کد خبر: ۳۰۰۶۸
۰۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۲
0
با ابلاغ مصوبه كارگروه انتقال كاركنان دولت از تهران، كاهش 40 درصدی پذیرش دانشجوی مقطع كارشناسی در دانشگاه‌های تهران و انتقال دانشگاه‌های خواجه نصیر طوسی و علامه طباطبایی به خارج از پایتخت قطعی شد.

پول نيوز-با ابلاغ مصوبه كارگروه انتقال كاركنان دولت از تهران، كاهش 40 درصدی پذیرش دانشجوی مقطع كارشناسی در دانشگاه‌های تهران و انتقال دانشگاه‌های خواجه نصیر طوسی و علامه طباطبایی به خارج از پایتخت قطعی شد.    
 
به گزارش پول نيوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، نمایندگان ویژه رییس‌جمهوری در كارگروه انتقال كاركنان دولت از تهران در جلسه پنجم مهرماه سال جاری به استناد اصل 127 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وزارت علوم ،‌تحقیقات و فناوری را موظف كرده بودند نسبت به انتقال 25 پژوهشكده و سه سازمان از تهران و ارایه گزارش تكمیلی به دبیرخاه كارگروه اقدام كند.


این مصوبه 25 آبان 1389 از سوی محمد رضا رحیمی ، معاون اول رییس جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است.
وزارت علوم همچنین باید نسبت به فراهم نمودن مقدمات انتقال یك هزار و صد نفر از كاركنان متقاضی انتقال از پایتخت و ارایه گزارش اقدامات به صورت هفتگی به دبیرخانه كارگروه انتقال كاركنان دولت از تهران اقدام كند.

* تكالیف جدید وزارت بهداشت
بر اساس تصمیمات كارگروه انتقال كاركنان دولت از تهران، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی نیز موظف است نسبت به انتقال 478 نفر باقیمانده متقاضیان و فراهم نمودن مقدمات انتقال یك هزار و 800 نفر از كاركنان ساكن كرج و شاغل در دانشگاه علوم پزشكی ایران اقدام نماید و گزارش اجرای آن را به دبیرخانه كارگروه ارائه كند.

انتقال هشت موسسه تحقیقاتی به خارج از تهران و ارایه گزارش جامع مشتمل بر تاریخ انتقال محل استقرار و تعداد نیروی خارج شده از تهران به دبیرخانه كارگروه و تقویت بیمارستان‌های استان‌های دیگر از جهت تجهیزات و كادر پزشكی از دیگر تكالیف وزارت بهداشت است.
این گزارش می افزاید: استخدام در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی صرفا برای موارد خاص نظیر فعالیت‌های اورژانسی و با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهوری در حد ضرورت و با رعایت مقررات مجاز است.
بر اساس تصمیمات این كارگروه همچنین مقرر شد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور مجوز مورد نیاز وزارت جهادكشاورزی برای فروش اموال غیر منقول شركت‌های دولتی مربوط را از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور اخذ و در اختیار وزارت جهاد كشاورزی قرار دهد.

* انتقال سه زیرمجموعه وزارت بازرگانی
كارگروه انتقال كاركنان دولت از تهران وزارت بازرگانی را نیز موظف كرد نسبت به انتقال 400 نفر از كاركنان متقاضی انتقال از تهران و ارایه نتیجه اقدامات به دبیرخانه كارگروه اقدام كند.
بر اساس این تصمیم، شركت فرش و 129 نفر كاركنان آن به كرج و مركز فرش ایران و 80 نفر كاركنان آن به اصفهان منتقل خواهند شد. فضای مناسب برای مركز فرش ایران با هماهنگی استانداری اصفهان، تامین خواهد شد.
همچنین مركز مطالعات و پژوهشگاه بازرگانی به یكی از استان‌های البرز یا قزوین منتقل می‌شود كه وزارت بازرگانی ملزم به ارایه گزارش اجرای این تصمیم به دبیرخانه كارگروه است.

* منع استخدام در استان البرز
بر اساس تصمیم كارگروه انتقال كاركنان دولت از تهران، هر گونه استخدام برای دستگاه‌های اجرایی استان البرز ممنوع است و دستگاه‌های اجرایی ملی باید درمدت دو ماه نیاز نیروی انسانی و پست‌های سازمانی استان البرز را از محل نیرو‌ها و پست‌های انتقال یافته از تهران تامین كنند.
همچنین تسهیلات اعطایی به كاركنان متقاضی انتقال به افرادی كه در اجرای مصوبات دولت و كارگروه انتقال به استان البرز منتقل شوند در چارچوب مصوبات اعطا خواهد شد.

* ممنوعیت انتقال به تهران
بر اساس بخش دیگری از این تصمیم‌نامه، به كارگیری نیروی انسانی از دستگاه‌های اجرایی استانی به هر نحو اعم از ماموریت وانتقال به تهران بویژه به وزارت آموزش و پرورش ممنوع است و موارد استثنا با موافقت روسای دستگاه‌های اجرایی و با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تعیین خواهد شد.
كاركنانی كه در اجرای مصوبات دولت و كارگروه انتقال از تهران خارج می شوند و تعهداتی به دستگاه‌های مبدا دارند الزامی به پرداخت یكباره تعهدات ندارند تعهدات مذكور به دستگاه مقصد منتقل و براساس تعهد قبلی كارمند از حقوق وی كسر و به دستگاه مبدا پرداخت خواهد شد.

كاركنان قرارداد انجام كار معین كه در اجرای مصوبات دولت و كارگروه انتقال به مناطق و دستگاه‌هایی كه فهرست اسامی و مشاغل آنها توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تعیین خواهد شد منتقل گردند با رعایت مقررات مربوط تبدیل وضعیت می شوند.
كارگروه انتقال كاركنان دولت از تهران همچنین وزارت نیرو را مكلف كرد مصوبات كارگروه انتقال را به دستگاه‌های تابع ابلاغ و برحسن انجام آنها نظارت كند.
به ماموریت‌های نیرو‌هایی كه بیش از سه سال از دستگاه‌های اجرایی استانی به دستگاه‌های ملی و استانی تهران مامور شده‌اند پایان داده می شود و در صورت برگشت كاركنان یاد شده به استان مبدا حسب مورد از تسهیلات مقرر بهره مند خواهند شد.
وزارت مسكن و شهرسازی ابلاغیه‌هایی كه اعطای تسهیلات به كاركنان متقاضی انتقال را محدود می نماید را لغو و گزارش آن را به معاون اول رییس‌جمهوری و دبیرخانه كارگروه ارسال خواهد نمود. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: