پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 12 / سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
آغاز پرداخت مرحله جدید تسهیلات اشتغال روستایی از هفته آیندهپول‌نیوز - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از آغاز پرداخت مرحله سوم و چهارم تسهیلات اشتغال روستایی از هفته آینده خبر داد.

برنامه ملی اشتغال روستایی از سال گذشته با تلفیق چهار موسسه عامل (بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید) با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی وعشایری آغاز شد و قرار بود این طرح که کمک به افزایش عدالت اجتماعی و رفع محرومیت، حفظ محیط زیست و ارزش های قومی، فرهنگی و اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت از اهداف اجرای آن است با پرداخت تسهیلات یارانه دار با اختصاص 1.5میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی آغاز شود تا با تخصیص مرحله‌ای منابع این صندوق به چهار موسسه عامل مجری طرح و تلفیق منابع داخلی بانک‌ها در مجموع معادل ریالی 12 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و عشایری اختصاص یابد.

محمد امید،معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور درباره تسهیلات اشتغال روستایی گفت:دولت تلاش می کند با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی فرصت های اشتغال زایی مناسبی برای روستائیان فراهم کند. در مرحله اول و دوم یک سوم تسهیلات اشتغال ‌زایی روستایی به صورت 100 درصد جذب شده و پرداخت مرحله سوم و چهارم این تسهیلات از هفته آینده آغاز می شود.برای توسعه اشتغال‌ روستایی در مراحل اولیه پرداخت تسهیلات کم بهره 60 ‌هزار میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان از هفته آینده می‌توانند برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به بانک‌های عامل مراجعه کنند افزود: براساس برنامه ششم یک میلیون و 914 هزار شغل در روستاها باید ایجاد شود، اشتغالزایی در مناطق روستایی یکی از اولویت های برنامه های دولت است که در این راستا و براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و موافقت مقام معظم رهبری سال گذشته یک و نیم میلیارد دلار معادل 5 هزار میلیارد تومان به صورت وام های کم بهره به مناطق روستایی و عشایری اختصاص یافته است.

چک‌لیست مسئولیت هرکدام از ارگان‌ها در راستای آیین‌نامه پرداخت وام اشتغال روستایی نشان می‌دهد که متقاضیان این وام باید 15 مرحله را سپری کنند که تعداد زیادی در فرآیند انجام این 15 مرحله خسته می‌شوند و دریافت وام اشتغالزایی را رها می‌کنند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار