پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

7 مرحله کوتاه برای مدیران:
کد خبر: ۲۹۸۵۰۵
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۸
0
ضروری است به جذب نیرو های مناسب، مدیریت صحیح آن ها و جلب همکاری گروهی این تیم بپردازید. تنها به این طریق قادر خواهید بود رشد فعالیت کاری خود را نظاره گر باشید! چگونه می توان بهترینها را به مرکز کسب و کار جذب کرد؟

پول نیوز؛ رکسانادانیالی- شاید یکی از مهم ترین دغدغه هایی که امروزه ذهن مدیران و رهبران یک تیم به خصوص در کسب و کار های گوناگون را به خود مشغول کرده است، بحث چگونگی جلب مشارکت اعضا تیم باشد. همه ی ما می دانیم هیچ فعالیتی بدون مشارکت و همکاری دلسوزانه افراد یک مجموعه، به ثمر نخواهد نشست و دست یابی به هدف بازتابی از همدلی تمامی اعضا خواهد بود. این مطلب در هر مرحله از کسب و کار اهمیت خود را نشان می دهد و تفاوتی نمی کند کسب و کار تازه تاسیس باشد و یا جا افتاده و کهنه کار، بلکه لزوم همدلی و همکاری اعضا در پیش برد اهداف کاری و کسب موفقیت همواره احساس می شود. به همین دلیل است که این عامل به یکی از اساسی ترین مشکلات پیش روی مدیران تبدیل شده و دائم به دنبال راه کاری جدی برای غلبه بر آن هستند. اما به راستی چگونه می توان افراد را در مشارکت گروهی دخیل کرد؟ رمز نجات تیم از انجماد و سکون چیست؟ قطعا برای هر مدیری آسان تر خواهد بود که بدون هیچ گونه توجهی به سطح مشارکت تیم، ساعات کاری خود را در دفترش گذرانده و مجموعه را ترک کند، اما آن چه که واضح است افزایش قطعی ریسک سقوط کسب و کار در چنین شرایطی خواهد بود. در جایگاه مدیر یک کسب و کار ضروری است که به جذب نیرو های مناسب، مدیریت صحیح آن ها و جلب همکاری گروهی این تیم بپردازید، چرا که تنها به این طریق قادر خواهید بود رشد فعالیت کاری خود را نظاره گر باشید! اما چگونه می توان افرادی فعال تر را به مرکز کسب و کار خود جذب کرد؟ به چندین راه کار پیرامون این مطلب خواهیم پرداخت.

1. شناخت

نخستین و یا شاید مهم ترین مرحله برای ایجاد مشارکتی موثر، شناخت فردی است که می خواهید عضوی از تیم شما باشد. اگر چه نمی توان طی مدتی کوتاه تمامی خصوصیات یک فرد را شناخت، اما دست یابی به اطلاعاتی مفید هر چند مختصر بسیار با ارزش خواهد بود. برخورداری از روحیه کار گروهی، مشارکت و دلسوزی فاکتور هایی هستند که لازم است بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

2. نیاز

آگاهی از نیاز های افراد و همچنین توقعی که از شما به عنوان مدیر مجموعه دارند، از جمله اساسی ترین فاکتور های موفقیت است. حتی مهم تر از آن بررسی دلایلی است که آن ها را برای مشارکت در کسب و کار شما ترغیب می کند. توجه به توقعات تک تک افراد تیم و برآورده سازی آن ها در حد توان و به صورت معقول سبب جلب مشارکت بیشتری از آن ها می شود و تیمی پویا تر و فعال تر را ایجاد می کند. نشانه های افزایش انگیزه در کارمندان را کشف کنید.

3. معرفی

افراد جدیدی که به تیم ملحق می شوند را به خوبی به دیگر اعضا معرفی کنید. شاید در نگاه اول این مرحله اهمیت چندانی نداشته باشد و یا ضرورتی برای آن احساس نکنید اما انجام این کار به سادگی سبب می شود تا حس همدلی و مشارکت با سرعت بیشتری میان افراد جای باز کرده و به تبع کسب و کار نیز با سرعت بیشتری پیشرفت کند. محدودیت ها را کنار بزنید!

4. ایده

هیچ مسیری جز با پشتیبانی از ایده های جدید و ارج نهادن به آن ها طی نمی شود.  ایده ها و نظر های تیم خود را پیرامون مسائل مختلف جویا شوید. به این وسیله موقعیتی را فراهم می آورید تا کسب و کار پیشرفت کرده و همچنین احساسی از ارزشمندی به تیم کاریتان منتقل شود. همواره پذیرای اتفاقات تازه باشید و برای دریافت بهترین آن، به افراد خود اعتماد کنید.

5. کمک

طبق آن چه که آموخته اید و روابطی که پرورش داده اید، هر فرد را متناسب با قابلیت ها و پتانسیل های وی برای انجام کاری خاص انتخاب کنید و برای پیشرفت کسب و کار، کمک تمام اعضای تیم را طلب کنید. برخورداری از روابطی متعادل با اعضای تیم، ضمن مشخص ساختن جایگاه هر فرد زمینه همکاری بهتر و مشارکت قوی تر را فراهم می کند.

6. تمجید

کم و کاستی هایی که تیم با آن رو به رو هستند را مورد بررسی قرار دهید و سعی کنید تا حد امکان به رفع آن ها بپردازید. در هر فرصتی اعضای نمونه را مورد تمجید قرار دهید و برای بهبود شرایط آن ها تلاش کنید. عکس العملی که دریافت خواهید کرد قطعا همان چیزی است که برای آن مشتاق هستید. در حقیقت هر انرژی و زمانی که برای بهبود کسب و کار خود و اعضای دخیل در آن صرف می کنید، به وسیله ی نتایجی مثبت به شما باز خواهد گشت.

7. قدر دانی

هیچ کدام از اعضا را از قلم نیندازید! به تلاش های هر فرد پاسخ مناسب دهید. سریع ترین روش برای از دست دادن عضوی فعال و موثر عدم قدر دانی مناسب از وی است. اگر می خواهید مشارکتی که میان تیم خود به دست آورده اید را به سادگی از دست ندهید، به درستی پاسخ گوی مساعدت های اعضا باشید. این پاسخ گویی می تواند در قالب قدر دانی، ترفیع و یا افزایش حقوق انجام گیرد.

با توجه به عواملی که در راستای جلب مشارکت افراد دخیل در یک کسب و کار اشاره شد، شما نیز می توانید با در نظر گرفتن شرایط خاص کسب و کار خود این روش ها را به کار گیرید و از مزایای آن ها بهره مند شوید. البته قابل ذکر است که اثرات هر تلاش موثری در دراز مدت به ثمر خواهد نشست و می توانید به این صورت آینده روشنی را برای فعالیت شغلی خود رقم بزنید. 

 


برچسب ها: کسب و کار ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.