پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 19 / پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۹۹۶۰۱
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
0
مدیرعامل توتال اظهار کرده است توتال فعالیت‌هایش در ونزوئلا را از اروپا به جای آمریکا مدیریت خواهد کرد.
حساب‌های توتال در ونزوئلا بلوکه شدپول‌نیوز -  گروه انرژی فرانسوی توتال اعلام کرد که آخرین کارکنانش در ونزوئلا را از این کشور خارج کرده و حساب‌هایش در نتیجه تحریم‌های آمریکا بلوکه شده است.

 پاتریک پویانه، مدیرعامل توتال در کنفرانس اعلام درآمدهای مالی توتال به سرمایه‌گذاران گفت: اولویت ما مسلماً سلامت کارکنان است که همه آنها از دوشنبه از ونزوئلا خارج شده‌اند.

طبق اطلاعات درج شده در وب سایت توتال، این شرکت ۵۰ کارمند در ونزوئلا داشت اما یک منابع آگاه از فعالیت‌های توتال به رویترز اظهار کرد که شمار کارکنان توتال در این کشور تنها به چند کارمند بخش اداری تقلیل پیدا کرده بود.

آمریکا برای محروم کردن ونزوئلا از درآمدهای نفتی خود، ۲۸ ژانویه شرکت نفتی دولتی PDVSA را هدف تحریم قرار داد.

مدیرعامل توتال اظهار کرده است توتال فعالیت‌هایش در ونزوئلا را از اروپا به جای آمریکا مدیریت خواهد کرد.

سرگردانی ۲۱ نفتکش حامل نفت ونزوئلا

بیش از ۲۰ نفتکش حامل ۹.۶ میلیون بشکه نفت ونزوئلا در روزهای اخیر در آب‌های منطقه گلف کاست آمریکا لنگر انداخته‌اند. به گفته معامله گران، برخی از خریداران این محموله‌ها را پیش از اعلام تحریم‌های آمریکا، خریداری کرده بودند و از این کشتی‌ها به عنوان مخازن شناور استفاده می‌کنند. سایرین نیز منتظر پرداخت پول تحت مقررات جدید هستند.

محموله‌های ونزوئلا به مقصد اروپا به ۱.۹ میلیون بشکه و به مقصد آمریکا به ۹.۶ میلیون بشکه بالغ می‌شوند در حالی که ۱.۵ میلیون بشکه نیز در یک ابرنفتکش بارگیری شده که هنوز مقصد آن مشخص نیست.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، صادرات نفت ونزوئلا در ژانویه به ۱.۲۷۵ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۱.۳۷ میلیون بشکه در روز در دسامبر سقوط کرد. این کشور آمریکای لاتین ماه میلادی گذشته ۵۲۲ هزار و ۸۱۱ بشکه در روز به آمریکا ارسال کرد که در مقایسه با ۵۳۳ هزار و ۳۵۸ بشکه در روز در دسامبر، کاهش داشت.
منبع: ایسنا
برچسب ها: توتال ، ونزوئلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار