February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۹۸۸۷۳
۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
0
 پول‌نیوز - نظرسنجی رویترز نشان داد قیمت مس و سایر فلزات پایه امسال به دلیل کندی رشد اقتصادی در چین رشد چندانی نخواهند داشت.

شاخص فلزات صنعتی بازار فلزات لندن در سال ۲۰۱۸ تحت تأثیر نگرانی‌های اقتصاد کلان مانند جنگ تجاری آمریکا و چین، ۱۷ درصد سقوط کرد.

طبق پیش‌بینی ۳۰ تحلیلگر، قیمت مس برای تحویل فوری در بازار فلزات لندن امسال ۶۳۰۷ دلار در هر تن خواهد بود. این قیمت حدود پنج درصد بالاتر از قیمت اواسط هفته جاری است اما شش درصد در مقایسه با قیمت پیش‌بینی شده در نظرسنجی اکتبر رویترز کمتر است.

کارستن منکه، تحلیلگر شرکت "جولیوس بائر" اظهار کرد: ما بر این باوریم که عوامل بنیادین برای بالا بردن قیمت فلزات صنعتی به حد کافی قوی نیستند. تقاضا ضعیف‌تر از آن است که کمبود عرضه ایجاد کند اما به حد کافی وجود دارد تا از مازاد عرضه اجتناب شود. از سوی دیگر میزان عرضه همه فلزات از جمله مس، رشد قوی خواهد داشت.

تحلیلگران انتظار دارند بازار مس در سال ۲۰۱۹ دچار ۶۴ هزار تن کمبود شود که بالاتر از ۴۴ هزار تن کمبود پیش‌بینی شده در نظرسنجی قبلی رویترز است.

صادرات آلومینیوم

آلومینیوم در ماه‌های اخیر به دلیل رفع تحریم‌های آمریکا علیه شرکت روسال روسیه که بزرگترین تولیدکننده خارج از چین است و به عرضه بالاتر در بازار منجر می‌شود، تحت فشارهای کاهشی قرار گرفته است.

انتظار می‌رود یک عامل مهم در سال ۲۰۱۹، صادرات چین باشد که ۲۱ درصد در سال میلادی گذشته رشد کرد و به رکورد ۵.۸ میلیون تن آلومینیوم خام و محصولات آلومینیوم رسید.

به گفته تحلیلگران، تحت چنین شرایطی صادرات چین باید به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند از تا روند صعودی قیمت آلومینیوم حمایت کند.

در نظرسنجی رویترز قیمت آلومینیوم برای تحویل فوری در سال میلادی جاری ۱۹۷۸ دلار برآورد شد که ۹ درصد کمتر از قیمت برآورد شده در نظرسنجی اکتبر بود.

برآورد تحلیلگران از کمبود جهانی آلومینیوم در سال ۲۰۱۹ از ۵۲۷ هزار تن در نظرسنجی اکتبر به ۴۹۰ هزار تن در نظرسنجی اخیر کاهش داده شد.

سیاه‌ترین کارنامه متعلق به نیکل است

تحلیلگران قیمت مورد پیش‌بینی برای نیکل را به میزان قابل توجهی کاهش دادند. این فلز بدترین عملکرد را در میان فلزات مبادله شده در بازار فلزات لندن در شش ماه گذشته داشته است.

نگرانی‌ها نسبت به موج تولید از سوی اندونزی قیمت نیکل را تحت فشار کاهشی قرار داده است و از سوی دیگر نگرانی‌هایی پیرامون بازار فولاد ضدزنگ وجود دارد که عمده تقاضا برای نیکل را به خود اختصاص می‌دهد.

تحلیلگران قیمت پیش‌بینی شده برای نیکل در بازار فلزات لندن را ۱۲۵۰۰ دلار در هر تن برآورد کردند که ۱۲ درصد کمتر از نظرسنجی اکتبر بود.

افزایش تولید معدنی روی

انتظار می‌رود بهبود عرضه معدنی روی، بر قیمت این فلز که سال گذشته بدترین عملکرد را داشت و حدود ۲۰ درصد سقوط کرد، تأثیر منفی بگذارد.

"گروه مطالعات بین‌المللی سرب و روی" پیش‌بینی کرده است تولید معدنی جهانی روی امسال به میزان ۶.۴ درصد رشد خواهد کرد که بالاتر از حدود دو درصد در سال ۲۰۱۸ است.

انتظار می‌رود قیمت روی که عمدتاً در تولید فولاد گالوانیزه به کار می‌رود، امسال ۲۵۳۵ دلار باشد که حدود ۵ درصد کمتر از قیمتش در هفته جاری است.

تحلیلگران برآوردشان از کمبود جهانی روی در سال ۲۰۱۹ را از ۳۱۰۰۰ تن در نظرسنجی اکتبر به ۵۰۰۰۰ تن در جدیدترین نظرسنجی رویترز افزایش دادند.


منبع: ایسنا
برچسب ها: فلز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: