February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
یک کارشناس آی تی در گفتگو با پول نیوز احتمال فیلترینگ اینستاگرام را بررسی می کند
کد خبر: ۲۹۸۹۵۵
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
0
در مورد تلگرام هم قرار بر این بود که پیام رسان های جایگزین داخلی برای آن پیدا شود اما در نهایت شاهد شکست این موضوع بودیم.
اینستاگرام در مسیر تکراری تلگرامپول‌نیوز - یک کارشناس آی تی می گوید شواهد حاکی از آن است که مسیر فیلترینگ اینستاگرام باز شده است.

کیوان نقره کار کارشناس آی تی به پول نیوز می گوید: اگر بخواهیم تجربه فیلتر شدن تلگرام را بررسی کنیم می بینیم برای فیلتر کردن این پیام رسان هم ابتدا حرف و حدیث هایی مطرح شده بود. سپس جلساتی برگزار شد و وزیر ارتباطات در این باره موضع گیری کرد. موضع گیری او هم در نهایت به سرانجام نرسید.

این کارشناس آی تی در ارتباط با ادعای کریمی قدوسی نماینده مشهد که مدعی دفاع آذری جهرمی از فیلترینگ اینستاگرام شده بود می گوید: در این باره خود وزیر باید پاسخ گو باشد اما از مواضعی که او می گیرد پیداست که او می خواهد افکار عمومی را به نفع خود نگه دارد. با این حال در عمل به نظر نمی رسد که وزارت ارتباطات در مورد فیلترینگ توانمندی لازم را داشته باشد.

نقره کار ادامه می دهد: فکر می کنم وزارت ارتباطات نمی تواند رضایت مردم در نگه داشتن و استفاده صحیح از اینستاگرام را نگه دارد.

این کارشناس آی تی در ادامه می گوید: در تجربه تلگرام قرار بر این بود که پیام رسان های جایگزین داخلی برای آن پیدا شود اما در نهایت شاهد شکست این موضوع بودیم. در مورد تلگرام هم قرار بر این بود که پیام رسان های جایگزین داخلی برای آن پیدا شود اما در نهایت شاهد شکست این موضوع بودیم. نه تنها برای جایگزینی برای تلگرام پیدا نشد بلکه طرح های ایمیل ملی، جستجو گر ملی و سیستم عامل ملی نیز نتیجه بخش نبودند.

او در ارتباط با احتمال فیلترینگ با هدف تقویت نرم افزارهای مشابه بومی می گوید: تجربه های قبلی نشان می دهد برای جایگزین کردن نرم افزارهای بومی باید از روش های صحیح استفاده کرد. اینکه یک نرم افزار را فیلتر کنیم و در مقابل با vpn باز شوند چاره نیست. بلکه باید از روش های فرهنگ سازی، بالا بردن سواد رسانه ای و ترویج استفاده صحیح از فناوری استفاده کرد تا سازمان ها و افراد خود بتوانند کدام نرم افزار را استفاده کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.