/04/29
لطفا راهنمایی کنید که چگونه می توان شماره حساب سرپرست خانواده را تغییر داد.با تشکر
شهرام آ
Russian Federation
11:44 - 1394/11/17
سلام ببخشید اگه سرپرست خانوار مشکل مالی داشته باشد و دادگاه می تواند حساب بانکی او را که متعلق به یارانه می باشد ببندد و آیا ایشان می تواند یک شماره حساب دیگه ای در سایت یارانه ثبت کند لطفا راهمایی کنید
فرامرز
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1394/11/28
لطفا جهت چگونگی تغییر شماره حساب دریافت یارانه راهنمایی کنید.
مهدی حمید
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1394/12/25
چگونه شماره حساب یارانمو تغییر دهم
جواد
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1395/03/17
بانک صادرات حساب یارانه ما رو به دلیل ضمانت مسدود کرده(یکسال)حالا تکلیف ما چیه با این ارقام بالای قبوض انرژی؟لطفا راهنمایی کنید
غلیم زاده قاسم
Germany
13:08 - 1395/06/28
این همه شکایات ونظرات مردم را دیدم وخواندم
دیگر چه بنویسم اول مشکل انها حل کنید
مشکل من سهله
انسیه سادات حسینی
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1395/08/21
میخوام شماره حساب یارانمو تغییر بدم لطفا راهنمایی کنید
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
23:11 - 1398/11/14
سلام ببخشید بنده برای تغییر شماره حساب یارانه سرپرست خانوار به بانک مراجعه کردم که شماره حساب بانک ملیمو پاک کنم و داخل یه بانک دیگه حساب باز کنم و اون شماره حسابو دوباره از طریق همون بانک وارد مشخصات سرپرست کنم ولی رئیس بانک بمن گفت اگر شماره حسابو پاکنیم دیگه بهتون یارانه تعلق نمیگیره آیا این صحت داره؟
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: