پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۰۰۵۶۸
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
0
پول‌نیوز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه صاحبان حرفه و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی را ملزم به استفاده از پایانه‌های فروشگاهی از آغاز سال ۹۸ کردند.

نمانیدگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه) بند الحاقی یک به تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۹۸ را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

براساس این بند کلیه صاحبان حرفه ومشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود مکلف‌اند در چارچوب آیین نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ۴ /۱۲/ ۱۳۶۶ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

در جریان بررسی این بند مهرداد لاهوتی پیشنهاد حذف این بند را داد و در این راستا بیان کرد: جامعه پزشکان از سایر مشاغل در جامعه جدا نیستند متاسفانه امسال جوی ایجاد شده که این جامعه در حال تخلف هستند. در صدا و سیما و رسانه‌ها به گونه‌ای این جامعه را نشان می دهند که در حال فرار مالیاتی هستند. که این واقعیت ندارد.

وی در ادامه اظهار کرد: فرار مالیاتی در هر صنفی وجود دارد. چگونه سازمان امور مالیاتی می‌تواند با قدرت از یک فعال مالیات را وصول کند اما در جامعه پزشکان نمی‌تواند مالیات را بگیرد این مشکل سازمان امور مالیاتی است نه جامعه پزشکان.

وی افزود: ما امروز در کشور ۳۰ تا ۴۰ هزار فرار مالیاتی داریم و چشم خود را به روی آنها بسته و اکنون به سراغ جامعه پزشکان رفته‌ایم. این هجمه که به جامعه پزشکان وارد شد غلط است.

در ادامه یحیی کمالی پور در مخالفت با حذف این بند بیان کرد: ما در این بند به دنبال ایجاد شفافیت هستیم. آنچه که مهم است با استفاده از پایانه‌های فروشگاهی شفافیت افزایش می‌یابد.

وی افزود: در نهایت هدف ما از این بند ایجاد شفافیت است و توهینی به جامعه پزشکان نمی‌کند.

در ادامه نمایندگان بند الحاقی 2 تبصره 6 لایحه بودجه ۹۸ را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

به موجب این بند کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه‌ها و شرکتهای دولتی مکلف‌اند ۱۰ درصد از حق الزحمه یا حق العمل پزشکی پزشکان را که به موجب دریافت وجه و صورت حساب‌های ارسالی به بیمه ها و یا نقدا از طرف بیمار پرداخت می‌شود به عنوان علی الحساب مالیات کسر کند و به نام پزشک مربوطه تا پایان ماه بعد از صدور صورت حساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: