پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۰۰۳۴۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
0
وزیر دارایی منطقه هنگ کنگ اعلام کرد رشد اقتصادی هنگ کنگ در سال ۲۰۱۸ به پایین‌ترین سطح ۲ سال اخیر رسیده است.
پول‌نیوز - پاول چان گفت پیش‌بینی می‌شود در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ رشد اقتصادی هنگ کنگ احتمالاً معادل ۱.۵ درصد بوده است که ضعیف‌ترین سطح رشد از سال ۲۰۱۶ محسوب می‌شود. این رشد در مقایسه با رشد اقتصادی ۳.۸ درصدی سال ۲۰۱۷ نصف شده و بسیار کمتر از میانگین رشد ۲.۹ درصدی این منطقه در بازه زمانی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ بوده است.

چان در وبلاگ شخصی خود با اشاره به اینکه این روند در یک دهه اخیر بی سابقه بوده است نوشت نمی‌خواهد چنین واقعیتی را منکر شود که رشد اقتصادی کاهش یافته است. رشد اقتصادی هنگ کنگ برای کل سال ۲۰۱۸ نیز به سه درصد رسیده است که پایین‌تر از سطح هدفگذاری شده دولت محلی است.

رشد اقتصادی هنگ کنگ کاهش یافت

به گفته وزیر دارایی هنگ کنگ، جنگ تجاری بین چین و آمریکا یکی از اصلی‌ترین دلایل کاهش رشد قابل توجه هنگ کنگ بوده است: آثار جنگ تجاری کم کم در حال نمایان شدن هستند به گونه‌ای که رشد صادرات بسیاری از اقلام به صفر رسیده است و از رشد ۶ درصدی صادرات سال گذشته فاصله زیادی گرفته ایم. مصرف نیز شدیداً کاهش یافته است به گونه‌ای که رشد آن از ۱۲ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۲.۱ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

چان با اشاره به این که انتظار دارد پیامدهای جنگ تجاری، کاهش تقاضا برای واردات در سطح جهان و برگزیت کماکان بر اقتصاد هنگ کنگ بار منفی داشته باشند، وعده داد دولت هنگ کنگ اقدامات لازم را برای حمایت از کسب‌و کارها، مشاغل و بازگشت ثبات به اقتصاد انجام خواهد داد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: هنگ کنگ ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار